Nissan Juke 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Kompaktowy crossover SUV Nissana Juke pojawił się w zeszłym roku zupełnie nowy, ale przepis jest taki sam. Model przeszedł na nową platformę i zmodernizował wygląd zewnętrzny i wnętrze, ale nadal jest to ekscentryczny, praktyczny, wysokowydajny model z charakterystyczną kabiną. Najnowsze priorytety Juke ponownie koncentrują się na ostrym prowadzeniu, a moc pochodzi z nowego trzycylindrowego silnika. Model wyposażony jest również w nowoczesne funkcje techniczne, w tym systemy wspomagające kierowcę.

W następnym Nissanie Juke 2021 model zostanie dostarczony ze zmienioną dostępnością wyposażenia, a raporty wskazują, że może pojawić się dodatkowa opcja wyposażenia. Nissan zaoferuje również nowe opcje kolorów i kół. Nie jest jeszcze jasne, czy pojawi się nowa, mocniejsza opcja silnika.

Nissan Juke 2021

Po przeprojektowaniu w zeszłym roku, kolejny Nissan Juke 2021 powróci w tym samym kształcie. Nissan powinien wprowadzić nowe kolory i wzory felg na nowy rok modelowy, a nowa, unikalnie zaprojektowana wersja może pojawić się, jak pokazują niektóre raporty.


Juke drugiej generacji nie zmienił przepisu na sukces, choć jest to model znacznie ulepszony. Najnowszy Juke dzieli platformę z Renault Clio i Captur. Architektura CMF-B to projekt sojuszu Renault-Nissan, który obejmuje szeroką gamę modeli, które umożliwiają stosowanie napędów elektrycznych, zaawansowanych systemów wspomagania jazdy i technologii autonomicznej jazdy, a także nowoczesnych technologii łączności.

Z wizualnego punktu widzenia najnowszy Juke wykorzystuje ten sam przepis, ale w unowocześnionej formie. Z przodu modelu umieszczono nową osłonę chłodnicy V-Motion marki, połączoną ze smukłym, charakterystycznym oświetleniem i głównymi projektorami, które są podzielone na dwa poziomy. Ten przepis zostanie również wykorzystany w nadchodzących modelach marki, takich jak zupełnie nowy Roque.


Juke ma również wyprofilowany przedni zderzak i ostro zarysowane linie nadwozia. Tył również jest dostosowany do typu samochodu sportowego.

Wyposażenie wnętrza, wyposażenie:

Kolejny Nissan Juke 2021 również nie będzie zawierał znaczących ulepszeń w kabinie.

Dzięki najnowszemu przeprojektowaniu oraz większym proporcjom i rozstawowi osi model zyskuje na wygodniejszych tylnych siedzeniach i zwiększonej o 20 procent ładowności.

Juke ma również nowoczesny design w kabinie. Deska rozdzielcza ma pływający 8-calowy ekran dotykowy pośrodku, a okrągłe otwory wentylacyjne i elementy sterujące znajdują się pod spodem. Dostępna jest również wielofunkcyjna kierownica z płaskim dnem oraz atrakcyjny i przejrzysty zestaw wskaźników. Model wykonany z przyjemnych materiałów i akcentów.


✓ Możesz również sprawdzić:

Na poziomie wyposażenia model zaczyna się od reflektorów LED, rozpoznawania znaków drogowych, radia DAB, Apple Car i Android Auto itp. Wersja średniej klasy jest wyposażona w skórzaną kierownicę, klimatyzację, system bezkluczykowy i wiele więcej. Wersja premium otrzyma ulepszoną tapicerkę, 19-calowe koła, nagłośnienie Bose, ogrzewanie siedzeń itp.

Juke jest również wyposażony w zaawansowaną osłonę bezpieczeństwa Nissana, która obejmuje takie systemy, jak adaptacyjny tempomat, automatyczne hamowanie awaryjne, monitor widoczności dookoła, system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, monitorowanie martwego pola z ostrzeganiem o ruchu poprzecznym itp.

Nissan Juke 2021: osiągi

Dzięki nowoczesnej, modułowej i lekkiej platformie CMF-B, najnowszy Juke jest o 51 funtów lżejszy, a jego osiągi zapewnia nowy silnik o małej pojemności skokowej. Trzycylindrowy 1,0-litrowy silnik jest wyposażony w turbosprężarkę i rozwija moc 117 KM. Silnik można łączyć z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub 7-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. 

Silnik jest cichy i dość wydajny. Model rozpędza się do 100 km / hw 10,4 sekundy z manualną skrzynią biegów, podczas gdy w przypadku DCT zajmuje to 11,1 sekundy.

Podwozie modelu jest sztywne i zapewnia doskonałą kontrolę przechylenia. Prowadzenie jest równie dobre jak układ kierowniczy, ale silnik o niskiej mocy nie zapewnia dynamicznej jazdy. W poprzedniej wersji zastosowano mocniejszy 1,6-litrowy silnik turbo o mocy 188 KM.

Najnowszy Juke zdecydowanie potrzebuje mocniejszej opcji silnika, aby był jeszcze bardziej atrakcyjny, ale nie ma jeszcze oznak, że Nissan Juke 2021 będzie wyposażony w taką opcję na następny rok modelowy.

Nissan Juke 2021: wydanie, cena

Następny Nissan Juke 2021 będzie dostępny pod koniec roku. Ponieważ nie ma znaczącej poprawy, cena powinna pozostać zbliżona do ceny obecnej. Obecny Juke zaczyna się od 18 990 euro i kosztuje ponad 30 000 euro za najlepiej wyposażoną wersję. 

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)