Porsche Cayman 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nowy Porsche Cayman 2021 za to bez wątpienia jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych obecnie na rynku. Powodem tego są liczne możliwości personalizacji, manualna skrzynia biegów, wyjątkowe prowadzenie, opłacalne i ekonomiczne silniki oraz pięknie zaprojektowana kabina.

Załóżmy, że jesteś rozsądną osobą, która nie może się doczekać posiadania samochodu sportowego. Przez większość czasu szukasz samochodu, który oferuje niesamowite wrażenia z jazdy i który niekoniecznie oferuje największą siłę poślizgu ślizgacza, może pochwalić się prawami do najlepszych osiągów lub najlepszym miejscem do parkowania, ale nadal nadaje się do codziennego użytku. Jeśli tak, nowe i zaktualizowane Porsche Cayman 2021 może być samochodem sportowym, którego pragniesz.

Pojazd posiada niespotykaną dotąd precyzję hamowania i kierowania. Dostępny układ silnika, zwłaszcza środkowy, zapewnia doskonałą równowagę w zachowaniu podczas jazdy, której nawet 911 nie może nadążyć. Ze względu na swoje wymiary jest cudownie zwinny, a jego rozmiar jest idealny do samochodu sportowego. W praktyce Porsche nadal dzierży tytuł, jeśli chodzi o solidne silniki.


Niemniej jednak nowe Porsche Cayman 2021 ma pewne rozczarowania, takie jak słaby system stereo bez połączenia USB, mnogość opcji, które mogą kosztować dużo pieniędzy i niewystarczająca przestrzeń do przechowywania. Ale czy na prawdę Cię to obchodzi? Cóż, to zależy od twoich priorytetów.

Jedynym istotnym pytaniem, które wciąż pozostaje bez odpowiedzi w tym momencie, jest to, na który Kajman możesz sobie pozwolić z dostępnego asortymentu, ponieważ nawet pojazd podstawowy ma kosztowną etykietę, która może powstrzymać wielu przed zakupem.


Recenzje zewnętrzne i zmiany wnętrza Porsche Cayman 2021

Występuje w ścianie z czterema panelami: podstawą, panelami środkowymi S i GTS oraz najwyższej klasy GT4. I tak jak poprzednio, jest to dwumiejscowe coupe. Porsche Boxster Spyder 2021 jest testowany oddzielnie.

Standardowe funkcje i technologie podstawowego Porsche Cayman 2021 obejmują adaptacyjny tylny spojler, 7-calowy ekran dotykowy, centralnie zamontowany wydech, 18-calowe koła, system dźwiękowy z czterema głośnikami (poważnie!) Funkcja start-stop, tempomat, letnie koła, automatyczne wycieraczki szyby przedniej, klimatyzacja, dodatkowe gniazdo audio, nastrojowe oświetlenie wnętrza, ręcznie regulowany i przesuwany przód i fotel kierowcy oraz HomeLink.

Okładzina S jest oparta na podstawie i ma dwa wyloty wydechowe, 19-calowe koła, reflektory bi-ksenonowe i pomalowane na czerwono zaciski hamulcowe, a także przednie tarcze hamulcowe.

✓ Możesz również sprawdzić:


Wraz z Porsche Cayman GTS 2021 otrzymujesz dynamiczne łożyska skrzyni biegów, 20-calowe koła, wnętrze z syntetycznego zamszu, ostry tryb jazdy Sport Plus, przyciemniane tylne światła i soczewki reflektorów, sportową kierownicę, bardziej sportowe wykończenia z przodu iz tyłu, adaptacyjne amortyzatory zawieszenia, agresywny wyściełane sportowe siedzenia i sportowy wydech.

Porsche Cayman GT4 2021 oferuje unikalne zewnętrzny aerodynamiczny design, większe hamulce, ekskluzywne sportowe zawieszenie, większy i mocniejszy silnik, większe hamulce, zmiennym rozdziałem momentu obrotowego, mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego i niższą wysokość jazdy.

Podobnie jak w przeszłości, Porsche zapewnia niezliczone opcje, począwszy od niezwykłych opcji technologicznych, które obejmują kamerę cofania, przednie i tylne czujniki parkowania, adaptacyjny tempomat, sterowanie głosowe oraz bezkluczykowy zapłon i podjazd. Pakiet informacyjno-rozrywkowy obejmuje system dźwiękowy z 12 głośnikami, interfejsem USB i iPodem, wykończenie Black Edition, integrację aplikacji na smartfony i system nawigacji.

Specyfikacje silnika Porsche Cayman 2021

Podstawowe Porsche Cayman 2021 to 2,7-litrowy, 6-cylindrowy silnik o mocy 275 KM i momencie obrotowym 213 funtów. Oceny EPA wynoszą 20/30/24 mpg w mieście / autostradzie / mieszanej.

Osiągi zwiększa owiewka S, która ma 3,4-litrowy Flat-6 o mocy 325 KM i momencie obrotowym 273 funtów. Według statystyk EPA zużycie paliwa wynosi 20/28/23 mpg.

Następnym w kolejności jest wariant GTS, inspirowany ulepszoną wersją 3,4-litrowego silnika Flat-6 modelu S. Jego wyjście to 19/26/22 mpg.

3,8-litrowy silnik Flat-6 Porsche Cayman 2021 GT4 z 2021 r. Zapewnia świetne 385 KM i 309 funtów momentu obrotowego. Wartości zużycia paliwa wynoszą 18/23/20 mpg. Według Porsche, pojazd może przyspieszyć od 0 do 100 km / h w zaledwie 4,2 sekundy.

Cena i data wydania Porsche Cayman 2021

Spodziewaj się sugerowanej ceny detalicznej od 52,600 EUR za podstawowe Porsche Cayman 2021 i do 84 600 EUR za najwyżej oceniany GT4.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)