Mercedes-Benz GLS 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Jednym z najważniejszych dziś SUV-ów jest zdecydowanie nowy Mercedes Benz GLS 2021 . Ten duży, trzyrzędowy luksusowy SUV zajmuje czołowe miejsce w światowym rankingu. Mercedes przeprojektował go w zeszłym roku, a nowy model przyniesie jeszcze więcej luksusu, wyrafinowania i technologii.

Ponadto lista SUV-ów zostanie rozszerzona w kolejnym roku. Oprócz nowego Mercedes-Benz GLS 2021 możemy spodziewać się również nastawionego na osiągi AMG GLS 63 S. Oprócz mocniejszego silnika AMG GLS 63 S pomieści również więcej techników i wysokiej jakości materiały.

Mercedes-Benz GLS 2021 wygląda na większego niż wcześniej

Zupełnie nowy Mercedes-Benz GLS 2021 to duży SUV, który wygląda bardziej agresywnie niż inne SUV-y z tej samej kategorii. Według najnowszych doniesień ten duży SUV tym razem będzie jeszcze większy. Urosnie o trzy cale od zeszłorocznego modelu i uzyska całkowitą długość 205 cali. Ponadto jest dłuższy niż obecny Cadillac Escalade, ale nadal znacznie krótszy niż Escalade ESV, który mierzy 224,3 cala.


Pod względem wzornictwa ten nowy model nie różni się zbytnio od uznanego wyglądu swoich poprzedników. Jest jednak trochę orzeźwienia, a nowy GLS ma zaokrąglone krawędzie i zmieniony panel przedni. Jeździ również na stylowych 23-calowych kołach.

✓ Możesz również sprawdzić:


Najpierw zajrzyj do środka

Nadchodzący Mercedes-Benz GLS 2021 pozostaje trzyrzędowym modelem SUV-a, który oferuje więcej miejsca niż kiedykolwiek wcześniej. Ponieważ ten model urósł o trzy cale, jest wygodniejszy w środku. Ten model może pomieścić siedem osób. Jeśli jednak potrzebujesz więcej miejsc i przestrzeni, Lincoln Navigator, Cadillac Escalade i Infiniti QX80 to idealny wybór.


Najnowszy GLS oferuje dużą listę standardowych funkcji. Model ten posiada takie funkcje jak dwustrefowa klimatyzacja, szyberdach, podgrzewane przednie fotele, składane 3-rzędowe siedzenia, system kamer dookólnych oraz zawieszenie pneumatyczne.

Zaktualizowany został również system informacyjno-rozrywkowy, który wygląda imponująco. Nowy GLS zawiera dwa 12,3-calowe ekrany rozmieszczone na desce rozdzielczej. Automatyczna integracja Apple CarPlay / Android jest standardowo wyposażona w system audio Burmester, nawigację i dziewięć złączy USB-C w całej kabinie.

Mercedes-Benz GLS 2021 pod maską

Nowy, zmieniony Mercedes-Benz GLS 2021 oferuje do wyboru dwa silniki pod maską. Podstawowy model GLS 450 będzie wykorzystywał turbodoładowany 3,0-litrowy Inline-6. Ten silnik ma 362 KM. Napędza również obecny model i jest połączony z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów, która zapewnia lepsze osiągi niż wiele innych 9-biegowych automatycznych systemów na rynku. GLS 580 to mocniejszy wariant, który wykorzystuje 4,0-litrowy silnik V8 z dwiema turbosprężarkami i 483 KM.

Oba silniki są wyposażone w łagodną technologię hybrydową EQ Boost firmy Mercedes. System ten składa się z zelektryfikowanego systemu 48 V i zintegrowanego rozrusznika, który poprawia wydajność. W standardzie dostępny jest również napęd na wszystkie koła. Podobnie jak w przypadku wielu nowych pojazdów, najnowszy silnik GLS wykorzystuje system Start / Stop, który oszczędza paliwo. Holowanie jest również dobre, a nowy Mercedes-Benz GLS może uciągnąć maksymalnie 7700 funtów przy obu silnikach.

Mercedes-AMG GLS 63 2021

Dostępny będzie również wyczynowy Mercedes-AMG GLS 63, który jest najmocniejszą wersją w linii GLS. Dzięki mocnemu układowi napędowemu V8 model ten zapewnia doskonałe 603 KM. Ten sam silnik napędza model Mercedes-AMG GLE 63 S.

Mercedes-Benz GLS 2021 cena i data wydania

Najnowszy Mercedes-Benz GLS 2021 (MSRP) kosztuje od 71 000 euro za podstawowy model 450. Jeśli jednak wejdziesz na GLS 580, który korzysta z 4,0-litrowego silnika V8 z dwiema turbosprężarkami, cena wzrośnie do prawie 92000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)