Volkswagen Arteon 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nadchodząca aktualizacja dużego liftbacka Volkswagena Arteona 2021 stała się znana po tym, jak w sieci pojawiły się zdjęcia samochodów, które przeszły testy przedprodukcyjne. Otóż ​​24 czerwca odbyła się oficjalna premiera nowości, która zadebiutowała nie tylko w postaci liftbacka, ale także w długo oczekiwanym formacie kombi strzeleckiego hamulca. Rodzina obejmowała również Arteon eHybrid, ładowalną wersję z sieci oraz modyfikację sportową Arteon R. Tak poważne poszerzenie linii powinno przyciągnąć więcej nabywców na model, bo Arteon sprzedaje się gorzej niż jego poprzednik Passat SS.

Projekt różnych wersji modelu

Podstawowy liftback Arteona nieznacznie się zmienił podczas modernizacji. Zaktualizowano zderzaki i wzór tylnych świateł, a napis na pokrywie bagażnika został poprawiony.Wariant R-Line podzielony optycznie na dwie części pseudorurki układu wydechowego i dodatkowe sekcje świateł nawigacyjnych, co tworzy kompozycję świetlną na całej szerokości nadwozia.

Nowa topowa wersja Volkswagena Arteona R 2021 wygląda bardziej agresywnie. Erka jest wyposażona w mocną kratkę, przedni zderzak z dużymi blokami wlotu powietrza, spojler na piątych drzwiach i cztery końcówki wydechu. Najbardziej produktywny Arteon stosuje również koła o ekskluzywnym designie, czarne elementy dekoracyjne i pomalowane na niebiesko zaciski hamulcowe. Zamiast nazwy modelu na pokrywie bagażnika pojawiła się specjalnie stylizowana litera R.

Kombi Shooting Brake, choć ma wydłużony profil z wydłużonym dachem, wygląda nie mniej szybko niż liftback. Wszystko za sprawą bocznej linii przeszklenia, która ostro leci bliżej tyłu oraz pochyłych piątych drzwi ze sportowym spojlerem na górze.

W wyniku reform Arteon otrzymał trzy nowe kolory nadwozia: Oryx White, Kings Red i Lapiz. Kolejną nowością były koła od 18 do 20 cali ze świeżym wzorem szprych.

✓ Możesz również sprawdzić:

Wewnętrzny

Zmiany we wnętrzu VW Arteona 2021 są znacznie większe. Panel przedni został przeprojektowany – owiewki poziome mają inny wygląd, a zegar i klawiatura nad wyświetlaczem multimedialnym zniknęły. Architektura konsoli i całego tunelu środkowego została zachowana. Model ma teraz inny panel sterowania klimatyzacją z przyciskami dotykowymi. Po modernizacji centrum multimedialne obsługuje bezprzewodowe łączenie gadżetów poprzez interfejsy Apple CarPlay i Android Auto. Rozmiar ekranu to 8,0 lub 9,2 cala.

Ulepszony Arteon ma również następujące atuty:

  • Nowa kierownica wielofunkcyjna;
  • Ulepszony porządek cyfrowy o przekątnej 10,25 cala;
  • 30-kolorowe podświetlenie diodami tła;
  • System głośników Harman / Kardon 700 W;
  • Kamera cofania o kącie widzenia 170 stopni.

Rekrutacja asystentów elektronicznych została uzupełniona o zaawansowany system pomocy Travel Assist. Jest to adaptacyjny tempomat z rozszerzoną funkcjonalnością. Aktywny asystent jazdy w zakresie prędkości 0-210 km / h. Reaguje na znaki drogowe, oznakowanie linii i ograniczenia w punktach naprawczych. Ponadto asystent niezależnie kontroluje prędkość pojazdu, w razie potrzeby hamuje, nawet jeśli występują pieszych.

Te nowe Volkswagen Arteon 2021 oferty Shooting Brake więcej swobody dla tylnych pasażerów dzięki wysokiej linii dachu (wysokość nadproża zwiększa się o 48 mm), ale kombi nie jest dużo większa niż liftback pod względem przestronności pnia. Gdy oparcia tylnych siedzeń są podniesione i załadowane pod kurtyną, „żonglerka” może zabrać 565 litrów ładunku, a maksymalna pojemność to 1632 litry. Dzięki liftbackowi w luku bagażowym mieści się od 563 do 1557 litrów bagażu.


Dane techniczne Volkswagena Arteona 2021

Gama silników nowego Arteona 2021 obejmuje silniki benzynowe 2.0 TSI (190 i 280 KM) oraz silniki wysokoprężne 2.0 TDI (moce 150 i 200). Ręczna skrzynia biegów jest dostępna tylko dla „młodszego” 150-konnego silnika wysokoprężnego, a pozostałe silniki są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów 7DSG. Napęd na wszystkie koła 4Motion jest dostępny dla najmocniejszych wersji (2.0 TSI 280 KM i 2.0 TDI 200 KM).

Podłączana do gniazda wersja hybrydowa wyposażona jest w tandem silnika benzynowego 1.4 TSI (156 KM) oraz silnik elektryczny (115 KM), który dostarcza łącznie 218 KM i 400 Nm. Taka paczka pracuje w firmie z 6-biegowym robotem DSG, który kieruje trakcję tylko na przednią oś. W trybie czysto elektrycznym Volkswagen Arteon eHybrid może przejechać 55 km (w cyklu WLTP) i rozpędzić się do maksymalnie 140 km / h.

„Doładowana” wersja R modelu jest wyposażona w TSI „Turbo Four” 2.0 o mocy 320 KM i 420 Nm. Uzupełnieniem jest 7-biegowa skrzynia DSG i napęd na wszystkie koła. Inny najwyższej klasy Arteon ma mechanizm wektoryzacji trakcji R-Performance, który rozdziela moment obrotowy na tylne koła w zależności od sytuacji na drodze.

Data wydania i cena

Sprzedaż nowego Volkswagena Arteona 2021 w Europie planowana jest na jesień 2020 roku. Dokładne ceny i specyfikacje zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach. Cena wynosi co najmniej 35 000 euro.

Zdjęcie Volkswagen Arteon 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)