Opel Insignia 2021: cena, dane techniczne, zdjęcia

Druga generacja nowego Opel Insignia 2021 zadebiutuje 7 grudnia 2020 roku. Pięciodrzwiowy sedan, prezentowany pod nazwą Grand Sport, zmienił platformę, otrzymał nowy wygląd zewnętrzny i otrzymał napęd na wszystkie koła z wektoryzacją trakcji i adaptacyjnym podwoziem.

Oficjalna prezentacja nowości odbędzie się w marcu 2020 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie, początek europejskiej sprzedaży – w kwietniu w cenie 25,5 tys. Euro. W teście prezentowane są zdjęcia, specyfikacje, cechy, komponenty i ceny nowego Opla Insignia 2021 , który jest sprzedawany na rynkach w kilku krajach, takich jak Buick Regal i Holden Commodore.

✓ Możesz również sprawdzić:


Na początek zaktualizowany model nowego Opla przeszedł na nową platformę E2XX, wybraną niedawno przez sedana Chevroleta Malibu. Zmiana podstawy wpłynęła na główne ogólne wymiary ciała. Długość tylnej klapy wzrosła o 55 mm (do 4897 mm), szerokość o 7 mm (do 1863 mm), a rozstaw osi o 92 mm (2829 mm).

Jedynie wysokość spadła do 1469 mm zamiast poprzednich 1440 mm (-29 mm). Oznacza to, że nowy Opel Insignia 2021 drugiej generacji stał się większy, ale bardziej płaski niż jego poprzednik. Dzięki powiększeniu modelowi udało się schudnąć do 175 kg przed reformą, przy czym wzrost o 60 kg uzyskano bezpośrednio poprzez redukcję masy ciała.


Nowy Opel Insignia 2021

Wygląd nowej Insigni został opracowany z uwzględnieniem koncepcji Monzy zaprezentowanej w 2013 roku. Ostatecznie jednak podobieństwo seryjnego auta do samochodu pokazowego okazało się minimalne, co nie jest prawdą – nie przeszkadza to w tym, że ostateczna wersja jest mniej szokująca, ale wciąż bardzo solidna, a jednocześnie imponująca.

Zaawansowane technologicznie reflektory matrycowe IntelliLux LED z 32 sterowanymi elementami oświetleniowymi, które poprawiają oświetlenie uliczne, wniosły znaczący wkład w elegancki wygląd przodu (światła drogowe do 400 metrów). Nowoczesnego wyglądu głowy dopełnia piękna fałszywa osłona chłodnicy i podniesiony zderzak z chromowanymi światłami przeciwmgielnymi, które mogą oświetlać rogi.

Siła nowości przemawia wyraźnymi liniami, które tworzą proste lakoniczne kontury pokrywy bagażnika i tylnego zderzaka. Stylowe latarnie z bumerangami LED i okrągłymi rurami wydechowymi umieszczonymi z boku doskonale wpisują się w ogólną stylistykę tylnej części Nowego Opla.

Stylistyka zewnętrzna Opel Insignia 2021

Przegląd samochodu z boku pozwala zidentyfikować aerodynamiczną sylwetkę coupe, oryginalne szyby boczne z ciekawymi vyshtampovkoy na drzwiach, chromowane ramy szyb bocznych, duże przeloty kół gotowych do przyjęcia 20-calowych kół. Dzięki aerodynamice Insigni drugiej generacji pełne zamówienie – współczynnik 0,26 – jest niemożliwe dla większości przedstawicieli segmentu.


Salon nowego Opla Insignia 2021 stał się znacznie bardziej przestronny po przejściu na nową platformę, co jest szczególnie widoczne dla pasażerów z tylnego rzędu siedzeń. Wolna przestrzeń wzrosła we wszystkich kierunkach – na wysokości, w okolicy ramion, w okolicy kolan. Oznacza to, że biegacze o silnej budowie ciała czują się za nimi bardzo dobrze.

Jeszcze wyższy poziom komfortu oferowany jest kierowcy i pasażerowi z przodu, którzy doceniają doskonały anatomiczny kształt siedzeń w przednim rzędzie, a tym samym mogą zminimalizować obciążenie pleców. Fotele wyposażone są we wszystkie możliwe funkcje wyposażenia – ustawienia elektryczne, ogrzewanie, wentylację, a nawet masaż.

Przedni panel samochodu ma taką samą konfigurację jak nowy Opel Insignia 2021 . Pośrodku, otoczony przegrodami powietrznymi, znajduje się dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego IntelliLink, który wyposażony jest w cały arsenał nowoczesnych technologii (Apple Carplay, Android Auto, hotspot WiFi 4G-LTE, ładowanie) (smartfon bezprzewodowy).

Dostęp do najważniejszych funkcji na pokładzie można uzyskać nie tylko poprzez menu kompleksu multimedialnego, ale także poprzez przyciski konsoli pogrupowane w praktyczne bloki. Na kolorowej desce rozdzielczej widoczne są ważne informacje dla pilota.

Lista systemów wspomagających dostępnych dla nowego Opla Insignia 2021 Grand Sport obejmuje ekran projekcyjny, 360-stopniową kamerę wizyjną, adaptacyjny tempomat, system ostrzegania o zjechaniu z pasa ruchu oraz śledzenie ruchu poprzecznego w ruchu z tyłu.

Dane techniczne Nowy Opel Insignia 2021

Technicznie nowy Opel Insignia 2021 ma niespodziankę dla przyszłego właściciela. Na przykład nowe adaptacyjne zawieszenie FlexRide, które analizuje i dostosowuje styl jazdy właściciela. Dostępne są trzy opcje strojenia (standardowa, sportowa i tour), z których każda wpływa na tryby pracy zawieszenia, skrzyni biegów, układu kierowniczego, reakcję pedału przyspieszenia i system stabilizacji.

Również w obszarze innowacji pojawił się nowy system napędu na wszystkie koła z dwoma elektrycznie sterowanymi sprzęgłami, który zastąpił klasyczny mechanizm różnicowy tylnej osi. Ich wprowadzenie umożliwia bardziej precyzyjne rozłożenie momentu obrotowego między tylnymi kołami, co zapewnia lepszą stabilność i lepszą kontrolę nad różnymi rodzajami powłok. Ponadto taka konfiguracja pomaga podczas pokonywania zakrętów ze względu na małą dawkę siły wywieranej na zewnętrzne koło.

Gama silników nowego Opla Insignia 2021 obejmuje cztery silniki:

  • 1,5-litrowy silnik benzynowy (164 KM, 250 Nm);
  • Grupa benzynowa 2,0 litrów (250 KM, 365 nanometrów);
  • 1,6 litra turbodiesel CDTi (160 KM, 350 Nm);
  • 2,0-litrowy turbodiesel CDTi (200 KM, 420 Nm).

Do silników wybrano trzy warianty napędu: 6-biegową „mechaniczną”, 6AKPP i 8AKPP. Najnowsza 8-pasmowa „automatyczna” jest oparta na dwulitrowej „cztero” benzynie o mocy 250 KM. Producent skupia się na równych przełożeniach, szerokiej gamie przełożeń i zmniejszeniu tarcia przekładni. Po raz pierwszy działa tylko w połączeniu z napędem na wszystkie koła.

Kolejnymi cechami technicznymi „drugiego” nowego Opla Insignii są całkowicie niezależne zawieszenie (McPherson z przodu i pięć dźwigni z tyłu), elektryczne wspomaganie kierownicy i „okrągłe” hamulce tarczowe. Bagażnik nowego modelu mieści od 490 do 1450 litrów.

Zdjęcie nowego Opla Insignia 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)