Toyota Harrier 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nowa Toyota Harrier SUV 2021 jest oficjalnym. Według producenta, nadchodzący model zadebiutuje w czerwcu. Po pierwsze, Toyota właśnie opublikowała nowe zdjęcia i obiecuje ten model. Jak zapewne wiesz, pierwsza edycja tego SUV-a została wypuszczona pod koniec 1998 roku i do tej pory doczekała się kilku liftingów.

Ostatnim zaktualizowanym modelem jest SUV wydany w 2014 roku. Po sześciu latach producent postanawia uczynić ten model bardziej konkurencyjnym. Jednak niektóre strony internetowe podają nieprawidłowe informacje, że Harrier jest nieco zmodyfikowaną wersją Lexusa RX. Zasadniczo to nieprawda, ponieważ najnowszy RX oparty jest na platformie Toyoty K, podczas gdy Harrier 2021 działa na całkowicie obronnej architekturze TNGA-K.

Ulepszenia Toyoty Harrier 2021

Najnowsza Toyota Harrier 2021 to atrakcyjny SUV, który będzie dostępny tylko w Japonii. Ten model jest oparty na tej samej architekturze TNGA-K, która obsługuje zwrotnicę RAV4. Stylistyka jest podobna do poprzednika, ale ma bardziej sportowy charakter. Pod względem wielkości nadchodzący model ma 186,6 długości, 73 szerokości i 105,9 między osiami.


Czwarta generacja wygląda atrakcyjnie, a głównymi atrakcjami są eleganckie reflektory LED i stylowa kratka. Ponadto producent dodał agresywną konstrukcję przedniego zderzaka i linię dachu przypominającą coupe. Z tyłu podoba nam się nowe cienkie poziome tylne światła LED, które rozciągają się na całą szerokość pojazdu.

Poczęstunek we wnętrzu

Nadchodząca Toyota Harrier 2021 wygląda nowocześnie i stylowo w środku. Po pierwsze, widzimy wiele podobieństw do modelu RAV4. Najnowszy Harrier ma konsolę środkową z imponującym, dużym 12,3-calowym ekranem dotykowym. Ponadto deska rozdzielcza wygląda bardziej luksusowo niż RAV4, podczas gdy okładziny paneli drzwiowych mają podobny wygląd. Kabina jest wygodna, aw tym modelu znajdują się siedzenia ze skóry syntetycznej.


✓ Możesz również sprawdzić:


Kolejną atrakcją tego modelu jest panoramiczny dach z elektrycznie sterowanymi roletami i elektrochromatycznymi oknami. Toyota twierdzi również, że wnętrze jest jednym z najmniej, dzięki zastosowaniu materiałów dźwiękochłonnych i ograniczających wibracje.

bezpieczeństwo

Niedawno wprowadzony na rynek SUV Harrier ma również szereg systemów bezpieczeństwa i wspomagania. Ten model obejmuje takie technologie, jak system bezpieczeństwa kolizji, cyfrowe lusterko kabinowe, inteligentny sonar zwalniający z hamulcami postojowymi, asystent pokonywania zakrętów i wiele innych.

Toyota Harrier 2021 pod maską

Nowa Toyota Harrier 2021 będzie dostępny z dwoma silnikami. Producent zastosował najnowszą technologię hybrydową z 2,5-litrowym rzędowym silnikiem czterowtryskowym. W zależności od konfiguracji silnik ten obsługuje jeden lub dwa silniki elektryczne. Ponadto posiada system FWD, który zapewnia maksymalną moc 218 KM (160 kilowatów). Jednak w modelu AWD oferuje nieco więcej mocy niż 222 konie (163 kW).

Obie wersje wykorzystują tę samą elektryczną przekładnię bezstopniową. Drugi układ napędowy składa się z 2,0-litrowego silnika benzynowego o mocy 171 koni mechanicznych i 153 funtostopach. Ten czterocylindrowy układ napędowy jest dostępny z przekładnią CVT z bezpośrednią zmianą biegów.

Data premiery i cena Toyoty Harrier

Zmieniona Toyota Harrier 2021 wygląda atrakcyjniej niż poprzednia generacja. Według najnowszych informacji nadchodzący model pojawi się w czerwcu.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)