Nowe Renault Kadjar 2021: cena, zdjęcia, dane techniczne

Zgodnie z oczekiwaniami, nowe Renault Kadjar 2021 oferuje znajomy wygląd w nieco nowym wyglądzie, który pasuje do linii stylistycznej marki z ostatnich lat.

Ma mniejsze ujęcie z gładkimi liniami kratki w kształcie litery U, ostrymi reflektorami w połowie maski, światłami do jazdy dziennej LED, poziomymi tylnymi światłami i dyskretnym bagażnikiem ze spojlerem. Czarne plastikowe progi drzwi, nadkola i zderzaki wskazują na praktyczność i przydatność do jazdy w terenie. Możemy śmiało powiedzieć, że nowe Renault Kadjar 2021 nie jest zbyt terenowe. Nie wolno mu iść nowymi drogami w nieznanych krajach. Ale nadal będzie mógł jechać ścieżką, którą już wybrał.

Dane techniczne nowego Renault Kadjar 2021

Znana jest już nowa platforma Renault Kadjar II 2021 – modułowy CMF, który jest używany w piątej generacji Renault Espace, Nissana Qashqai i Nissana Rogue (nazwaliśmy go X-Trail). Wymiary zwrotnicy są następujące:


 • Długość – 4445 mm
 • Szerokość – 1829 mm
 • Wysokość – 1600 mm

Eksperci z pewnością powiedzą, że powyższe wymiary są prawie zgodne z wymiarami Hondy CR-V. Kupujący mają do wyboru trzy silniki:

 • Pierwszy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra TCe z 4 cylindrami wytwarza 130 KM. i maksymalny moment obrotowy 205 Nm (już przy 2000 obr / min).
 • Przeciętny 1,5-litrowy turbodiesel dCi (również 4-cylindrowy) wytwarza 110 KM. i moment obrotowy 259 Nm (przy 1750 obr / min)
 • Starszy silnik to również silnik wysokoprężny DCI o mocy 130 KM. i duży maksymalny moment obrotowy 320 Nm (przy tych samych 1750 obr / min)

✓ Możesz również sprawdzić:


Silnik benzynowy będzie dostępny tylko z napędem na przednie koła i sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Przeciętny agregat prądotwórczy z silnikiem wysokoprężnym może współpracować z tą samą mechaniczną lub tą samą 6-biegową skrzynią biegów. Automatyczny z podwójnym sprzęgłem i starszym silnikiem wysokoprężnym jest wyposażony tylko w tę samą „mechanikę”, ale jest już oferowany w wersji na przednie i na wszystkie koła.

Wnętrze nowego Renault Kadjar 2021

Poziome linie na desce rozdzielczej crossovera podkreślają szerokość i tworzą wrażenie przestrzeni. Nie jest to jednak tylko wrażenie wizualne: o dziwo, nowy Kadjar 2021 był w stanie zostawić dużo miejsca zarówno z przodu, jak iz tyłu, nawet jeśli przednie siedzenia zostały znacznie przesunięte. Większość materiałów zastosowanych w kabinie jest wysokiej jakości, a wysiłki projektantów i inżynierów Renault w celu opracowania tego samochodu są odczuwalne. Pod wieloma względami i biorąc pod uwagę cenę na poziomie podstawowym, marketerzy Renault trafili w sedno: potencjalni nabywcy chcą pewnych odcieni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a sam samochód ma to wszystko.

Niezależnie od konfiguracji konsola środkowa jest wyposażona w 7-calowy dotykowy system multimedialny, który pokazuje zarówno obszerną listę ze szczegółami dotyczącymi samochodu, jak i wszystkie funkcje multimedialne. W przypadku wersji z silnikiem wysokoprężnym z napędem na wszystkie koła wyświetlane są również różne przydatne informacje dotyczące rozkładu sił osiowych, charakterystyki silnika, mocy i momentu obrotowego.

Jednak to wszystko to raczej wierzchołek góry lodowej. Pełna lista urządzeń Kajar jest oferowana z różnymi asystentami elektronicznymi, czujnikami parkowania (z przodu iz tyłu), kamerą cofania, systemem kontroli martwych stref oraz systemem monitorowania i wykrywania znaków drogowych. Ogólnie można śmiało powiedzieć, że Renault Kadjar to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie crossoverów w swoim segmencie cenowym. W teorii Kadjar 2021 może nawet sam zaparkować … ale lepiej spędzić kilka minut na niezależnym parkingu. W szczególności ten system powoduje wiele manewrów, ale nie zawsze prowadzi do ładnego miejsca parkingowego.


O nowym systemie R-Link systemu multimedialnego można powiedzieć: Jest szybki i intuicyjny, ale w niektórych miejscach nadal występują drobne niedokładności i zacięcia.

Test drogowy nowego Renault Kadjar 2021

Biorąc pod uwagę masę poprzeczną 1361 kg, trudno oczekiwać wysokiej jakości powrotu silnika podstawowego o pojemności 1,2 litra. Producent mówi o paszportowym przyspieszeniu do setek w 10,1 sekundy, podczas gdy rzeczywiste testy silnika benzynowego dały około 14,5 sekundy. Oczywiście silniki Diesla radzą sobie lepiej, ale ja chcę jechać wyżej, wyżej i szybciej (jak zawsze).

Z drugiej strony ten 130-konny silnik jest testowany od dawna, jeżdżą nim miliony Renault, Dacia, Nissan, a nawet niektórzy Mercedesy. Osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego już przy 2000 obr / min nadaje tej zwrotnicy bardzo przyjemną dynamikę, a sprawdzony 6-biegowy mechanizm jest dobrze dopasowany i dostosowany do całego zakresu momentu obrotowego.

Układ kierowniczy jest bardzo czuły i przewidywalny, zawieszenie dobrze toczy się w zakrętach. Oczywiście do słynnych niemieckich samochodów kompaktowych jest jeszcze daleko, ale doświadczenie zdobyte przez francuskich inżynierów dało nowemu crossoverowi dobry bonus.

Porównanie systemów napędu na wszystkie koła: System Nissan automatycznie przenosi do 50% momentu obrotowego na tylne koła, jeśli wykryje utratę przyczepności na przednich kołach. W naszym przypadku nie jest to do końca prawdą: Kadjar 2021 to generalnie stały napęd na przednie koła, pełny napęd działa tylko przy niskich prędkościach (do 40 km / h). Pozwala to jednak powoli zejść z wydeptanej ścieżki, po której kombi po prostu nie pojedzie. Renault Kadjar 2021 spisał się całkiem dobrze na wydmach Morza Śródziemnego.

Ceny nowego Renault Kadjar 2021

Jak wspomniano powyżej, cena wywoławcza crossovera Renault Kadjar 2021 waha się średnio o 20000 euro . Powtarzamy konfigurację z inną konfiguracją:

 • Podstawowe wyposażenie obejmuje klimatyzację, optykę LED do świateł do jazdy dziennej i tylnych, system audio (w zestawie USB i Bluetooth), światła przeciwmgielne, tempomat i podgrzewane lusterka.
 • Intensywna najlepsza oferta waży już 36 000 euro i obejmuje optykę w pełni diodową ze wszystkich stron, system R-Link systemu multimedialnego oraz elektryczne lusterka. 19-calowe felgi aluminiowe, skórzane wnętrze, czujniki parkowania i kamera cofania.

Zdjęcie nowe Renault Kadjar 2021

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)