Tesla Model X 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nadchodzący Tesla Model X 2021 to trzyrzędowy, w pełni elektryczny SUV, który wygląda kompaktowo i nowocześnie. Tesla X jest nadal dostępna w dwóch wersjach. Będzie model dalekiego zasięgu i wydajności. Każdy z tych wariantów ma swoją wyjątkowość. Ponadto kabina modelu X jest luksusowa, a komfort należy do najlepszych w tym segmencie.

Jeśli chodzi o silnik, Model X wykorzystuje dwa silniki prądu przemiennego i akumulator litowo-jonowy 100 kWh. Dzięki temu oferuje duży zasięg i dużą wydajność. Według wiadomości sprzedaż zaktualizowanej wersji ruszy jeszcze w 2020 roku.

Czy Tesla Model X 2021 zostanie zaktualizowany?

Nadchodzący Tesla Model X 2021 oferuje prawie identyczną konstrukcję w porównaniu z Sedanem S. Ponieważ jednak X jest crossoverem, ma inny kształt i proporcje.


Design jest futurystyczny, niepowtarzalny i dlatego jest bardzo dobrze rozpoznawany na ulicy. W rzeczywistości jest to najlepiej wyglądający samochód. Unikalne drzwi Falcon Wing i spadzista linia dachu tworzą nowoczesny wygląd. Tesla Model X ma również unikalną przyciemnioną kratkę i reflektory LED. Standardowy pakiet obejmuje 17-calowe koła, natomiast czarne 22-calowe koła można dokupić opcjonalnie.

Wnętrze jest nowoczesne i trwałe

Kabina Tesli Model X 2021 wygląda na czystą, nowoczesną i prostą. Tesla to firma produkująca bardzo trwałe i wysokiej jakości kabiny. Najważniejszą atrakcją nie był oczywiście masywny ekran dotykowy, który dominuje w kabinie. Ponadto musimy przypisać Tesli umieszczenie trzech rzędów w tak małej zwrotnicy. Model X może pomieścić siedmiu pasażerów. Jest również dostępny w konfiguracji z pięcioma i sześcioma siedzeniami.


✓ Możesz również sprawdzić:


Fotele są niezwykle wygodne, a Tesla oferuje mnóstwo ukrytych schowków. Wewnątrz znajduje się podgrzewana kierownica, podgrzewane i składane lusterka boczne, 12-stopniowa regulacja mocy przednich siedzeń, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja, wysokiej jakości system dźwiękowy z 17 głośnikami, nawigacja i wiele więcej. Autopilot ADAS (zaawansowany system wspomagania kierowcy) jest doskonały i obejmuje adaptacyjny tempomat, ostrzeganie przed kolizją z przodu, automatyczne hamowanie awaryjne i system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, a także monitorowanie martwego pola.

Zasięg jazdy, przyspieszenie

Najnowszym Tesla Model X 2021 to w pełni elektryczny samochód, który wykorzystuje dwa silniki prądu zmiennego i akumulator litowo-jonowy 100 kWh. W przeciwieństwie do wielu modeli tej samej klasy, Tesla X wysyła moc na wszystkie cztery koła. Jednak każdy silnik elektryczny wytwarza 260 KM, dzięki czemu zwykła wersja przyspiesza do 60 mil na godzinę w zaledwie 4,4 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 155 mil na godzinę.

Wersja Performance jest wyposażona w tryb Ludicrous. W tym trybie nowa Tesla X potrzebuje tylko 2,7 sekundy, aby osiągnąć 60 mil na godzinę. Tesla powiedział, że SUV dalekiego zasięgu może przejechać około 328 mil na jednym ładowaniu. Model X Performance ma nieco krótszy zasięg 305 mil. Według Tesli, każda sprężarka zapewnia zasięg do 115 mil w zaledwie 15 minut.

Ile kosztuje nowy Tesla Model X 2021?

Nowa generacja Tesli Model X 2021 będzie znacznie droższa od poprzedniej. Musimy wspomnieć, że ten model za 85 000 euro jest jednym z najdroższych na rynku SUV-ów. Taka jest cena modelu dalekiego zasięgu.

Jeśli jednak wybierzesz cenę wersji Performance, zostanie przekroczona granica 105 000 euro. Jeśli wybierzesz w pełni wyposażony model, nie musisz płacić mniej niż 120000 euro. Tesla wypuści nowy model X 2021 jeszcze w tym roku.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)