Nissan Ariya 2021: nowy w pełni elektryczny SUV jest gotowy do podboju

Nadchodzący Nissan Ariya 2021 to najnowszy pojazd elektryczny, jakiego oczekujemy. Zaczęło się od koncepcji Ariya, która została niedawno zaprezentowana na Tokyo Auto Show. Nowy SUV uderzy na amerykańską ziemię pod koniec przyszłego roku. Nazwa wciąż pozostaje tajemnicą, w końcu Aryia to tylko nazwa koncepcji. Po Nissanie Leaf Ariya staje się pojazdem elektrycznym drugiej firmy. Wygląda ostro, kanciasto i bardzo nowocześnie.

Aryia 2021  ma szerszy wygląd i niższą pozycję. Naszym szczerym zdaniem wygląda tak sportowo jak Nissan Rogue. Przede wszystkim Nissan obiecał doskonałe przebiegi, mnóstwo technologii i przystępną cenę. Wreszcie Ariya ma półautonomiczny układ napędowy, który oferuje konfigurację podwójnego silnika z przodu / z tyłu.


Silnik, przyspieszenie

To najbardziej ekscytujący temat dotyczący Nissana Ariya z 2021 roku . Nieuchronnie nowe SUV-y będą pod wieloma względami odbiegać od modelu Leaf. Układ napędowy to tylko jedna z wielu rzeczy. Leaf wykorzystuje napęd na przednie koła. Jednak nowy Ariya będzie jeździł z konfiguracją AWD i będzie oferował konfigurację z dwoma silnikami elektrycznymi z przodu / z tyłu. Według Nissana, model ten osiągnie prędkość 60 mil na godzinę w mniej niż pięć sekund. To świetny wynik, ale wszystkie nowe pojazdy elektryczne oferują mniej więcej te same liczby.

✓ Możesz również sprawdzić:


Zasięg załadunku i jazdy Ariya 2021

Na Tokyo Auto Show Nissan obiecał do 300 mil zasięgu na jednym ładowaniu. Nissan Ariya 2021 łatwo uderza modelu Listek jeśli numery są poprawne. W końcu Leaf oferuje 226 mil.


Ponadto Jaguar I-Pace 234 i Audi e-Tron oferują 204 mil zasięgu. Niektórzy eksperci od samochodów są sceptyczni, ale poczekajmy i przekonajmy się. Kiedy Ariya przybędzie z zasięgiem prawie 300 mil, bez problemu pokona konkurencję.

Szczegóły wnętrza, funkcje

Wewnątrz zbliżający się Nissan Ariya 2021 będzie wyglądał minimalnie. Z drugiej strony spodziewaj się futurystycznego projektu kabiny z dużą ilością nowoczesnych elementów. Deska rozdzielcza wygląda gładko, a wszystko w środku jest tak eleganckie. Według Nissana Ariya będzie o cztery cale krótsza i cztery cale szersza niż model Rogue. Wiedząc, że możemy spodziewać się większej przestrzeni na ramiona i mniej miejsca na nogi. Ponadto przestrzeń ładunkowa nie będzie tak obszerna, jak w przypadku Rogue Crossover.

Technicznie rzecz biorąc, Ariya ma tak wiele do zaoferowania. Ten SUV otrzymuje tak zwaną „nawigację od drzwi do drzwi”. Dzięki tej funkcji kierowca może ustawić miejsce docelowe w swoim telefonie. Instrukcje są następnie automatycznie przesyłane do wyświetlacza Infotainment. Można również ustawić funkcje wstępnego chłodzenia i podgrzewania. Spowoduje to ustawienie żądanej temperatury podczas postoju samochodu i ładowania. Ostatecznie Ariya 2021 będzie półautonomiczną technologią drugiego poziomu.

Nissan Ariya 2021 cena i data wydania

Cena nowego Nissana Ariya 2021 zaczyna się od 37 300 euro. To cena za wariant wyposażenia Base S. Wersja SV kosztuje 36 000 euro, a SL 42 000 euro. Podobnie jak model Leaf, Ariya oferuje również trzy warianty wyposażenia. Można założyć, że nowy, w pełni elektryczny model będzie dostępny u dealerów w drugiej połowie 2020 roku. Ariya będzie również dostępna w języku niemieckim.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)