Rolls-Royce Wraith 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Te nowe Rolls-Royce Wraith 2021 pozostaje wierny tradycji Rolls-Royce i nadal oferuje niezgodną luksusu, jak również niesamowitą moc i obecność w ogromnym pakietu turystycznego. I inaczej niż wcześniej, jest bardziej sportowy niż sedan Ghost, na którym jest oparty. Inne mocne strony to słynny emblemat Rolls-Royce’a, cicha i bogata kabina, szybkie przyspieszenie i lepsze prowadzenie. Daty premiery Rolls-Royce’a Wraitha należy się spodziewać w drugiej połowie 2021 roku.

Podczas gdy Rolls-Royce od dawna konstruuje również dwudrzwiowe coupe zorientowane na kierowcę, tabliczka znamionowa od dawna kojarzy się z luksusowymi sedanami, które są wyraźnie zaprojektowane w taki sposób, że można je szoferem zgodnie z bezpośrednimi specyfikacjami właściciela. W jego ofercie znajdują się dwa coupe zorientowane na kierowcę: Phantom Wraith i coupe.

W porównaniu z coupé, Phantom Wraith jest mocniejszy i wytwarza około 624 KM i 590 funtów. ft. momentu obrotowego dzięki turbodoładowanemu silnikowi V12. 2021 Rolls-Royce Phantom Coupe 0-60 mil na godzinę jest oceniane na 5,6 sekundy i 4,7 sekundy dla Wraith. Wraith posiada również funkcje GPS, dzięki którym może przywołać aktualne dane o stanie drogi i wybrać optymalny bieg.


Podobnie jak Rolls-Royce, nowy model oferuje komfort, funkcje i technologie. Kabina jest szczegółowa i ma powierzchnie z efektownymi drewnianymi fornirami i naturalną skórą. Dywaniki są niezwykle wygodne i wykonane z owczej wełny. Inne funkcje obejmują system nagłośnienia z 18 głośnikami, wentylowane masaże i podgrzewane siedzenia.

Jeśli chcesz kupić Wraith, dostępnych jest bardzo niewielu konkurentów. Należą do nich Mercedes-Benz Klasy S i Bentley Continental GT.


Rolls-Royce Wraith 2021 Zmiany zewnętrzne i przegląd wnętrza

Standardowe akcesoria Rolls-Royce’a Wraith 2021 obejmują podgrzewane, ośmiokierunkowe przednie fotele, automatyczne wycieraczki szyby przedniej, 20-calowe koła, skórzaną tapicerkę, automatyczne reflektory i wycieraczki przedniej szyby, wycieraczki przedniej i tylnej szyby, samoregulujące się zawieszenie pneumatyczne i drewniane akcenty, funkcje masażu przednich siedzeń, wykrywanie zbliżających się zakrętów, ustawienia dla pamięć kierowcy, elektryczna teleskopowa i odchylana kierownica, automatycznie przyciemniane lusterka, system bezkluczykowy i zapłon, elektrycznie zamykane drzwi harmonijkowe i adaptacyjne reflektory ksenonowe.

✓ Możesz również sprawdzić:

Inne obejmują sterowanie głosowe, 10,3-calowy ekran pośrodku, automatyczną czterostrefową klimatyzację, Bluetooth audio i połączenie telefoniczne, system kamer z widokiem przestrzennym, dodatkowe gniazdo audio, odtwarzacz CD / DVD, system nawigacji i dwa porty USB, system dźwiękowy z osiemnastoma głośnikami oraz radiem satelitarnym i HD.


Pakiet wspomagający kierowcę obejmuje adaptacyjny tempomat, system nawigacji, automatyczne włączanie świateł drogowych, system ostrzegania o zjechaniu z pasa ruchu i redukcji, wyświetlacz Head-up, wyświetlacz noktowizyjny na podczerwień, 21-calowe koła, dywaniki z wełny jagnięcej i Rolls-Royce „RR” -Zagłówki z haftowanym logo, stały szklany dach, polerowane stalowe płyty profilowe i niestandardowy dźwięk.

Oddzielne opcje obejmują progi drzwi, wentylowane przednie siedzenia, niestandardowe opcje wnętrza, pozłacane wykończenie maski Spirit, figurę z poliwęglanu, dwukolorowy lakier, skórzaną podłogę bagażnika, wykonane na zamówienie okleiny drewniane i dopasowane kolorystycznie nakładki na koła.

Nowe Rolls-Royce Wraith 2021 posiada liczne powierzchnie wysokiej jakości, począwszy od masła miękkie skórzane fotele do dywanów wykonanych z owczej wełny. A dzięki połączeniom Rolls-Royce’a z BMW, znaczna część elektroniki nawigacyjnej i informacyjno-rozrywkowej jest przyjazna dla użytkownika i ogólnie imponująca. Zarówno Phantom Coupé, jak i Wraith mają wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i wielopoziomowe menu, które działają poprzez unikalny brytyjski system interpretacji.

Dane techniczne silnika Rolls-Royce Wraith 2021 i zużycie paliwa

Motywację dla Rolls-Royce’a Wraith 2021 zapewnia 6,6-litrowy silnik turbo V12 o mocy 624 KM i 590 funtów stóp. momentu obrotowego. Napęd na tylne koła jest tak samo standardowy, jak ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów.

Rozpakowanie z 0-60 mil na godzinę z Wraith zajmuje 4,7 sekundy.

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, spodziewamy się, że pojazd zwróci co najmniej 13/21/15 mpg w mieście / autostradzie / mieszanym według Rolls-Royce’a.

Niektóre technologie bezpieczeństwa obejmują boczne poduszki powietrzne, boczne i tylne kamery, boczne i kolanowe poduszki powietrzne na przednim siedzeniu, kontrolę stabilności i trakcji, kamerę noktowizyjną, adaptacyjny tempomat, wykrywanie zwierząt, wyświetlacz Head-up oraz automatyczne sterowanie światłami drogowymi i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu.

Rolls-Royce Wraith 2021 – data i cena wydania

Według plotek z kręgów przemysłowych pojazd ma trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2021 roku. Oczekuje się, że cena Rolls-Royce’a Wraith 2021 wyniesie 304350 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)