Volvo XC60 2021: ceny, zdjęcia, cechy, dane techniczne

Jeśli szukasz luksusowego SUV-a z silnym i niezależnym duchem, nadchodzące Volvo XC60 2021 jest idealnym kandydatem. Szwedzki SUV średniej wielkości jest gotowy do przybycia z napojami w przyszłym roku. Wyjątkowa estetyka i wyjątkowe funkcje bezpieczeństwa to główne cechy tego modelu.

Dzięki atrakcyjnemu wzornictwu i wyrafinowanemu układowi napędowemu ten 2-rzędowy / 5-osobowy kompaktowy luksusowy SUV jest kuszącym rywalem, takim jak BMW X3, Mercedes-Benz GLC, Audi Q5 i Acura RDX. Nadchodzące XC60 nadal będzie dostępne w wielu konfiguracjach, a nawet hybryda plug-in nadal jest w ofercie.

Volvo XC60 2021 oferuje elegancką i solidną konstrukcję

Konstrukcja Volvo XC60 2021 pozostanie w dużej mierze taka sama. Producent dokona tu i tam pewnych zmian i uczyni ten SUV bardziej konkurencyjnym na rynku. Jak być może wiesz, model XC60 jest używany wymiarowo między większymi modelami XC70 i mniejszymi modelami XC40.


✓ Możesz również sprawdzić:

Ponadto wygląd zewnętrzny Volvo XC60 z 2021 roku jest elegancki i wytrzymały. Dzięki przedniej osłonie chłodnicy i słynnemu wzornictwu „Młot Thora” ten SUV jest indywidualnością na rynku. Ponadto pakiet R-Line oferuje jeszcze bardziej agresywny wygląd z błyszczącą czarną osłoną chłodnicy i wyrafinowanymi 21-calowymi kołami.


Wyjątkowe bezpieczeństwo

Podobnie jak model XC90, nadchodzący XC60 oferuje doskonałe zabezpieczenia. Model ten zawiera system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, odciążenie drenażu, automatyczne hamowanie awaryjne oraz system, który może zająć się pieszymi, rowerzystami i dużymi zwierzętami.

W środku niezbędne orzeźwienie

Nadchodzące Volvo XC60 2021 wprowadzi do wnętrza ważne orzeźwienie. Krążą plotki, że XC60 następnej generacji może dostać trzeci rząd siedzeń. Jednak urzędnicy nadal nie potwierdzili tych plotek. Szwedzki średniej wielkości SUV XC60 oferuje przestronną kabinę z taką samą ekskluzywną atmosferą, jak jego większy brat XC90.


Tak jak poprzednio, ten model jest dostępny w trzech głównych konfiguracjach: Momentum, R-Design i Inscription. Standardowy pakiet Momentum obejmuje panoramiczny szyberdach, dwustrefową klimatyzację, przednie fotele w 10 kierunkach i elektryczną klapę tylną. Nowy, zaktualizowany pionowy 9-calowy ekran dotykowy z automatyczną integracją Apple CarPlay / Android oraz 10-głośnikowy / 330-watowy system audio jest standardem.

Inne opcje dla wyższych paneli obejmują podgrzewane tylne siedzenia i podgrzewaną kierownicę, przednie siedzenia z funkcjami wentylacji i masażu oraz wysokiej klasy system audio firmy Bowers & Wilkin.

Volvo XC60 2021 pod maską

Tak jak poprzednio, producent samochodów Volvo oferuje trzy opcje silnika. Model Volvo XC60 2021 T5 to podstawa. Silnik tej wersji składa się z 2,0-litrowego Inline-4 z turbosprężarką, która może zapewnić 250 KM i 258 lb-ft momentu obrotowego. Ten model jako jedyny wykorzystuje system FWD. Wszystkie inne silniki są standardowo wyposażone w napęd na wszystkie koła.

Opcjonalnie producent stosuje 2,0-litrowy silnik rzędowy z 4 sprężarkami, który wytwarza 316 koni i potężny moment obrotowy 295 lb-ft. Ten układ napędowy napędza popularny model T6.

Hybryda plug-in

Jak już wspomniano, dostępna będzie również hybryda plug-in. Ta wersja jest niższa od modelu T8 i wykorzystuje płynną i wyrafinowaną 8-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Ponadto układ napędowy wersji T8 składa się z 2,0-litrowego silnika Inline-4 z turbosprężarką i sprężarką, który zapewnia moc 400 KM i moment obrotowy 472 lb-ft. Dzięki temu silnikowi T8 jest jednym z najbardziej ekonomicznych na rynku. Według najnowszych danych silnik ten zapewnia spalanie według EPA City / Highway: 58 mpge.

Data wydania i cena Volvo XC60 2021

Jeśli raporty są prawidłowe, w przyszłym roku o tej porze pojawi się zupełnie nowe Volvo XC60 2021 . Nastąpi poczęstunek na zewnątrz i wewnątrz i możemy spodziewać się niewielkiego wzrostu cen.

Cena modelu T5 to 38 000 euro, czyli o 9 000 euro więcej niż wcześniej. Jednak model T6, który oferuje więcej wyposażenia i mocniejszy silnik, kosztuje nieco ponad 43 600 euro, podczas gdy hybrydowy T8 typu plug-in kosztuje 55 700 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)