Nissan Murano 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nadchodzący Nissan Murano 2021 jest prawie gotowy do przybycia. Model ten jest znany jako wygodny, obszerny i wyrafinowany crossover SUV, który ma dwa rzędy siedzeń i miejsce dla pięciu osób. Nowy model znajduje się pomiędzy kompaktowym Nissanem Rogue a większym trzyrzędowym Pathfinderem i jest bezpośrednim konkurentem dla SUV-ów, takich jak Ford Edge, Jeep Grand Cherokee, Honda Passport i nowy Chevrolet Trailblazer.

Japoński producent zaktualizuje nowy model i możemy spodziewać się designu premium oraz ulepszonej oferty bezpieczeństwa. Pewne zmiany warto też wprowadzić pod maską.

Atrakcyjny i elegancki „pływający dach”

Nowy Nissan Murano 2021 jest piękny i stylowy SUV, który zostanie przebudowany na następny rok. Murano jest nadal dostarczane z atrakcyjnym i eleganckim „pływającym dachem” i osłoną chłodnicy „V-Motion” Nissana.


Pojawią się również drobne aktualizacje, w tym przeprojektowane reflektory LED, tylne światła i nowe światła przeciwmgielne. Tak jak poprzednio, średniej wielkości SUV Murano jest standardowo wyposażony w eleganckie 18-calowe koła. W przypadku dolnych owiewek, wybierając górną owiewkę, taką jak Premier, klienci otrzymują ważniejsze 20-calowe koła. Relingi dachowe są standardem we wszystkich okładzinach, z wyjątkiem standardowej okładziny.

✓ Możesz również sprawdzić:


Cechy kabiny Nissana Murano 2021

Nissan Murano 2021 pozostaje przestronny i nowoczesny, jak wcześniej. Ten SUV to model dwurzędowy, który jest odpowiedni tylko dla 5 pasażerów. Ładowność ma 67 stóp sześciennych, ale nie jest tak dobra, jak pojemność nowej Hondy Passport, która oferuje 77,9 stóp sześciennych.

Tak jak poprzednio, Murano 2021 jest dostępny w czterech wersjach: S, SV, SL i najwyższej linii platynowej. Podstawowy Murano S zawiera 8-calowy wyświetlacz dotykowy z łącznością Apple CarPlay i Android auto, dwustrefową klimatyzację, przycisk start, automatyczny system hamowania awaryjnego oraz system audio AM / FM / CD / Bluetooth z USB. Wybierając wersję SV, klienci otrzymują obszytą skórą kierownicę i gałkę dźwigni zmiany biegów, monitorowanie martwego pola, relingi dachowe, uniwersalny pilot do garażu itp.


Jednak jedną z polecanych dekoracji jest Murano SL. To wykończenie doda skórzaną tapicerkę, podgrzewane przednie i tylne siedzenia, podgrzewaną kierownicę, czujniki parkowania i atrakcyjny widok Nissana Around View z lotu ptaka.

Platynowe wykończenie

Okładzina platynowa jest najlepiej wyposażona i najdroższa. Ta okładzina obejmuje skórzane fotele z diamentowymi wstawkami, panoramiczny szyberdach, kierownicę z regulacją mocy oraz przednie fotele z funkcją ogrzewania i chłodzenia, a także NissanConnect, wykrywanie pieszych, ostrzeżenie o zjechaniu z pasa i ostrzeżenie o zjechaniu z pasa oraz inteligentną kontrolę prędkości.

Układ napędowy Nissan Murano 2021, obciążenie przyczepy

Nowy Nissan Murano 2021 będzie korzystać z tego samego układu napędowego. Jak być może wiesz, ten SUV jest niestety dostępny tylko z jedną opcją. Pod maską obecnego modelu ukryto 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 260 KM i momencie obrotowym 240 lb-ft. Jest to jednak jedyna dywizja, w której Murano nie ma swoich przeciwników.

Większość przeciwników oferuje dwie lub trzy opcje silnika. Murano wykorzystuje bezstopniową automatyczną skrzynię biegów i jest wyposażony w standardowy napęd na przednie koła (FWD). Opcjonalnie dostępny jest napęd na wszystkie koła (AWD). Dzięki temu silnikowi siła uciągu Murano wynosi 1500 funtów, co jest bardzo niskim wynikiem w tym segmencie.

Nissan Murano 2021 cena i data wydania

Nadchodzący Nissan Murano 2021 wprowadzi pewne zmiany i aktualizacje. Aktualny model ma (RRP) 30 000 euro. Cena zawiera opłatę docelową. Jeśli jednak zdecydujesz się na wersję SV, cena wzrośnie do 32 000 euro.

Najlepiej wyposażony Murano Platinum kosztuje od 40 500 euro i może kosztować nawet 42 000 euro. Cena ta jest nieco wyższa niż w przypadku konkurentów, takich jak Ford Edge i Chevrolet Blazer. Nowy 20-osobowy Nissan Murano z 5 pasażerami zostanie wypuszczony w połowie 2020 roku.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)