Opel Astra 2021: cena, dane techniczne, zdjęcia

Nic w tym dziwnego, ale dla wielu europejskich kierowców kompaktowa Klasa C nie kojarzy się z uznanymi liderami Volkswagena Golfa czy Forda Focusa, ale przede wszystkim z nowym Opel Astra 2021 . Przy badaniu historii rozwoju modelu zrozumiała staje się przyczyna tego lojalnego stosunku do niego.

Ten oryginalny niemiecki pomysł przez kilka dziesięcioleci nosił nazwę Kadett, a od 1991 roku Astra jest z powodzeniem sprzedawana w Europie pod bardziej znaną nazwą Zeitgenossen, rodzaj lokomotywy do sprzedaży marek. Najnowsza wersja na dziś to nowy Opel Astra J, który został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2009 roku.

Nowy Opel Astra 2021

Samochód był najpierw produkowany w wersji nadwozia typu sedan i kombi, a nieco później, po zmianie stylizacji z 2012 roku, pojawił się w wersji trzykomorowej.


✓ Możesz również sprawdzić:

Nowy początek Opel Astra 2021 rozpowszechnił informacje o nowej generacji pojazdów, które są produkowane pod nazwą Astra K. Część otrzymanych danych, w tym zdjęcia i specyfikacje hatchbacka, jest wystarczająca, aby bliżej odkryć nowość. I tu naprawdę coś do powiedzenia, ponieważ programiści starali się jak najdłużej wymieniać aktualizacje dla nowego Opla Astry 2021 .


Charakterystyka techniczna Nowy Opel Astra 2021

Model początkowo bazuje na nowej globalnej platformie D2XX, która bazuje na elementach dwóch obudów Theta i Delta II. Rezultatem tej syntezy jest redukcja wagi skrzyni ładunkowej z 357 do 280 kg, całkowity przyrost masy wraz z różnymi modyfikacjami klapy bagażnika waha się od 120 do 200 kg. Oprócz poprawy właściwości wagowych, zmieniły się ogólne wymiary nowego Opla Astry 2021 . To sprawia, że ​​klapa bagażnika jest o 50 mm krótsza (4370 mm) i 26 mm niższa (1460 mm) niż jej poprzednik.

Rozstaw osi spadł z 20mm do 1662mm, co teoretycznie powinno wpłynąć na wnętrze, ale przedstawiciele nowego Opla mówią odwrotnie. Pewne liczby potwierdzają te słowa – za nimi np. Wolna przestrzeń w okolicy kolana wzrosła o 35 mm. W odnowionym nowym Oplu Astrze 2021 zobaczymy później, najpierw będziemy podziwiać jego wygląd.

Genialna i dynamiczna innowacja zewnętrzna z Niemiec to zasługa samochodu koncepcyjnego Monza, który został zaprezentowany we Frankfurcie w 2013 roku. Ostateczny projekt wyglądu zewnętrznego nowego Opla Astry 2021 nie był oczywiście tak ekstrawagancki, ale został dobrze przyjęty przez bogactwo vyshtampovok wszystkich typów, krzywizn i oryginalnych przejść, które harmonijnie się uzupełniają.

Wygląd i wnętrze nowego Opla Astry 2021

W przedniej części klapy znajdują się eleganckie przednie reflektory, które są połączone podwójną chromowaną wiązką fałszywej chłodnicy, a także zderzak z wąską szczeliną wlotową powietrza i poziomymi strzałami świateł. Światła przeciwmgielne są organicznie wymieszane. Boki korpusu posiadają wyraźne żebra wzdłuż klamek drzwi oraz charyzmatyczne vyshtampovkami na dole drzwi.


Tył jest ozdobiony migającymi światłami ze światłami LED i spojlerem u góry piątych kompaktowych drzwi. Szczególnymi „odpryskami” wyglądu zewnętrznego nowego Opla Astry 2021 są poczerniałe tylne słupki, które tworzą efekt pływającego dachu oraz oryginalne aluminiowe wstawki, które podkreślają obrys górnej krawędzi bocznych szyb.

Jedną z głównych cech wyższych wersji zaktualizowanego nowego Opla Astry 2021 będzie zastosowanie reflektorów LED. Dzięki tej wyjątkowej ofercie, która nie ma analogów w segmencie, w każdym z dwóch projektorów matrycowych LED zastosowano 8 diod LED. Twoja praca jest kontrolowana elektronicznie, a środowisko jest analizowane na podstawie danych otrzymanych z przedniej kamery nowego Opel Eye. W rezultacie całkowita wiązka światła jest korygowana w zależności od sytuacji.

Na przykład światła drogowe włączają się automatycznie, gdy opuszczasz miasto i pozostają aktywne, nawet jeśli pojawi się nadjeżdżający pojazd. Jeśli po prostu podejdziesz do maszyn, niektóre diody LED zgasną i utworzą ciemny obszar wokół samochodu, który jedzie w kierunku samochodu, podczas gdy inne obszary, w tym pobocze, pozostaną jasno oświetlone. Korzystanie z reflektorów typu array może wykrywać obiekty w ciemności znacznie wcześniej w ciągu dnia, pozostawiając więcej czasu na reakcję.

Po oględzinach zewnętrznych nadszedł czas, aby wsiąść do samochodu i zidentyfikować najważniejsze zmiany, które zaszły w środku. Uderza tu nowa architektura przodu z całkowicie zmienioną konsolą środkową. Ten ostatni stracił poprzedni stos przycisków, ale zachowano tylko minimalne wymagane polecenia.

Część z nich jest przeznaczona do współpracy z kompleksem multimedialnym Intellink obsługującym dwa systemy operacyjne – Android Auto i Apple CarPlay. Interakcja z jednym z nich odbywa się za pośrednictwem 8-calowego ekranu dotykowego umieszczonego na górze konsoli. Niektórymi funkcjami można sterować za pomocą przycisków na kierownicy lub poleceń głosowych.

Fotel kierowcy odnowionego nowego Opla Astry 2021 gwarantuje prawdziwie królewskie zakwaterowanie. Fotel opracowany przez chirurgów ortopedów stowarzyszenia AGR posiada 18 różnych ustawień oraz funkcje wentylacji i masażu. Tylne rzędy siedzeń mają również dobry profil, a ogrzewanie jest dostępne jako opcja dla dwóch skrajnych siedzeń.

Bogate spektrum wyposażenia nowego Opla Astry 2021 obejmuje adaptacyjny tempomat, automatyczny asystent parkowania, kamerę cofania, system monitorowania martwego pola, system śledzenia ruchu oraz automatyczny tempomat ostrzegający o zderzeniu czołowym.

Gama silników Nowy Opel Astra 2021 K obejmuje kilka wysokowydajnych napędów, z których najnowszy to 1,0-litrowy trzycylindrowy ECOTEC o mocy 105 KM. Kolejnym przedstawicielem serii jest 1,4-litrowy silnik z tej samej rodziny o mocy do 145 KM. Trakcja i moment obrotowy do 250 Nm (od 1800 do 4000 obr / min). Pozostałe silniki to 1,6-litrowe silniki benzynowe i wysokoprężne o mocy od 95 do 200 KM, których szczegółowe parametry techniczne nie zostały jeszcze ogłoszone.

Zdjęcia nowy Opel Astra 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)