Toyota Venza 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Całkowicie nowa Toyota Venza 2021 została wprowadzona na rynek i będzie dostępna jeszcze w tym roku jako dwurzędowy hybrydowy SUV. Z najnowszych zdjęć widać, że producent przekształcił ten model w średniej wielkości crossover.

Jeśli pamiętasz, ten model został wycofany w 2015 roku z powodu słabej sprzedaży. Jednak pięć lat później producent zdecydował się przywrócić ten model i uczynić go bardziej konkurencyjnym.

Projekt i wymiary Toyoty Venza 2021

Wygląd zewnętrzny odnowionej Toyoty Venza 2021 wygląda lepiej niż kiedykolwiek. W rzeczywistości, w przeciwieństwie do solidnego wyglądu RAV4, ten model ma oferować bardziej atrakcyjny i wysokiej jakości wygląd. Pod względem wymiarów nadchodząca Vensa ma rozstaw osi 105,9 cala. Jednak w porównaniu do modelu RAV4 najnowszy Venza jest tylko o 5,7 cala dłuższy.


Ford Edge, Honda Passport i Hyundai Santa Fe są większymi przeciwnikami i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak Venza nadąży za nimi. Jeśli chodzi o projekt, Venza jest wyposażona w kratkę, która zawiera połączenie czarnego plastiku i chromu. Na środku siatki widzimy również niebieską plakietkę, która przedstawia tożsamość hybrydową. Podoba nam się nowe reflektory LED i światła przeciwmgielne Venza, które są nisko osadzone. Profil boczny jest elegancki i zawiera nowe 18-calowe felgi aluminiowe, które potwierdzają jego sportowy wygląd.

Kabina ujawnia więcej techników

W przeciwieństwie do RAV4, wnętrze Toyoty Venza 2021 oferuje bardziej eleganckie materiały. Venza oferuje również więcej zaawansowanych funkcji i większy komfort. Podobnie jak RAV4, nowa Venza ma przestronną kabinę, która może pomieścić pięć osób. Przestrzeń ładunkowa za tylnymi siedzeniami Venza ma 36 stóp sześciennych, dwie stopy sześcienne mniej niż to, co oferuje RAV4. Lista wyposażenia standardowego jest również dłuższa niż w RAV4 i obejmuje 8-calowy ekran dotykowy, elektryczną klapę tylną oraz wiele funkcji wspomagających kierowcę.✓ Możesz również sprawdzić:

Opcjonalne wyposażenie obejmuje większy 12,3-calowy system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym, wyświetlacz przezierny, cyfrowe lusterko wsteczne oraz unikalny panoramiczny szklany dach z funkcją zapobiegania zamarzaniu, którą można ustawić między przezroczystym a nieprzezroczystym.

Dane techniczne napędu hybrydowego Toyota Venza 2021

Najnowszy crossover Toyota Venza 2021 to model, który będzie dostępny z systemem hybrydowym. Ten model jest na popularnej platformie TNGA i wykorzystuje prawie identyczną konfigurację jak hybryda RAV4. Silnik pod Venzą składa się z 2,5-litrowego prostego silnika benzynowego z trzema silnikami elektrycznymi. Generatory elektryczne są umieszczone na tylnej osi, a cały system oferuje łącznie 219 KM. Podobnie jak hybryda RAV4, Venza oferuje ten sam standardowy system napędu na wszystkie koła i obiecuje taką samą łączną ocenę EPA wynoszącą 40 mpg. Dostępna jest również ta sama 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

Data wydania i koszt

Nowa Toyota Venza 2021 stała się średniej wielkości crossover. Model ten ma atrakcyjny wygląd i wiele standardowych funkcji. Toyota twierdzi, że przewidywana Venza będzie miała około 50 000 rocznej sprzedaży na rynku w sierpniu. W sumie cena nowej Venza zaczyna się od 30 000 euro i może kosztować nawet 45 000 euro za w pełni załadowany model.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)