Volkswagen Touareg R 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nowy Volkswagen Touareg R Projekt 2021 jest jednym z najgorętszych SUV na rynku. Wygląda bardziej agresywnie niż podstawowy model Touarega i jest napędzany przez bardziej niezawodny hybrydowy układ napędowy typu plug-in.

Ponadto najnowsza wersja R wykorzystuje tę samą architekturę platformy MLB, co modele takie jak Audi Q8, Bentley Bentayga i Lamborghini Urus. Kabina tego SUV-a również wygląda nowocześnie i jest wiele nowych udogodnień.

Stylistyka Volkswagena Touarega R 2021

Warianty R-Badged modelu Volkswagen Touareg 2021 wyglądają niesamowicie . Na najnowszych zdjęciach widzimy bardziej agresywną stylizację niż na poprzednim. Zasadniczo każdy centymetr tego SUV-a jest precyzyjnie wyprodukowany, dzięki czemu aerodynamika jest znacznie lepsza od standardowej. Jak już wspomniano, ten sportowy luksusowy SUV oparty jest na tej samej architekturze pojazdu MLB, co obecne Audi Q8, Bentley Bentayga i Lamborghini Urus.


Zmiany stylistyczne w VW z emblematem R są w większości widoczne ze wszystkich stron. Zasadniczo najbardziej podoba nam się przód tego SUV-a. Producent zastosował czarną kratkę i możemy zobaczyć małe chromowane emblematy R, zderzaki w kolorze nadwozia, dolny panel drzwi i ciemne tylne światła LED. W przeciwieństwie do najnowszego Golfa R, nadchodzący Touareg R ma dwie kwadratowe końcówki wydechu zamiast czterokołowej końcówki. W tym modelu zastosowano 20-calowe koła i opcjonalnie bardziej elegancki model 22-calowy.

We wnętrzu znajduje się nowy 15-calowy dotykowy ekran informacyjno-rozrywkowy

We wnętrzu niedawno pokazany Volkswagen Touareg R 2021 oferuje nowoczesną i stylową kabinę. Będzie wiele wysokiej jakości materiałów i technologii. Najbardziej ekskluzywnym pakietem wykonanym specjalnie dla Touarega R jest czarna skóra Apulia.


✓ Możesz również sprawdzić:


Podoba nam się wygląd nowej wiedeńskiej skóry z kryształowo-szarymi przeszyciami i błyszczącym wykończeniem konsoli środkowej w kolorze czarno-srebrnym. Możemy również zobaczyć nową wielofunkcyjną kierownicę przed 12-calowym cyfrowym kokpitem Innovision, 15-calowy ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego i czterostrefową klimatyzację. Podobnie jak w przypadku większości SUV-ów, będzie dostępna długa lista opcjonalnych funkcji. Za dopłatą kupujący mogą uzyskać Travel Assist, prawie bezdotykowy rejs adaptacyjny z prędkością do 250 km / h oraz Trailer Assist.

Pod maską

Najnowszy Volkswagen Touareg R 2021 to potężny SUV. Dzięki turbodoładowanemu 3,0-litrowemu silnikowi V6 i silnikowi elektrycznemu model ten zapewnia zadziwiającą moc łączną 456 KM. Ten model ma również ogromny akumulator 14,1 kWh, który znajduje się pod bagażnikiem. Ponadto model Touareg R wykorzystuje ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów, która przenosi chrząknięcie układu napędowego na układ napędu na wszystkie koła.

Bentley Bentayga Hybrid wykorzystuje podobny układ napędowy, ale dostarcza mniej koni. Jednak jest wyposażony w akumulator o pojemności 17,3 kWh, który zapewnia 16 mil silnika elektrycznego. Touareg R z pewnością pozostaje w tyle za absolutną gamą pojazdów elektrycznych swojego brytyjskiego członka rodziny. Ogólnie rzecz biorąc, konfiguracja hybrydowa Touarega powinna zapewniać łatwiejsze przyspieszenie niż Bentley. Według najnowszych wyników testów, nowy SUV pokonuje od 0 do 60 mil na godzinę w 5,2 sekundy.

Data wydania i cena Volkswagena Touarega R 2021

Jednym z najbardziej niesamowitych SUV-ów w linii VW jest zdecydowanie nowy model Touareg R 2021 . Dzięki nowemu systemowi wtyczek Touareg nadchodzący model będzie bardziej konkurencyjny. Producent dodał też bardziej agresywną i sportową stylizację.

Według licznych doniesień, wysokowydajna wersja hybrydowa typu plug-in będzie początkowo dostępna dla amerykańskich konsumentów. Z drugiej strony model Touareg R będzie również dostępny w Europie tego lata. Nadal czekamy na więcej informacji o cenie.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)