Mercedes AMG GLB 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nadchodzący Mercedes AMG GLB 2021 to nowy, wyczynowy SUV, który będzie bardziej wyszukany niż zwykła wersja GLB. Ten model jest zoptymalizowany na zewnątrz i wewnątrz za pomocą wielu wysokiej jakości materiałów. Projekt jest sportowy i agresywny. Ponadto kabina jest wyposażona w wielu techników i oferuje najnowszy system informacyjno-rozrywkowy MBUX, dwa duże wyświetlacze cyfrowe oraz wysoki komfort dla wszystkich pasażerów.

Podobnie jak wszystkie dzisiejsze modele o wysokich osiągach, nowy AMG GLB 2021 będzie dostępny z mocnymi silnikami. Będą dokładnie dwa czterocylindrowe silniki z turbodoładowaniem o pojemności 2,0 litrów i mocy przekraczającej 300 KM.

Projekt Mercedes-AMG GLB 2021

Pod względem wzornictwa najnowszy Mercedes-AMG GLB 2021 to jeden z luksusowych SUV-ów średniej klasy. Jak być może już wiesz, model ten został zaprojektowany jako wojskowy SUV, pierwotnie nazywany Klasą G. Z biegiem lat zyskał rzesze zwolenników, choć jest bardziej terenowy niż absolutny luksus. Jednak nowa klasa GLB została zoptymalizowana i wygląda na skrzynkową i półtwardą.


GLB 35 to podstawowy model, który będzie wyposażony w unikalną osłonę chłodnicy charakterystyczną dla AMG, przedni splitter, a nawet tylny spojler. Standardowo ten SUV jest jednak wyposażony w eleganckie, 19-calowe, pięcioramienne koła (opcjonalnie dostępne są 21-calowe). Dostępny jest również pakiet nocny dla wersji AMG, który zawiera więcej błyszczących czarnych elementów wraz z czarną chromowaną rurą wydechową.

✓ Możesz również sprawdzić:


Mercedes-AMG GLB 2021 oferuje doskonały wygląd wnętrza

Kabina nowego Mercedesa-AMG GLB 2021 wygląda pierwszorzędnie. Model ten ma trzy rzędy ściśniętych siedzeń, a największy komfort mają tylko pasażerowie w przednim i drugim rzędzie. Jednak trzeci rząd jest idealny dla małych ludzi.


Deska rozdzielcza jest czysta, a główną atrakcją kabiny jest nowe oprogramowanie informacyjno-rozrywkowe MBUX, które umożliwia rozpoznawanie mowy i interakcje sterowane gestami. Podoba nam się również nowe rekonfigurowalne cyfrowe urządzenie pomiarowe, które bezproblemowo pasuje do obszernego szerokoekranowego systemu informacyjno-rozrywkowego, który znajduje się za pojedynczą szybą. Standardowe wyposażenie jest obszerne i obejmuje nawigację, zintegrowany hotspot WiFi, Apple CarPlay i Android Auto.

Specyfikacje układu napędowego

Najnowszy Mercedes AMG GLB 2021 będzie dostępny z dwoma opcjami silnika. Pod maską pierwszego, który nosi tabliczkę znamionową GLB35, znajduje się czterocylindrowy 2,0-litrowy silnik z turbosprężarką o mocy 302 KM. Ten układ napędowy jest standardowo wyposażony w ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła. Według najnowszych testów model ten przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 5,1 sekundy i jedzie z prędkością 155 mil na godzinę.

Następny silnik napędza również potężny model GLB45. Ta wersja będzie korzystać z 2,0-litrowej turbosprężarki, która zapewnia wyższą wydajność. Według Mercedesa ten układ napędowy ma 382 KM. Musimy dodać, że ten silnik nie jest obcy, ponieważ napędza również sedana CLA45.

Dostępność i koszty Mercedes-AMG GLB 2021

Spodziewaj się, że nowy Mercedes-AMG GLB 2021 będzie dostępny w sprzedaży w tym roku. Według niektórych plotek pojawi się w ostatnim kwartale 2020 roku. Jednak dokładna cena nie jest jeszcze dostępna, ponieważ jest zbyt wcześnie, aby przewidzieć, które pakiety opcji mogą być oferowane.

Jednak według strony internetowej caranddriver.com cena GLB35 będzie kosztować 42 000 euro. Ponadto GLA45 z pewnością będzie znacznie droższy. Ten potężny SUV AMG będzie starał się konkurować w tym samym segmencie z modelami Audi SQ5 i BMW X3 M40i.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)