Mercedes-Benz E-Class 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Chociaż jest to starzejący się sedan w swojej klasie, nowy i ulepszony Mercedes-Benz E-Class 2021 nadal opiera się na nowoczesnej technologii, solidnym doborze silnika i eleganckim wnętrzu. Jego mocne strony obejmują liczne zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, płynnie działający i wydajny silnik wysokoprężny, mocne silniki benzynowe, różnorodność stylów nadwozia oraz doskonałe właściwości jezdne. Według wiarygodnych źródeł daty premiery należy spodziewać się w najbliższych tygodniach, choć dokładne szczegóły nie są znane.

Klasa E 2021 ma różnorodne opcje wyposażenia, które można uznać za markę. Istnieją również cztery konfiguracje nadwozia: kabriolet, coupe, kombi i sedan. Zawiera również niezliczone kombinacje funkcji i pięć silników na paliwo. Jednak to przyjemne, że pomimo zawrotnej różnorodności, doskonała technologia i znakomita lista funkcji Klasy E są wyjątkowe.

Niezależnie od rosnącej z roku na rok liczby konkurentów w tym segmencie, pojazd nadal zachwyca niezwykle szerokimi możliwościami i gustownym designem. A jeśli śledzisz plotki, na pewno wiesz, że nowa seria Klasy E jest tuż za rogiem. Gdyby król Salomon żył jeszcze dzisiaj, zgodziłby się z poglądem, że wiek jest bezpośrednio związany z mądrością. I tak jak Mercedes-Benz Klasy E jest bliski upadku, inżynierowie niemieckiego producenta samochodów mają wystarczająco dużo czasu, aby „usunąć załamania”.


Płynna jazda pojazdu jest również niezachwiana, na co wpływają jedynie panele AMG S, które są wyposażone w sztywne zawieszenie. Inne wady to mocne, proste osiągi i mniej wymagające wrażenia z jazdy. Jednak samochód nadal imponuje różnorodnością silników, specyfikacjami wydajności i niezliczonymi technologiami bezpieczeństwa.

Projekt logo wewnątrz i zdjęcia zewnętrzne – Mercedes-Benz E-Class 2021

Jak już wspomniano we wstępnej części raportu z testu, pojazd jest oferowany w maksymalnie czterech wersjach nadwozia. Ponadto każdy model nadwozia będzie dostępny z różnymi panelami, które pasują do wielkości silnika. Hybryda plug-in Mercedes-Benz Klasy E 2021 jest testowana oddzielnie.


Mercedes-Benz Klasy E 2021 E250 i E350 są dostępne w dwóch podstawowych wersjach: albo luksusowych i sportowych. Ten pierwszy jest standardowo wyposażony w trójramienną kierownicę, dyskretne wyświetlacze z białą tarczą, aluminiowe pedały do ​​sprzętu sportowego, sportowo zestrojone zawieszenie, zintegrowaną trójramienną gwiazdę, osłonę chłodnicy z dwoma uchwytami, różne koła i osobną osłonę maski, tradycyjną osłonę chłodnicy i 17-calowe felgi aluminiowe.

✓ Możesz również sprawdzić:


Zarówno Mercedes-Benz E-Class 2021 Luxus, jak i Sport będą automatycznie ściemniać lusterka w 2021 roku z interfejsem iPod / USB, ładowarką CD, systemem dźwiękowym z ośmioma głośnikami, połączeniem audio i telefonicznym Bluetooth, interfejsem elektroniki COMAND. , Teleskopowa i odchylana kierownica, wnętrze z imitacji skóry, funkcje pamięci przednich siedzeń, przednie fotele w 10 kierunkach, automatyczna klimatyzacja, szyberdach, adaptacyjne amortyzatory zawieszenia, akcenty LED w tylnych lampach i reflektory LED.

Ponadto Mercedes-Benz E-Class 2021 E350 4Matic jest dostępny zarówno w wersji luksusowej, jak i sportowej. Standardowe wyposażenie obejmuje fotel w 3. rzędzie skierowany tyłem do kierunku jazdy, diodowe światła do jazdy, kamerę cofania, akcenty wewnętrzne, sportowe zawieszenie sprzętu sportowego oraz elektryczną klapę bagażnika.

Sedan E400 jest wyposażony w pakiet do śledzenia pasa ruchu, skórzaną tapicerkę, system otwierania drzwi i zapłonu bez kluczyka oraz 18-calowe koła.

Wciąż tam? Kabriolet i Coupé E400 są wyposażone w podgrzewane skórzane siedzenia, szyberdach, reflektory LED i limuzyny. Kabriolet ma rozkładaną owiewkę, centralny korytarz z tyłu i składany miękki dach.

Specyfikacje silnika Mercedes-Benz E-Class 2021

Pod maską Mercedes-Benz Klasy E 2021 E250 znajduje się 2,1-litrowy 4-cylindrowy silnik wysokoprężny z silnikiem wysokoprężnym o mocy 195 KM i momencie obrotowym 369 funtów. W przypadku E350 spodziewaj się, że 3,5-litrowy silnik V6 zapewni 273 funty momentu obrotowego i 302 KM.

Drugi to 3,5-litrowy silnik V6 o momencie obrotowym 354 funtów i mocy 329 KM. E550 zwiększa wykorzystanie 4,7-litrowego silnika V8, który zapewnia 402 KM i 443 funty momentu obrotowego.

Oceny EPA dla E550 to 17/25/20 mpg w mieście / autostradzie / mieszanej.

Mercedes-Benz E-Class 2021: cena i data wydania

Kupujący powinni oczekiwać, że cena detaliczna podstawowego sprzętu sportowego wyniesie 53 650 euro i około 101 700 euro za model AMG E63 4Matic S. Jeśli chodzi o datę premiery, dostępne informacje sugerują, że pojazd powinien być gotowy do premiery w najbliższych tygodniach.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)