Toyota Kluger Hybrid 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Według ostatnich zapowiedzi, Toyota potwierdziła, że ​​pracuje nad nowym hybrydowym smartem. Jednak ze względu na sytuację z Covid-19 Australijczycy muszą poczekać do przyszłego roku, aby zdobyć nową Toyotę Kluger Hybrid 2021 . Jeśli nie wiesz, Smart to 7-miejscowy SUV, który jest bardzo popularny w Australii. Jest to również drugi najlepszy model w Australii po LandCruiserze Prado.

Model ten oparty jest na najnowszej modułowej platformie Toyoty i oferuje doskonały i atrakcyjny wygląd. Kluger Hybrid nie jest pierwszym modelem tego producenta.

Ulepszenia hybrydowe Toyoty Kluger 2021

Uznany został wygląd zewnętrzny najnowszej Toyoty Kluger Hybrid 2021 . Ten model oferuje wiele ulepszeń w stosunku do modelu podstawowego. Opiera się na globalnej architekturze firmy nowej generacji.


Według informacji firmy nowa architektura pozwoli projektantom na stworzenie dłuższej, bardziej wyrazistej zabudowy. Dzięki temu nowy Kluger będzie miał bardziej elastyczne wnętrze. Możesz się też spodziewać rozbudowanej przestrzeni ładunkowej. Jeśli nie wiedziałeś, mądry dzielił wiele elementów z Highlanderem.

Kabina wygląda bardzo komfortowo

Nadchodzący australijski hybrydowy SUV będzie miał wewnątrz podniesioną kabinę. Generalnie widzimy w środku sporo podobieństw jak w Toyocie Highlander. Kiedy wsiadasz do tego SUV-a, po raz pierwszy zauważysz duży 12,3-calowy system multimedialny z ekranem dotykowym, który jest bardzo funkcjonalny. Ten model jest również bardzo wygodny i oferuje doskonałą przestrzeń na nogi dla wszystkich pasażerów.


✓ Możesz również sprawdzić:

Oferowany jest cyfrowy wyświetlacz head-up oraz system Toyota Safety Sense 2.0. Według producenta, nowy system będzie obejmował autonomiczne hamowanie awaryjne, automatyczne sterowanie, adaptacyjny tempomat oraz rozpoznawanie znaków drogowych.


Dane techniczne Toyoty Kluger 2021 Hybrid

Nowa generacja Toyota Kluger Hybrid 2021 będzie bardzo niezawodny SUV. Jak wspomniano wcześniej, smart wprowadzi wiele zmian. Oprócz dużego komfortu i ulepszeń technicznych, ten SUV ma bardzo mocny silnik. Pod maską tego siedmiomiejscowego modelu kryje się 2,5-litrowy czterocylindrowy silnik benzynowy Atkinson. Ten sam silnik napędza słynne modele RAV4 i Camry. Jednak oprócz tego silnika nowy Kluger będzie wykorzystywał dwa silniki elektryczne. Ponadto, według Toyoty, cały system będzie w stanie wyprodukować 179 kW.

Wreszcie, nadchodzący model będzie standardowo wyposażony w bezstopniową skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła. Oprócz modelu hybrydowego producent zaoferuje również 3,5-litrowy silnik benzynowy V6. Nowy V6 ma dostarczać 218 kW za pośrednictwem ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Data wydania i koszt

Zupełnie nowa Toyota Kluger 2021 wprowadzi liczne ulepszenia. Ten model zyskuje lepszą konstrukcję i po raz pierwszy napęd hybrydowy. Po kilku opóźnieniach spowodowanych wirusem koronowym, nowa Toyota Kluger Hybrid będzie dostępna w Australii w pierwszej połowie 2021 roku.

Cena nowego modelu wciąż pozostaje tajemnicą. Obecny smart kosztuje od 45 000 do 70 000 euro. Ponieważ jednak hybrydowy silnik będzie napędzał następną generację Toyoty Kluger, cena może zacząć się od 50 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)