Mercedes-AMG GLE 63 S 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nowy ekskluzywny model Mercedes AMG GLE 63 S 2021 Coupé został zaprezentowany publiczności kilka dni temu. Na pierwszy rzut oka nowy model o wysokich osiągach wygląda agresywnie i nowocześnie. Producent zastosował również mocny silnik pod maską, a AMG GLE 63 S 2021 Coupé obiecuje 603 KM. Model ten jest połączony z nową, ekskluzywną 9-biegową skrzynią biegów AMG SPEEDSHIFT TCT i standardowo korzysta z napędu na wszystkie koła.

Wewnątrz nowa wersja AMG oferuje wyłącznie wysokiej jakości materiały i technologie. Pierwsze wrażenie są pozytywne dzięki ekskluzywnym pokrowcom ze skóry nappa, sportowym fotelom AMG z emblematem i sportowo wyglądającej sportowej kierownicy AMG.

Mercedes-AMG GLE 63 S 2021 Coupé Pierwsze spojrzenie

Na pierwszy rzut oka wygląd zewnętrzny nowego, wyczynowego coupe Mercedes-AMG GLE 63 S 2021 jest wyjątkowy. Przód wygląda sportowo, a nadchodzący model ma nową, charakterystyczną dla AMG osłonę chłodnicy z błyszczącym chromem. Podoba nam się również nowy przedni zderzak w stylu jet-wing, czarne wloty powietrza i srebrny chromowany przedni splitter. Nie możemy obejść się po profilu bocznym, nie widząc dużych i eleganckich 22-calowych kół AMG.


Z tyłu producent zamontował czarny dyfuzor ze srebrnymi chromowanymi wykończeniami oraz dwie prostokątne końcówki rur wydechowych chromowane na wysoki połysk. Dostępny jest również pakiet AMG Night, który jest również dostępny dla modelu GLB. Ponadto pakiet ten obejmuje przyciemniane szyby, czarny przedni splitter, boczne osłony, osłony lusterek i wykończenie rury wydechowej w błyszczącym czarnym wykończeniu.

✓ Możesz również sprawdzić:Luksusowa i elegancka kabina

Kabina Mercedesa-AMG GLE 64 S Coupé 2021 jest wyjątkowa i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Dzięki sportowym fotelom AMG wykonanym ze skóry nappa z emblematem AMG, ten SUV zapewnia wszystkim pasażerom niewybaczalny komfort. Ponadto kierowca będzie miał pełną przyjemność z nowej kierownicy AMGPerformance, która jest standardowo dostarczana jako aluminiowa manetka zmiany biegów.

W konsoli środkowej Mercedes zastosował najnowszy system multimedialny MBUX w połączeniu z wyświetlaczami charakterystycznymi dla AMG. Pierwsze wrażenie w środku jest pozytywne. Zauważamy również sportowe pedały ze szczotkowanej stali nierdzewnej, progi drzwi i indywidualnie regulowane oświetlenie otoczenia.

występ

Nowy, wysokowydajny model Mercedes-AMG GLE 63 S 2021 Coupé jest wyposażony w 4,0-litrowy ośmiocylindrowy układ napędowy z podwójnym turbodoładowaniem i EQ Boost. Z EQ Boost, ten model będzie wykorzystywał 48-woltowy elektryczny generator rozrusznika, który dodaje 184 lb-ft momentu obrotowego i do 21 koni mechanicznych.

Całkowita moc tego systemu to 603 KM. Moment obrotowy jest również wysoki i wynosi 627 lb-ft, a to zwierzę rozpędza się od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 3,7 sekundy. Silnik ten jest standardowo wyposażony w 9-biegową AMG SPEEDSHIFT TCT i napęd na wszystkie koła. Dostępne tryby to Sport, Sport +, Comfort i RACE.

Mercedes-AMG GLE 63 S 2021 Coupé – data i cena

Najnowszy Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé 2021 wygląda na odświeżony i można przypuszczać, że sprzedaż rozpocznie się jesienią. Cena nie jest jeszcze znana, ale według Mercedesa zostanie potwierdzona bliżej premiery.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)