Mitsubishi ASX 2021: Informacje techniczne, cena, data wydania

Mitsubishi ASX jest obecnym pokoleniem od ponad dekady, a marka stara się, aby był odpowiedni dzięki kilku liftingom. Model otrzymał niedawno dużą aktualizację, która stara się ukryć swój wiek za świeżą twarzą i nowym wyposażeniem, dopóki nie zostanie całkowicie przeprojektowany. Mitsubishi powiedział niedawno, że nowa wersja jest w toku, ale od jej debiutu minęło co najmniej 18 miesięcy. W międzyczasie następny Mitsubishi ASX 2021 będzie nadal prosperował w najnowszej rundzie modernizacji.

ASX otrzymał nowe wykończenie z przodu i nowy silnik w najnowszej aktualizacji. Nowa runda modernizacji przyniosła również ulepszony system głosowania i nowe grupy wyposażenia. Następna wersja powinna utrzymywać wszystko w tym samym miejscu, podczas gdy dostępność urządzeń będzie zakłócać. Mitsubishi zaoferuje również nowe kolory i wzory kół.

Mitsubishi ASX 2021: projekt

Dzięki niedawnemu kompleksowemu liftingowi Mitsubishi ASX wygląda na nowszy niż w rzeczywistości, ale sytuacja staje się wyraźniejsza, gdy siedzisz za kierownicą. Model posiada najnowszy projekt marki, który jest również używany w pickupie Triton. Charakterystyczny design marki „Dynamic Shield” z przodu miesza się z dwustopniowymi reflektorami, które stały się popularne w branży.


O ile przód nawiązuje do nowego języka stylistycznego marki, o tyle profil i tył modelu znane są z poprzednich aktualizacji.

✓ Możesz również sprawdzić:


Mitsubishi ASX 2021 utrzymuje motyw stylizacji aktualnej wersji, podczas gdy nowe opcje kół i kolor powinien być dostępny.

Wyposażenie wnętrza, wyposażenie:

Podczas gdy ostatnia aktualizacja przyniosła znaczące zmiany konstrukcyjne, w kabinie modelu wprowadzono znacznie mniej ulepszeń. Model zachował ten sam wygląd, elementy sterujące i przyrządy w kabinie, a także dodał ulepszony 8-calowy dotykowy system multimedialny. Mitsubishi ASX 2021 będzie nadal żyć z najnowszej aktualizacji i nie będzie żadnych nowych uaktualnień w kabinie modelu.


Mitsubishi ASX 2021 posiada wygodne fotele przednie i logicznie rozmieszczone elementy sterujące. Każda wersja otrzymuje nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy z 8,0-calowym ekranem dotykowym oraz obsługą Apple Car Play i Android Auto. ASX ma również co najmniej cztery głośniki, w tym radio cyfrowe, łączność USB i Bluetooth. Podstawowy ASX jest również wyposażony w 18-calowe felgi aluminiowe i światła LED. Na poziomie bezpieczeństwa istnieje automatyczne hamowanie awaryjne z wykrywaniem pieszych i rowerzystów. Wyższe klasy obejmują dodatkowe aktywne urządzenia bezpieczeństwa, takie jak ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu, asystent zmiany pasa ruchu, monitorowanie martwego pola z ostrzeganiem o ruchu z tyłu i czujniki cofania.

Panele klasy średniej oferują również dostęp bezkluczykowy i zapłon, specjalne akcenty paneli, przyciemniane szyby, ulepszoną tapicerkę i wiele więcej.

ASX z najwyższej półki ma panoramiczny szyberdach, skórzaną tapicerkę, podgrzewane przednie siedzenia, nawigację, najwyższej klasy system dźwiękowy Rockford Fosgate i wiele więcej.

Mitsubishi ASX 2021: układ napędowy

Mitsubishi ASX 2021 powinien wrócić z tymi samymi silnikami benzynowymi jak wskazano w raportach. Najnowsza aktualizacja przyniosła nowy 2,4-litrowy silnik, podczas gdy modele o niższych specyfikacjach nadal pracują z silnikiem 2,0-litrowym.

Podstawowa czterocylindrowa benzyna o pojemności 2,0 litra zapewnia moc 110 kW (147 KM) i moment obrotowy 197 Nm. To urządzenie powinno być ponownie dostępne z 5-biegową manualną skrzynią biegów lub bezstopniową skrzynią biegów. Nabywcy mogą przejść na mocniejszy i bardziej wytrzymały czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra, o mocy 123 kW (164 KM) i momencie obrotowym 222 Nm. Model dostępny z napędem na dwa i cztery koła.

Za kierownicą ASX jest pewny siebie i wygodny, ale nie tak bardzo jak nowsi i bardziej wymagający konkurenci. Model ma precyzyjne sterowanie i zapewnia średnie zużycie paliwa. Kilku konkurentów oferuje bardziej wydajną i mocniejszą opcję dla silników turbodoładowanych.

Mitsubishi ASX 2021: wydanie, cena  

Mitsubishi nie podało jeszcze daty premiery i ceny kolejnego Mitsubishi ASX 2021 . Model powinien być zgodny ze standardowym harmonogramem sprzedaży marki i pojawić się pod koniec roku. Cena powinna pozostać blisko obecnego przedziału. Aktualna wersja jest dostępna w języku niemieckim od 24 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)