Mercedes AMG GLA 45 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Obecnie publikowane są najnowsze zdjęcia niezabezpieczonej wersji Mercedesa AMG GLA 45 2021 . Jak wynika ze zdjęć, nadchodzący model ma wygląd zbliżony do modelu A45. Jednak na zewnątrz nie zabraknie orzeźwienia, a nowy model będzie wyglądał bardziej sportowo. Kabina jest również premium i oferuje więcej technologii niż wcześniej.

Według najnowszych informacji ten sam silnik, który napędza A45 i CLA 45, znajduje się pod maską. Czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 litra napędza nowe crossovery i generuje 385 KM (285 kilowatów) i 480 niutonometrów (354 funtów-stóp) momentu obrotowego.

Projekt Mercedes-AMG GLA 45 2021

Sportowy mały SUV Mercedes AMG GLA 45 2021 wygląda atrakcyjnie i stylowo. Na pierwszy rzut oka widać, że nowy model bierze wiele wskazówek z modelu A35. Pod względem estetycznym najnowszy model GLA 45 firmy ma pionowe pasy w kratce, a standardowe reflektory LED są podobne do tych z modelu A45. Podoba nam się także nowy, odświeżający wygląd i subtelnie rozszerzone błotniki, które dodają temu modelowi nieco bardziej muskularnego wyglądu.


Mercedes standardowo stosuje eleganckie 19-calowe koła w profilu bocznym. Opcjonalnie dostępne są jednak również 21-calowe koła. Tylna część wygląda tak samo sportowo jak przednia. Ponadto największą uwagę zwrócono na masywniejszy spojler dachowy i przeprojektowany zderzak z dwoma 3,2-calowymi rurami wydechowymi.

✓ Możesz również sprawdzić:


Najpierw zajrzyj do środka

Nadchodzący Mercedes AMG GLA 45 2021 dostarczy tylko wysokiej jakości materiały we wnętrzu . Te same materiały i technologie można również zobaczyć w mniejszym hatchbacku A45. Jednak w nowym modelu crossover niemiecki producent zastosował konsolę środkową w kolorze czarnym fortepianu i skórą nappa wokół kierownicy. Widzimy również ten sam system multimedialny z dwoma ekranami i wiele cyfrowych pokręteł co A45. Kabina jest wyjątkowo nowoczesna i oferuje wystarczająco dużo miejsca dla pięciu osób.


Fotele zapewniają wyjątkowy komfort, widzimy żółte kontrastowe szwy i czarne wstawki fortepianowe. Mercedes montuje również przednie siedzenia z większymi poduszkami, aby utrzymać pasażerów na miejscu podczas jazdy. Opcjonalnie dostępne są również krzesła wyczynowe AMG.

Układ napędowy produkujący 382 konie

Najnowszy Mercedes-AMG GLA 45 2021 to SUV, który jest wyposażony w potężny układ napędowy. Model ten napędzany jest 2,0-litrowym czterocylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem, który jest również używany w pojazdach takich jak A45 i CLA 45. Jednak pod Mercedes-AMG GLA 45, ten układ napędowy zapewnia 382 KM (285 kilowatów) i 354 funtów stóp (480 Nm) momentu obrotowego.

Moc jest standardowo przenoszona przez ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła. Według Mercedesa, nowy GLA 45 osiąga 96 kilometrów na godzinę w zaledwie 4,3 sekundy. Ponadto prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 249 km / h.

Mercedes-AMG GLA 45 2021 data i cena wydania

Performance crossover Mercedes-AMG GLA 45 2021 wygląda wrednie i atrakcyjnie. Producent postara się przyciągnąć wielu kupujących. Według najnowszego raportu, ten SUV pojawi się w USA pod koniec 2020 roku. Jednak firma nie ogłosiła jeszcze swojej ceny. Głównym konkurentem tego wyczynowego modelu jest nowe Audi SQ3.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)