Volkswagen Touran 2021: cena, dane techniczne, zdjęcia

Nowa kompaktowa wersja Volkswagena Tourana 2021 zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Genewie w marcu wkrótce trafi na rynek rosyjski. Trzecia generacja modelu przekonała swoich fanów dynamicznym wyglądem zewnętrznym, funkcjonalnym super sedanem na 5 lub 7 miejsc, obszerną listą wyposażenia na poziomie aut reprezentacyjnych oraz szeregiem ekonomicznych elektrowni.

Jeśli zapoznamy się z niemiecką nowością, od razu przekonamy się, że samochód bazuje na nowej modułowej platformie MQB. Kompaktven wprowadził się do jej domu po nowym Volkswagenie Passacie B8, który zadebiutował w Rosji prawie miesiąc temu. Przejście na uniwersalną platformę wpłynęło na ogólne wymiary Turana.

Nowy VW Touran 2021

Es ist viel größer geworden und hat eine beeindruckende Länge von 130 mm und 113 mm zum Radstand beigetragen. Bei den übrigen Maßnahmen waren die Anpassungen nicht spürbar. Unter Berücksichtigung aller Umbauten ergeben sich für den neuen Volkswagen Turan 2021 folgende Karosseriemaße: Länge – 4527 mm, Breite – 1814 mm, Höhe – 1628 mm, Radstand – 2791 mm. Die Abmessungen des Modells ermöglichen es, den Platz zwischen Golf Sportsman und Sharan in der Linie der neuen Volkswagen Minivans einzunehmen.


Zdjęcia zewnętrzne nowego Volkswagena Tourana 2021 trzeciej generacji pokazują trend w kierunku ostatecznego przejścia od gładkich linii do fasetowanych kształtów. Ten styl nadwozia jest typowy dla całej gamy modeli niemieckich producentów samochodów, a zaktualizowany minivan doskonale pasuje do tej koncepcji.

✓ Możesz również sprawdzić:


Nowa wersja auta jest elegancka i dynamiczna, zachowując proporcje i klasyczne formy rodzinnych monocabów. Profil Nowy Volkswagen Touran 2021 ma wysoki stan, krótkie zwisy, poziomą linię dachu i jest prawie sztywny z tyłu. Szerokie drzwi i duży kwadratowy bagażnik doskonale spełniają praktyczne wymagania.

Pragmatycznym Niemcom powinien spodobać się rygorystyczny wygląd samochodu dostawczego z jego wyraźnymi błyszczącymi cechami w postaci uderzeń i uderzających żeber przecinających boki nadwozia. Na rodzimym rynku najmocniej pozycjonował się nowy Volkswagen Touran 2021 poprzedniej generacji .

Projekt i wygląd Volkswagena Touran 2021

Czas pokaże, czy uda mu się zdobyć udział swoich konkurentów w innych krajach europejskich. Zwłaszcza w przypadku Rosji czynnik cenowy będzie tradycyjnie odgrywał ważną rolę.

Salon zaktualizowanego modelu kompaktowego, który wraz ze zmianą pokoleń nadal oferuje 5 lub 7 miejsc siedzących, stał się bardziej przestronny.

Przejście na nową platformę i powiększenie rozstawu osi umożliwiło wydłużenie kabiny o 63 mm, co ułatwiło wszystkim pasażerom lądowanie. Oznacza to, że drugi rząd siedzeń można teraz przesuwać wzdłużnie o 200 mm zamiast wcześniejszych 160 mm. Biegaczom w opcjonalnym trzecim rzędzie zapewniono o około 54 mm większy prześwit w okolicy kolan.


Pojemność bagażnika nowego Volkswagena Tourana 2021 z pięcioma siedzeniami w 2020 roku wzrosła o 48 litrów i osiągnęła rekordowy poziom w klasie 1040 litrów (ładowany pod dachem). Po złożeniu wszystkich siedzeń z wyjątkiem dwóch przednich, pojemność 5-osobowej furgonetki wzrosła do 1980 litrów, a siedmiomiejscowej furgonetki do skromniejszej – 1857 litrów.

Oprócz imponujących ilości, salon Touran 2021 wykazał niesamowitą elastyczność w zakresie transformacji. Trzy siedzenia w drugim rzędzie są całkowicie niezależne. Są w stanie poruszać się indywidualnie, wycofywać lub całkowicie czyścić. Po zdemontowaniu środkowego siedziska i zsunięciu boków uzyskuje się konfigurację z 4 siedzeniami i większą swobodą od wewnątrz.

Kompaktowe fotele kierowcy ozdobione wszystkimi „niemieckimi” racjonalnościami. Na naszych oczach – pouczająca deska rozdzielcza z dwoma „umywalkami” na konsoli środkowej – autorski wyświetlacz multimedialny o wielkości od 5 do 8 cali i wymaganej minimalnej ilości przycisków. Dzięki systemom operacyjnym Apple CarPlay i Google Android Auto dostępnym dla kompleksu multimedialnego możesz synchronizować się z prawie każdym smartfonem. Wśród nielicznych wad, które widzimy, nie ma zbyt udanej konstrukcji przednich słupków samochodu, która znacznie ogranicza widoczność kierowcy.

Ale tam, gdzie nowy Volkswagen Touran 2021 odniósł prawdziwy sukces, istnieje wiele opcji, w tym wiele zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

W arsenale nowych produktów znajduje się optyka LED i reflektory adaptacyjne, gama systemów sterowania ruchem, adaptacyjna regulacja prędkości z autopilotem „Plug”, system zdalnego monitorowania, system monitorowania martwych stref i wybór trybu pracy, pomoc w parkowaniu z parkowaniem równoległym i pionowym, trójstrefowa klimatyzacja, elektryczna klapa bagażnika, 1, Panoramiczny dach o powierzchni 34 m².

Dane techniczne Volkswagen Touran 2021

Oprócz imponującego wyboru opcji dla klientów, Volkswagen Touran 2021 oferuje sześć elektrowni do wyboru, z których połowa jest zasilana ciężkim olejem opałowym.

Gama silników wysokoprężnych obejmuje 1,6-litrowy silnik TDI o ładowności 110 KM oraz dwa 2,0-litrowe silniki o mocy 150 i 190 KM. Gama silników benzynowych jest reprezentowana przez jednostki o mocy 1,2 TSI (110 KM), 1,4 TSI (150 KM) i 1,8 TSI (180 KM). Wszystkie silniki są już wyposażone w funkcję Start / Stop i system odzyskiwania energii hamowania. Zmniejsza to zużycie paliwa do 19%. Najbardziej ekonomiczna wersja wysokoprężna z silnikiem 1.6 TDI i robotem DSG spala około 4,1 litra paliwa na 100 km. Najmniejszym „apetytem” wśród wersji benzynowych jest Touran 1.4 TSI z DSG, który spala w cyklu mieszanym 5,4 litra na 100 km.

Oprócz skrzynek DSG z 6 i 7 poziomem na liście opcji transmisji znajduje się „mechaniczna” na 6 poziomach. Podwozie nowego Volkswagena Tourana 2021 jest całkowicie niezależne od przednich słupków McPhersona i tylnego wielowahacza. W pełni napędzany przez Niemców i nieobsługiwany, teraz wszystko zmienia się kompaktowo z napędem na przednie koła. Prześwit samochodu wynosi 145 mm.

Zdjęcie nowy Volkswagen Touran 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)