Opel Mokka 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Opel Mokka 2021 Crossover nie został sprzedany w Rosji od kilku lat, ale ma dość mocną pozycję w swoim segmencie na rynku europejskim. Do niedawna SUV sprzedawał ponad 100 000 egzemplarzy rocznie, a dopiero w 2019 roku sprzedaż spadła do 80 000 aut. Planowana zmiana generacji, która jest planowana na lata 2020-2021, powinna odwrócić zły trend. Zaktualizowany samochód został wypuszczony 24 czerwca, a przyjmowanie zamówień rozpocznie się późnym latem. Nowość pojawi się w salonach w Europie wiosną 2021 roku.

Zmiana konstrukcji platformy i nadwozia

Obecna aktualizacja doprowadziła do znaczących zmian w wymiarach i wyglądzie modelu. A wszystko dlatego, że zwrotnica została ostatecznie przełączona z ogólnej bazy GM na sprzęt grupy PSA. Nowy Opel Mokka został zbudowany na platformie CMP i otrzymał zupełnie inne proporcje nadwozia. Długość SUV-a została zmniejszona nawet o 125 mm (do 4150 mm), chociaż rozstaw osi został zwiększony o 2 mm (do 2557 mm). Oznacza to, że zwisy są znacznie mniejsze: przód – o 61 mm, tył – o 66 mm. W tym samym czasie szerokość samochodu wzrosła o 10 mm (do 1787 mm).


Równocześnie z dostosowaniem wymiarów radykalnie zmieniono wygląd zewnętrzny. Twórcy przetestowali nową filozofię Opla Vizor na modelu i stylizowali przód nadwozia za pomocą kasku z osłoną. To postrzeganie ułatwiają reflektory, które są połączone w całość i kratkę. Optyka to standardowo dioda LED, a za dodatkową opłatą dostępne są moduły matrycowe z 14 indywidualnie sterowanymi segmentami.


Inny wygląd crossovera charakteryzuje się czystymi powierzchniami i płynnymi przejściami. Na przykład ściany boczne korpusu są wolne od tłoczonych tłoczeń, ale jednocześnie zadowalają je nadęte formy. Pasza jest efektownie oprawiona – zgrabne światła współistnieją tutaj z tylną klapą i zderzakiem, co idealnie pasuje do ogólnej koncepcji. Na zdjęciu dopasowane są również felgi o rozmiarze do 18 cali.

Projektowanie wnętrz

Wnętrze nowego Opla Mokki 2021 spotyka się z bardzo ciekawym układem przedniego panelu i bardzo rozbudowanym pakietem jak na segment. Dźwięk jest ustawiany za pomocą pojedynczego cyfrowego kokpitu Pure Panel, który łączy ekrany kombinacji urządzeń wirtualnych i główne centrum multimedialne. Pierwszy wyświetlacz ma rozmiar 12 cali, a drugi, łatwy dla kierowcy, ma siedem (Multimedia Navi) lub dziesięć (Multimedia Navi Pro) cali. Obie wersje systemu multimedialnego są wyposażone w automatyczne interfejsy Apple CarPlay / Android, sterowanie głosowe oraz dostęp do usług OpelConnect. Liczba fizycznych przycisków na konsoli i w tunelu centralnym jest zminimalizowana, ale główne funkcje są powielane przez skróty klawiaturowe.


Nowy model posiada elektryczne i podgrzewane przednie fotele (kierowca ma również masaż), bezprzewodowe ładowanie smartfona oraz kamerę cofania o kącie widzenia 180 stopni. Asystentów elektronicznych reprezentuje adaptacyjny tempomat i system bezpieczeństwa na środku pasa. Alcantara i prawdziwa skóra są dostępne jako materiały wykończeniowe.

✓ Możesz również sprawdzić:

Bagażnik crossovera jest prawie niezmieniony. Przy pięciu pasażerach z tyłu umieszcza się do 350 litrów ładunku (było to 356 litrów).

Dane techniczne Opel Mokka 2021

Die Verwendung der neuen CMP-Plattform, die sich hauptsächlich auf Elektroautos konzentriert, hat die Steifigkeit der Mokka-Karosserie um 30% erhöht. Gleichzeitig nahm das Leergewicht um 120 kg ab. Der SUV erhielt nur ein Getriebe mit Frontantrieb und eine halbunabhängige Hinterradfederung.

Silniki Opla Mokki drugiej generacji zostały zapożyczone z siostrzanych modeli Peugeota 2008 i DS 3 Crossback. Modyfikacja elektryczna jest wyposażona w silnik o mocy 136 KM (260 Nm) i pojemność akumulatora 50 kW * h. Dla tej wersji określono zasięg 322 km (cykl WLTP) i maksymalną prędkość 150 km / h. Ładowanie akumulatora ze stacji o mocy 100 kW trwa pół godziny. Standardową ładowarką o mocy 11 kW można podłączyć jedno i trójfazowe sieci domowe. Akumulator objęty jest 8-letnią gwarancją.

Data wydania i cena

Model 2 Opla Mokki 2021 . Generacja została zaprezentowana jedynie w czysto elektrycznej modyfikacji Mokki-e z silnikiem o mocy 136 KM. Jego cena wyniesie około 35 000 euro

Zdjęcie Opel Mokka 2021 (druga generacja)

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)