Mercedes-AMG E 63 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Przeprojektowana rodzina Mercedesów Klasy E została wprowadzona w marcu tego roku, ale wtedy zadebiutowały tylko wersje regularne i wersja E 53 AMG. Linia została teraz uzupełniona o najpotężniejszą modyfikację Mercedesa-AMG E 63 2021 , który jest dostępny w dwóch typach nadwozia – sedan i kombi. Oprócz podstawowego sześćdziesiątego trzeciego dostępne są wersje E 63 S, które są wyposażone w mocniejszą elektrownię.

Cechy konstrukcyjne

Tradycyjnie osiągi E 63 2021 nieznacznie różnią się od standardowych modeli Mercedesa Klasy E. Główną cechą jest oryginalna przednia część korpusu ze zmniejszonym kapturem, który nie styka się z przednią krawędzią głowicami. Najlepsze wersje AMG mają również zmodyfikowany zderzak z dużymi wlotami powietrza, które są połączone ozdobnym drążkiem. Przednie skrzydła najpotężniejszych przedstawicieli Klasy E zostały dopracowane, dzięki czemu nadwozie jest w tym miejscu szersze o 27 mm. Z tyłu „sześćdziesiątą trzecią” można łatwo rozpoznać po podwójnych rurach wydechowych w kształcie trapezu.

Dla najbardziej produktywnych „Yeshów” dostępne są jeszcze dwa pakiety stylistyczne – pakiet AMG Night i pakiet nadwozia AMG Carbon-Fibre. Pierwsza nadaje poszczególnym częściom karoserii lśniący czarny kolor, druga – ozdabia je „karbonem”. Zwłaszcza faktura włókna węglowego pokrywa spojler, podczas gdy jest on standardowo lakierowany w kolorze nadwozia.


Podstawowe wersje Mercedesa E 63 AMG 2021 mają zoptymalizowane aerodynamicznie 19-calowe koła z 10 szprychami i trzema opcjami kolorystycznymi. „Eski” jest również wyposażony w 20-calowe koła z 5 podwójnymi drutami i dwiema kolorami. Kolory obudowy Graphite Grey Metallic, Hightech Silver Metallic i Brilliant Blue Magno to nowości w „sześćdziesiątej trzeciej”. Ostatni kolor pochodzi z samochodu sportowego AMG GT.

✓ Możesz również sprawdzić:Wewnętrzny

Wnętrze nowych E 63 i E 63 S ma klasyczny układ dla wszystkich „tak”. U góry z przodu znajduje się kombinacja dwóch wyświetlaczy, każdy o wielkości 10,25 lub 12,3 cala. Autorski system multimedialny MBUX jest wyposażony w rozbudowaną funkcję rozpoznawania mowy, dzięki której można odszyfrować dużą liczbę poleceń. Deska rozdzielcza ma trzy ekrany AMG: Modern Classic, Sport i Supersport. Po wybraniu trybu Supersport na środku wyświetlany jest okrągły licznik prędkości silnika, a na krawędziach wyświetlany jest wykres z efektem głębokości, który jest przedstawiony w perspektywie.

Model oferuje również nową, podwójną kierownicę AMG i sportowe fotele z niezawodnymi bocznymi wspornikami. Opcjonalne fotele AMG Performance ze zintegrowanymi zagłówkami. Wnętrze jest standardowo pokryte skórą nappa, ale inne rodzaje skóry są dostępne za dodatkową opłatą. We wnętrzu zastosowano symbole AMG.

Dane techniczne Mercedes E 63 AMG 2021

Technologicznie zmiany są minimalne. Jednostki są takie same: w wersji E 63 silnik V8 4.0 dostarcza 571 KM. i 750 Nm, E 63 S ma 612 PS i 850 Nm. W obu przypadkach 9-stopniowa automatyczna skrzynia biegów AMG SPEEDSHIFT MCT współpracuje z silnikiem z pakietem mokrego sprzęgła zamiast tradycyjnej przekładni hydrokinetycznej. AMG Performance 4Matic + z napędem na wszystkie koła ma ten sam układ co sprzęgło przedniej osi, a wszystkie sześćdziesiąt trzecie tylne osie są teraz wyposażone w elektronicznie sterowaną blokadę. Ponadto „eski” otrzymuje specjalny tryb drift, który jest aktywowany po wyłączeniu ESP i przełączeniu w tryb ręcznej kontroli skrzyni biegów.

Dynamiczne właściwości Mercedesa-AMG E 63 2021 pozostały niezmienione, tak jak przed zmianą stylizacji. Sedan E 63 przyspiesza do „setki” w 3,5 sekundy, a E 63 S w 3,4 sekundy. Maksymalna prędkość dla wersji konwencjonalnych i „Esoka” jest ograniczona do 250 i 300 km / h. Kombi E 63 S AMG Kombi może przyspieszyć maksymalnie do 290 km / h.

Data wydania i cena

Cena Mercedesa-AMG E 63 to 110 00 euro. Nowy Mercedes będzie dostępny w sprzedaży we wrześniu.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)