Skoda Kodiaq RS 2021: Informacje techniczne, cena, data wydania

Oprócz standardowego modelu w Austrii szpiegowano także wysokowydajną Skodę Kodiaq RS 2021 . Na pierwszy rzut oka siedmioosobowy SUV przygotowuje się do subtelnej aktualizacji w połowie cyklu. Podobnie jak standardowy Karoq, Kodiaq RS został zakamuflowany z przodu iz tyłu. Widzimy, że jest skąpany w nowym jaskrawoczerwonym kolorze, który dobrze na nim wygląda.

Zgodnie z otrzymanymi informacjami, nadchodzący model zostanie dostarczony z lekko zmienionymi zderzakami i zaktualizowanymi światłami. Nowy model zachowa także 2,0-litrowy silnik wysokoprężny biturbo, który obecnie zapewnia 237 KM i 500 Nm momentu obrotowego (369 lb-ft). Wersja PHEV również została potwierdzona i mamy na jej temat kilka szczegółów.

Skoda Kodiaq RS 2021 wygląda tak znajomo

Jak już wspomniano, nagrania szpiegowskie nowego, wysokowydajnego Skody Kodiaq RS 2021 są już dostępne. Ten model był po raz pierwszy szpiegowany obok standardowego modelu. Najpierw zauważyliśmy, że RS jest pomalowany na nowy jaskrawoczerwony kolor, podczas gdy przód i tył są całkowicie zakamuflowane.


Co ciekawe, RS ma reflektor LED z dzieloną matrycą i dobrze znaną kratkę. Jednak szpiegowany prototyp nie ma wlotów na zewnętrznych krawędziach, co widać w wielu modelach o wysokiej wydajności. Ogólnie możemy spodziewać się, że ostateczny model będzie miał małe czarne wloty i obramowania wlotów. Z tyłu trudno zauważyć zmiany spowodowane kamuflażem. Ogólnie rzecz biorąc, Kodiaq RS to duży SUV, który wygląda bardziej atrakcyjnie niż standardowy.

✓ Możesz również sprawdzić:


Spekulacje na temat wystroju wnętrz

Niestety fotografowie nie zrobili zdjęcia najnowszą Skodą Kodiaq RS 2021 . Jednak na pewno nie będzie się zbytnio różnić od standardowego modelu. Nie oczekuj więc rewolucyjnego wystroju wnętrza. Ponieważ jednak ten model jest sportowym SUV-em o wysokich osiągach, komfort stoi na wysokim poziomie.


Słyszeliśmy również, że model RS będzie miał nową deskę rozdzielczą z pionowymi otworami wentylacyjnymi i większym systemem informacyjno-rozrywkowym niż model standardowy. Kodiaq RS otrzymuje również dodatkowe pomoce dla kierowcy, takie jak asystent przedni, przewidujący tempomat, asystent boczny, asystent w korku itp.

Opcje silnika Skoda Kodiaq RS 2021

Te ostatnie Skoda Kodiaq RS 2021 mogą być oferowane z wariantów niektóre układ napędowy. Najprawdopodobniej producent zastosuje 2,0-litrowy TDI, który znajdziemy również pod modelami Tiguan i Passat. Co ciekawe, ten silnik będzie dostępny z dwiema turbosprężarkami zamiast jednej. Zgodnie z otrzymanymi informacjami silnik ten może wytwarzać 237 koni mechanicznych i 297 lb-ft momentu obrotowego. Jak widać, nie jest to imponujące, ponieważ wysokowydajne modele w tej samej kategorii oferują znacznie więcej.

Następną możliwością jest to, że producent stosuje nowy wariant PHEV. Jeśli dostępne będą najnowsze informacje, Kodiaq RS będzie wyposażony w 1,4-litrową benzynę TSI o mocy 156 KM. Ten model będzie również korzystał z silnika elektrycznego o mocy 115 KM i akumulatora o mocy 13 kWh. Podobnie jak w przypadku wielu dzisiejszych SUV-ów, w standardzie oczekujemy sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Cena i data wydania

Niedawno szpiegowano zupełnie nową Skodę Kodiaq RS 2021 i możemy zobaczyć kilka przekąsek w porównaniu do zwykłego. Ogólnie RS wygląda na większy i bardziej sportowy. Według najnowszych wiadomości, nadchodzący model będzie kosztował 65 000 euro.

Dodatkowo model ten ma zostać wprowadzony w najbliższych miesiącach. Wyprzedaż rozpocznie się oczywiście pod koniec roku. Więcej szczegółów na temat nadchodzącej Skody Kodiaq RS 2021 będzie dostępnych po pierwszym pokazie wydarzenia.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)