Mini Cooper Countryman 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Kompaktowy SUV BMW X1 przetrwał planowany przeprojektowanie dokładnie rok temu, a teraz nadszedł czas, aby przejść na jego współplatformowego brata Mini Countryman 2021 . Model na lata 2020-2021 otrzymał wiele ulepszeń, które bardzo się zmieniły wewnątrz i na zewnątrz, ale faktycznie zachowały starą gamę silników.

Innowacja w projektowaniu

Zmiana stylizacji w 2020 roku nie miała wpływu na ogólny układ nadwozia Countryman, ale nadała mu wiele nowych akcentów. Najbardziej zauważalne ulepszenia obejmują zmodyfikowany kształt obudowy obiektywu w przedniej optyce, inną architekturę kratki i zmienioną konfigurację zderzaków. Akcenty terenowe są znacznie wzmocnione, co jest szczególnie widoczne w wersji Cooper S Countryman, która ma srebrną płytkę w tylnym zderzaku. Ważne jest również, aby w modelu były teraz domyślnie zainstalowane reflektory LED. Za opłatą oferowana jest optyka adaptacyjna z matrycą świateł drogowych, która automatycznie dostosowuje się do warunków drogowych.

Mam nowego Mini Countrymana i inne nowe rzeczy. Na przykład gamę pełnoetatowych felg aluminiowych uzupełniono 17-calowym wariantem w kolorze Channel Spoke Black oraz 19-calowym wariantem ze szprychami obrotowymi i 2-tonowymi szprychami. Podstawowy rozmiar koła to 16 cali. Paleta kolorów nadwozia crossovera obejmuje dwa nowe kolory metaliczne: biały srebrny i szałwiowy. Możesz wybrać inny kontrast dla obudowy dachu i lusterek niż kolor główny. W sumie dostępne są trzy: biały, czarny i srebrny.


Opcjonalnie dostępny jest pakiet zewnętrzny Piano Black. Przy zamówieniu chromowane wstawki na obudowie zastępowane są błyszczącymi czarnymi elementami dekoracyjnymi. Musisz także szukać wzoru Union Jack w tylnych światłach.

✓ Możesz również sprawdzić:


Zmiany w środku

Mini Countryman 2021 od razu wprowadzono kilka konkretnych innowacji. Najważniejsze jest pojawienie się owalnego folderu cyfrowego o wielkości 5 cali zamiast tradycyjnego znaku. Nieco zmieniono także konsolę środkową, wybraną z 8,8-calowego wyświetlacza systemu multimedialnego oraz zmodernizowanego systemu klimatyzacji. Liczba krajowych wariantów wyposażenia wzrosła dzięki nowym skórzanym opcjom Chester Indigo Blue i Chester Malt Brown. W tym przypadku dolna część przedniego panelu jest pokryta tym samym materiałem co siedzenia. Cóż, kierownica jest teraz standardowo pokryta skórą.


Układ tylnych siedzeń i bagażnika nie zmienił się. W drugim rzędzie nadal można pomieścić trzech pasażerów, a na oparciu sofy dzielonej 40:20:40 można elastycznie regulować pojemność przestrzeni ładunkowej. Objętość waha się od 450 do 1390 litrów.

Dane techniczne Mini Countryman 2021

Aktualizacja miała minimalny wpływ na konstrukcję brytyjskiego modelu. Nadal istnieje sześć modyfikacji klasycznego ICE. The:

 • Countryman One – pod maską benzynową „trzy” 1,5 litra o mocy 102 KM;
 • Countryman Cooper – również wyposażony w trzycylindrowy o pojemności 1,5 litra, ale o mocy 136 KM;
 • Countryman Cooper S – napędzany 2,0-litrowym kwartetem o mocy 178 KM (wcześniej 192 KM);
 • Countryman One D – ma “trzy” 1,5-litrowe silniki Diesla o mocy 116 KM w swoim arsenale;
 • Countryman Cooper D – wyposażony w 2,0-litrowy turbodiesel o mocy 150 KM;
 • Countryman Cooper SD – topowa wersja diesla z silnikiem 2,0 l o mocy 190 KM.

Niektóre wersje są dostępne z napędem na cztery koła. Istnieją trzy biegi – „mechanik”, 7-biegowy „robot” i 8-pasmowy „automatyczny”. Po zmianie stylizacji ręcznej skrzyni biegów nie można już łączyć z napędem na wszystkie koła i jest ona montowana tylko w kraju z napędem na przednie koła.

Akumulator Mini Cooper SE Countryman Hybrid został również zachowany w skali kolorów. Ma poprzednie wyposażenie – trzycylindrowy o pojemności 1,5 litra, silnik elektryczny na tylnej osi i 6-biegową automatyczną skrzynię biegów. Elektrownia ma łączną moc 220 KM, a dzięki akumulatorowi o mocy 9,6 kWh można przejechać około 60 km z napędem elektrycznym.

Cena i data wydania

W Europie Mini Cooper Countryman 2021 jest już otwarty na przyjmowanie zamówień na przeprojektowany crossover, ceny zaczynają się od 29 500 euro.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)