Volvo Polestar 3 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Producent samochodów Volvo Polestar ogłosił niedawno, że następnym modelem będzie w pełni elektryczny SUV o wysokich osiągach. Według najnowszych wiadomości model ten będzie nosił nazwę Volvo Polestar 3 2021 i będzie mocno inspirowany niedawno wprowadzoną koncepcją wskazań.

Urzędnicy powiedzieli również, że ten sam język projektowania, którego można i należy się spodziewać we wszystkich przyszłych samochodach, zacznie się w Polestar 3. Nowy model będzie w pełni elektryczny i może korzystać z tej samej mechaniki, co Polestar 2 Fastback.

Polestar 3 2021 ma nowy system „SmartZone”

Jak już wspomniano, Polestar 3 2021 wykorzystuje ten sam język projektowania, co koncepcja Wskazania. Ponadto następny model Polestar będzie wyglądał prawie dokładnie tak, jak Polestar 2. Jednak ponieważ ten model jest SUV-em, kształt i wymiary różnią się. Nabywcy mogą oczekiwać, że ta wersja SUV-a będzie wyglądać bardziej sportowo niż jakikolwiek samochód tego producenta.


Przedni panel Polestar 3 wygląda atrakcyjnie. Mamy kilka renderingów i możemy zobaczyć te same reflektory LED „Thor’s Hammer”, które są obecne w Polestar 2. Model ten ma również nowy system „SmartZone”, który jest wyposażony w dwa czujniki radarowe i kamerę o wysokiej rozdzielczości. Design wszystkich samochodów Polestar wygląda fantastycznie i nie możemy się doczekać ostatecznej wersji tego całkowicie elektrycznego SUV-a.

Luksusowa kabina

Niewiele wiemy o projekcie wnętrza. Obecnie dostępnych jest niewiele informacji, a wszystko inne było utrzymywane w tajemnicy. Podobnie jak wygląd zewnętrzny, od Polestar 2 oczekujemy wielu wskazówek. Jeśli pamiętasz, ten model oferuje bardzo luksusową kabinę. Jest wyposażony w 15-calowy wyświetlacz centralny w orientacji pionowej i 12,5-calowy wyświetlacz kierowcy.✓ Możesz również sprawdzić:

Nowy system informacyjno-rozrywkowy został opracowany we współpracy z Google. Oczekujemy również zaawansowanej nawigacji, systemu audio z 10 głośnikami / 220 watów oraz integracji ze smartfonami samochodowymi Apple CarPlay / Android. Ten Fastback zapewnia również doskonały komfort wszystkim pasażerom, ale nie wiemy nic o układzie siedzeń w wersji SUV. Niestety, to wszystko, co do tej pory wiemy.

Zasięg, osiągi

Nadchodzący SUV Polestar 3 2021 będzie w pełni elektryczny. Z wielu plotek wynika, że ​​Polestar 3 powinien używać tej samej konfiguracji mechanicznej, co Polestar 2. Możemy jednak spodziewać się znacznie wyższej wydajności. Oznacza to, że używane są dwa silniki elektryczne i dostępne jest nie mniej niż 310 mil w pełni elektrycznego zasięgu.

W porównaniu do  Tesli Model X  , który może przejechać 325 mil na jednym ładowaniu, zasięg Polestar 3 jest akceptowalny. Niestety, Polestar nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących mocy, akumulatorów itp. Wiemy z całą pewnością, że model ten standardowo wyposażony jest w napęd na wszystkie koła.

Polestar 3 2021 cena i data premiery

Cena najnowszego Volvo Polestar 3 2021 nie została jeszcze ogłoszona przez firmę. Jak już wspomniano, nadchodzący model będzie oparty na Polestar 2 i sklasyfikowany jako coupe SUV. Możemy więc oczekiwać, że cena będzie wyższa niż w przypadku całkowicie elektrycznego 5-drzwiowego Fastestback Polestar 2, którego ceny zaczynają się od 61 200 euro.

Wiemy jednak, że ten całkowicie elektryczny, wysokowydajny model pojawi się na rynku pod koniec 2021 roku i trafi również na amerykańską ziemię.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)