VW Atlas Cross Sport 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nadchodzący VW Atlas 2021 Cross Sport to doskonała alternatywa, jeśli potrzebujesz eleganckiego samochodu terenowego. Ponadto model ten można wyposażyć w pakiet R-Line, aby był bardziej agresywny.

Oparty na SUV-ie Atlas, nowy VW Atlas Cross Sport przyjmie inne podejście. Zasadniczo ten model oferuje lepszą konstrukcję i jeszcze bardziej techniczną kabinę. Podobnie jak wielu konkurentów w tej samej klasie, nowy SUV będzie dostępny z dwoma silnikami.

Stylizacja VW Atlas 2021 Cross Sport

Wygląd VW Atlas 2021 Cross Sport jest znacznie lepszy od standardowego. Ten tryb należy do tego samego segmentu średniej wielkości SUV-ów, co zwykły Atlas, na którym jest oparty.


Stroma szyba tylna i linia dachu Cross Sport przypominająca coupé. Dzięki temu prezentuje się bardziej stylowo niż Atlas. Przód tego SUV-a dominuje dzięki unikalnej osłonie chłodnicy i zaawansowanym reflektorom LED. Jak wcześniej wspomniano, R-Line również będzie dostępny i będzie wyposażony w unikalne zderzaki i naszywki.

Projektowanie wnętrz

Wewnątrz najnowszy VW Atlas 2021 Cross Sport prezentuje się niesamowicie. Podobnie jak zwykły model, nowy powinien mieć ten sam układ. Najnowszy Cross Sport pomieści pięciu pasażerów z miejscem na ładunek i jest tylko nieco mniej przyjazny rodzinie niż siedmioosobowy Atlas. Oczywiście jest trochę poczęstunku oraz zaktualizowane przez producenta kierownice i naszywane panele drzwi. Komfort jest doskonały, a dorośli powinni mieć za sobą dużo miejsca na nogi i nad głową. W przeciwieństwie do wersji siedmiomiejscowej, nowy Cross Sport oferuje tylko jedno miejsce w drugim rzędzie.


✓ Możesz również sprawdzić:


Przestrzeń ładunkowa jest duża, a Cross Sport ma podobną przestrzeń ładunkową jak Ford Edge i Hyundai Santa Fe. Podobnie jak zwykły model, Cross Sport będzie standardowo wyposażony w nowy system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym oraz Apple CarPlay i Android Auto-Integration. Nawigacja, rekonfigurowalny wyświetlacz i radio satelitarne SiriusXM są dostępne tylko jako opcje.

Napęd VW Atlas 2021 Cross Sport

Nowy model VW Atlas 2021 Cross Sport będzie dostępny z dwoma wariantami silnikowymi. Jazda jest jeszcze przyjemniejsza dzięki dwulitrowemu 4-cylindrowemu silnikowi bazowemu o mocy 235 KM (osiągniętej przy użyciu paliwa premium). Ta szlifierka zapewnia również moment obrotowy 258 lb-ft.

Następny silnik na liście jest opcjonalny. Ten młyn będzie składał się z 3,6-litrowego silnika V6, który może dostarczyć 276 koni mechanicznych i 266 lb-ft momentu obrotowego. Podobnie jak wiele pojazdów VW, nowy Atlas Cross jest również dostępny z systemem 4MOTION z Active Control. Dzięki temu możesz przełączać się między czterema różnymi trybami napędu na wszystkie koła, które odpowiadają Twojej aktualnej sytuacji na drodze. Z odpowiednim wyposażeniem nowy Cross może z łatwością uciągnąć 5000 funtów dzięki mocnemu 3,6-litrowemu silnikowi V6.

Data wydania i koszt

Datę premiery VW Atlas 2021 Cross Sport ustalono na grudzień tego roku. Jak już wspomniano, model ten bazuje na siedmioosobowym SUV-ie Atlas i ma ten sam język stylistyczny.

Na oficjalnej stronie nowy Atlas 2021 Cross Sport za podstawowy model powinien zaczynać się od 30000 euro. Jeśli dodasz pakiet R-Line z 4Motion, cena wzrośnie do nieco mniej niż 50 000 euro.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)