Skoda Octavia Scout 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Dowiedział się o szczegółach nowy przedstawiciel Skody Octavii 4 generacji – terenowy kombi Octavia Scout 2021 . Model zachował swój poprzedni współczynnik kształtu i nadal jest pozycjonowany jako pojazd na każdą okazję. Na życzenie duży samochód rodzinny może zostać przekształcony w „konia roboczego”, który może ciągnąć przyczepę o masie do dwóch ton. Jednocześnie napęd na wszystkie koła i większy prześwit pod pojazdem o 15 mm pozwalają Scoutowi pracować na drogach nieutwardzonych, na których większość samochodów osobowych zazwyczaj ma wyznaczoną trasę. Po modernizacji czeski samochód terenowy będzie oferowany również z klasycznym napędem na przednie koła.

Projekt nadwozia

Zewnętrznie Octavia Scout 2021 jest niemal dokładną kopią podstawowego kombi i różni się od niego zaledwie kilkoma dotknięciami. Główną cechą wersji Offroad jest plastikowa okładzina na całym obwodzie nadwozia, która zakrywa kontury nadkoli, progów i dolnej części drzwi. Nowość charakteryzuje się również srebrnym wykończeniem ramy bocznych szyb, obudowy lustra oraz relingów dachowych. Aluminiowe osłony przeciwnajazdowe są zintegrowane z przednim i tylnym zderzakiem. Otóż ​​tabliczki znamionowe z wyraźnym napisem „Scout” znajdują się na przednich błotnikach auta.

Dzięki zestawowi nadwozia terenowego podniesione kombi zostało wydłużone do 4703 mm, czyli o 14 mm dłużej niż zwykłe kombi. Szerokość korpusu jest taka sama w obu modelach – 1829 mm. U podstawy Scout jest wyposażony w 18-calowe koła Braga, natomiast droższe wersje oferują 19-calowe koła Manaslu.


Wewnętrzny

Wnętrze nowej Skody Octavia Scout 2021 otrzymało specjalną tapicerkę z chromowanymi detalami i specjalnymi dekoracyjnymi wstawkami drewnopodobnymi. Fotele są standardowo pokryte ThermoFlux, ale opcjonalne jest połączenie tapicerki skórzanej i suedia. Kontrastowe szwy Tabor Brown i logo Scout na przednich siedzeniach zapewniają dodatkową personalizację kombi. Kolejnym akcentem są aluminiowe pedały.


Przede wszystkim Scout ma dość obszerny pakiet pakietów. W obecności świateł przeciwmgielnych LED, centrum multimedialnego z 10-calowym ekranem, lusterkami bocznymi składanymi elektrycznie i automatycznym przyciemnianiem. Drogie wersje są oparte na optyce matrycowej, wyświetlaczu projekcyjnym, kamerach dookólnych i oświetleniu diodowym.


✓ Możesz również sprawdzić:

Nowy model obiecuje pasażerom rekordową swobodę i ogromny bagażnik o pojemności 640 litrów. Dzięki maszynie przed reformą w luku bagażowym umieszczono o 30 litrów mniej bagażu.

Dane techniczne Skoda Octavia Scout 2021

Główną innowacją w technologii było pojawienie się modyfikacji w napędzie na przednie koła. Pojazdy z silnikami rozruchowymi mogą mieć dwa koła napędowe: benzynową 1.5 TSI (150 KM) i diesla 2.0 TDI (115 mocy). Obie jednostki są połączone tylko z manualną skrzynią biegów. Początkowy napęd obejmuje początkowo „umiarkowaną” hybrydę 1,5 TSI-e-TEC, która jest wyposażona w 48-woltowy generator rozruchowy i automatyczną skrzynię biegów DSG. Opcjonalnie dostępny jest napęd na wszystkie koła dla tych wersji.

Potężne silniki działają tylko w konfiguracji 4×4. Należą do nich silnik benzynowy 2.0 TSI (190 KM) i silnik wysokoprężny 2.0 TDI z dwoma opcjami odrzutu – 150 i 200 KM. 2,0-litrowy silnik wysokoprężny serii Evo o mocy 200 KM i 400 Nm otrzymał status najmocniejszego modelu w historii. Podobnie jak inne najlepsze elektrownie, łączy się tylko z 7-biegowym robotem DSG.

Cena i data wydania

Nowa Skoda Octavia Scout 2021 rozpocznie się na rynku europejskim w lipcu tego roku. Cena – od 29 500 euro. Prawdopodobieństwo pojawienia się modelu w Rosji jest minimalne, ponieważ opuścił on nasz kraj w ostatnim pokoleniu z powodu niskiego popytu.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)