Mercedes-Benz GLC 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nadchodzący Mercedes-Benz GLC 2021 jest tuż za rogiem, tym razem z niewielkim liftingiem. Jest to część odświeżenia w połowie cyklu, ponieważ model nowej generacji ma pojawić się w 2022 roku. Zaktualizowany model trafi do sprzedaży jeszcze w przyszłym roku iz pewnością wygeneruje jeszcze większą sprzedaż.

Najnowsze nagrania szpiegowskie są dostępne, a nowy GLC wygląda jeszcze bardziej imponująco. Jednak zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz wprowadzamy tylko drobne aktualizacje. Jeśli chodzi o występy, Mercedes planuje zachować wszystko w nienaruszonym stanie. Oznacza to, że w 2021 roku możemy spodziewać się ponownie dwóch opcji układu napędowego. Jednak drugi układ napędowy jest dostępny w wysokowydajnym wariancie GLC43.


Modernizacja zewnętrzna

Kompaktowy crossover zyskuje nowe oblicze. Mamy jednak do czynienia z drobnymi modyfikacjami zewnętrznymi. Jak już pisaliśmy, GLC nowej generacji pojawi się w 2022 roku. Z tego powodu zupełnie nowy Mercedes-Benz GLC 2021 oferuje mniejsze napoje. Model prototypowy został uchwycony przed kamerą i dzięki temu pewne rzeczy są teraz wyraźniejsze.

Kratka i reflektory zostały przeprojektowane, a nowe światła do jazdy dziennej są widoczne na pierwszy rzut oka. Pod owiewką przednia owiewka prawdopodobnie będzie miała ostrzejszy wygląd. Niestety tył wciąż pozostaje tajemnicą. Z drugiej strony oczekujemy tego samego rodzaju aktualizacji. Niektóre raporty sugerują nawet nowe funkcje zewnętrzne, które będą opcjonalne.


✓ Możesz również sprawdzić:


Małe aktualizacje mają miejsce we wnętrzu

Mercedes-Benz GLC 2021 otrzyma od wewnątrz liczne aktualizacje techniczne. GLC nie otrzyma zupełnie nowego systemu podwójnego ekranu wprowadzonego w Klasie A. Zamiast tego GLC obsługuje ten sam system, który jest obecnie dostępny. Większy wyświetlacz nadal znajduje się na górze środkowego stosu i oferowany jest nowy touchpad. Ten panel dotykowy jest częścią konsoli środkowej.

Dostępna jest również nowa kierownica, a system informacyjno-rozrywkowy jest aktualizowany. Mały crossover oferuje imponującą dwukolorową kolorystykę wnętrza, praktyczne wnętrze i dużo miejsca. Czekamy na oficjalne szczegóły wnętrza niemieckiego producenta.

Specyfikacje silnika, skrzynia biegów, MPG

Podstawowy model GLC nadal wykorzystuje 2,0-litrowy rzędowy silnik z czterema turbodoładowaniem. To urządzenie otrzyma większą moc, więc moc 241 KM wynosi teraz 255 KM. Ponadto czterocylindrowy silnik turbo zapewnia moment obrotowy 275 lb-ft. Układ napędu na tylne koła jest standardem, a opcjonalnie można dokupić konfigurację z napędem na wszystkie koła. 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów jest bardzo cicha, a jakość jazdy jest świetna.

Według Mercedesa, nowy GLC będzie przystosowany do jazdy w terenie, dlatego dostępny jest tryb jazdy Dynamic Select. Zużycie paliwa wynosi 21 mpg w mieście i 28 mpg na autostradzie. Wysokowydajny GLC43 będzie korzystał z 3,0-litrowego podwójnego turbodoładowania, które daje 385 koni mechanicznych, co stanowi poprawę w stosunku do poprzednich 362 koni mechanicznych.

Mercedes-Benz GLC 2021 cena i data wydania

Cena Mercedes-Benz GLC 2021 zaczyna się teraz nieco poniżej 46 000 euro. Ten kompaktowy crossover zmierzy się z BMW X5, Audi Q5 i nowym Lexusem RX 350. Nadchodzący GLC trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2020 roku. Według licznych doniesień GLC nowej generacji pojawi się w 2022 roku.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)