Mercedes-Benz EQA 2021: Elektryczny crossover szpiegowany po raz pierwszy

Zupełnie nowy Mercedes-Benz EQA 2021 to kompaktowy przełącznik elektryczny, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku. Jeśli jeszcze nie wiesz, ten SUV jest oparty na popularnym modelu GLA. Jednak Mercedes-Benz EQA oferuje bardziej futurystyczny design niż GLA i dlatego jest wyjątkowy. Model ten jest jednym z dziesięciu nowych modeli elektrycznych, które niemiecki producent planuje wprowadzić do 2025 roku.

Na tej liście znajduje się również nowy hatchback Klasy A. Jednak nowy muł testowy EQA jest zauważany na drogach publicznych w Skandynawii i wygląda jak model koncepcyjny.

Mercedes EQA 2021 jeździ na platformie MFA II

Jak już wspomniano, nadchodzący Mercedes-Benz EQA 2021 jest w zasadzie proporcjonalny do najnowszego modelu GLA. Ponadto oba modele będą miały wiele wspólnych wskazówek. Wysokowydajny pojazd elektryczny Mercedes-Benz EQA wykorzystuje tę samą platformę MFA II, co GLA z silnikiem spalinowym.


To łatwo wyjaśnia ogólne podobieństwa między tymi dwoma modelami. Jednak EQA będzie wyglądać bardziej futurystycznie. Przód tego SUV-a jest wyposażony w spiralne światło, które symbolizuje filozofię napędu elektrycznego. Największą uwagę poświęconą modelowi koncepcyjnemu, który naprawdę zwraca uwagę, są nowe reflektory. Reflektory LED wyglądają atrakcyjnie dzięki fascynującemu spirali. Ponadto wokół świateł znajduje się typowy element projektu Mercedesa, który obejmuje piękną osłonę chłodnicy w kształcie rombu i duży trzypunktowy emblemat Mercedes-Benz pośrodku.

✓ Możesz również sprawdzić:


Nowy Mercedes-Benz Concept EQA 2021 charakteryzuje się doskonałą aerodynamikę i wydajność oferuje sportowy. Kierowca może wybrać dwie opcje: Sport i Sport Plus. Ponadto oba tryby oferują inny rozkład momentu obrotowego od przodu do tyłu dla różnych funkcji wydajności.


Szczegóły układu napędowego

Akumulator o wysokiej wydajności znajduje się pod nowym Mercedes-Benz EQA 2021 . Według niektórych serwisów ten elektryczny SUV będzie dostępny z dwoma silnikami elektrycznymi. Będzie jeden z przodu, a drugi z tyłu. Ta konfiguracja systemu oferuje około 270 koni. Innowacyjny akumulator, dzięki swojej modułowej budowie, oferuje całkowitą pojemność ponad 60 kWh, w zależności od modelu.

Ten model można ładować za pomocą indukcyjnej lub domowej stacji ładującej. Ponadto można go również szybko naładować. Dzięki usłudze Mercedes możesz ładować i płacić bezpośrednio na różnych stacjach ładowania. Ten system nazywa się ładowaniem płynnym. Mercedes-Benz EQA 2021 oferuje również zasięg 400 km.

Mercedes-Benz EQA 2021 cena i data przyjazdu

Zupełnie nowy Mercedes-Benz EQA 2021 wprowadzi futurystyczny wygląd. Według niektórych ekspertów cena nowego flagowego crossovera wyniesie mniej niż 37 000 euro. Ponadto wybór górnych paneli z większą liczbą funkcji i prawdopodobnie lepszą pojemnością akumulatora kosztuje około 47 000 euro.

Elektryczny crossover Mercedes-Benz EQA zadebiutuje pod koniec 2020 roku. Nowa ładowarka XC40 została uruchomiona kilka tygodni temu i będzie korzystać z całkowicie elektrycznego systemu. Dzięki temu model ten będzie głównym konkurentem nadchodzącego Mercedes-Benz EQA 2021.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)