Tesla Model Y 2021: ceny, zdjęcia, funkcje, dane techniczne

Po wprowadzeniu dziwnego modelu Tesla Cybertruck pojawiły się wiadomości, że w pełni elektryczny Tesla Model Y 2021 pojawi się jesienią 2020 roku. Według najnowszych plotek popularny SUV średniej wielkości zostanie zmodernizowany, a wewnątrz będzie więcej miejsca.

Jak być może już wiesz, model Y jest wyjątkowy w swojej klasie i może pomieścić 7 pasażerów. Trzeba dodać, że model ten jest mniejszy i mniej wyrafinowany technicznie niż model 3. Oba modele mają jednak wiele cech wspólnych i te same silniki.

Tesla Model Y 2021 dzieli architekturę z Modelem 3

Nowy model Tesla Y 2021 zostanie zmieniony na następny rok. Według doniesień 75% jego komponentów będzie pochodzić z Modelu 3. Podobnie jak większość pojazdów Tesla, nowy Model Y zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości, sztywnej konstrukcji nadwozia i dużym strefom zgniotu model ten jest jednym z najbezpieczniejszych SUV-ów na drogach.


✓ Możesz również sprawdzić:

Istnieje również wiele standardowych funkcji. Nowy Tesla Model Y jest wyposażony w funkcję hamowania awaryjnego, ostrzeganie przed kolizją, monitorowanie martwego pola i nie tylko. Podobnie jak model X, model Y ma pełną zdolność do samodzielnej jazdy, co umożliwia automatyczną jazdę po ulicach i autostradach w mieście.


Wnętrze

Wnętrze Tesli Model Y z 2021 roku będzie przestronne i techniczne. Ponadto model ten może pomieścić 7 pasażerów w trzech rzędach. Fotele kubełkowe dla kierowcy i pasażera z przodu są prawie takie same jak w modelu 3. Jednak siedzenia w trzecim rzędzie są nadal najlepszą opcją dla dzieci.


Wnętrze jest proste i czyste. Do tego atrakcją tego modelu jest zdecydowanie nowy, gigantyczny 15-calowy ekran dotykowy i wciągający system dźwiękowy. Szklany dach wygląda pięknie i zapewnia niezakłócony widok na niebo. Projekt jest niezwykle podobny do modelu 3. Jednak proporcje są nieco inne ze względu na wyższą linię nadwozia i dach.

Tesla Model Y 2021 pod maską

Jak już wspomniano na początku, Tesla model Y będzie korzystać z tego samego systemu co Tesla model 3. Oba modele są napędzane silnikami elektrycznymi, które natychmiast zapewniają duży moment obrotowy oraz mocną baterię umieszczoną w dolnej części obudowy. Dzięki takiemu połączeniu zasięg tego modelu może wynosić do 300 mil na jednym ładowaniu.

Konsumenci mogą ładować model Y za pomocą ładowarki poziomu 2 lub nowej sprężarki V3 dostępnej w 36 krajach. Przyspieszenie modelu Y jest doskonałe, a model Standard Range rozpędza się od 0 do 60 mil na godzinę w 5,9 sekundy, a najszybsze osiągi osiągają 60 mil na godzinę w zaledwie 3,5 sekundy (szybciej niż Porsche 911). .

Tesla Model Y 2021 data i cena wydania

Producent Tesli zaprezentuje trzy warianty modelu Y 2021 . Wszystkie modele będą dostępne jesienią 2020 roku. Najtańszy model Y z zasięgiem 230 mil będzie zaczynał się od 36 200 euro. Następnym modelem jest Long Range Model Y o zasięgu 300 mil i cenie 43 600 euro. Ostatnim i najdroższym jest model wyczynowy, którego cena wynosi 55 700 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)