McLaren GTX 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Słynny producent samochodów sportowych McLaren złamał obietnicę wyprodukowania modelu SUV. Jak zapewne wiesz, ten producent rok temu donosił, że SUV-y „nie są niczym fajnym”. Według niedawno wydanego zwiastuna, producent pracuje obecnie nad nowym, wysokowydajnym modelem o nazwie McLaren GTX 2021 .

Istnieje pomysł zbudowania SUV-a o wysokich osiągach i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać ostateczna wersja. Oprócz McLarena, Lamborghini zapoczątkowało ten trend, wypuszczając dziś jeden z najzabawniejszych modeli na rynku Urus. Nawet Aston Martin niedawno wypuścił DBX, najważniejszy model marki, który zdecydowanie poprawi sytuację finansową firmy. Ferrari i Bugatti ogłosiły również nowe modele SUV-ów w następnym roku.

Stylizacja McLaren GTX 2021

Pierwszy SUV zbudowany przez firmę McLaren GTX 2021 z pewnością będzie w dzisiejszych czasach zagrożeniem dla wielu SUV-ów. Pod względem wzornictwa model ten będzie nosił rozpoznawalny język projektowania marki. Na pierwszym teaserze widzimy wiele podobieństw do supersportowego samochodu GT. Jak dotąd z boku tego modelu widać charakterystyczne reflektory w postaci firmowego logo oraz eleganckie felgi, które można również zobaczyć w modelu GT.


Ten model ma sportowy design z tyłu. Producent dodał tylne światła LED i ruchomy tylny spojler, aby uzyskać lepszy przepływ powietrza. Ponieważ jednak jest to zwiastun, zakładamy, że produkt końcowy będzie bardziej wyjątkowy.

Luksusowa kabina

W nowym SUV-ie McLaren GTX 2021 nie jest obecnie dostępne żadne zdjęcie. Jednak według wiarygodnych raportów, nadchodzący model będzie miał sportową i przestronną kabinę. W każdym razie możemy spodziewać się jeszcze bardziej sportowego charakteru niż w przypadku sportowego modelu GT. Jak widać na zdjęciu, nadchodzący model GTX prawdopodobnie pomieści pięciu pasażerów w dwóch rzędach.


✓ Możesz również sprawdzić:


Ponieważ jednak ten model jest SUV-em w stylu coupe, nie możemy spodziewać się za nim zbyt dużej przestrzeni. Pod względem technologicznym model GTX będzie korzystał z większej liczby zaawansowanych technologii niż model GT. Dzięki temu model ten może stać się jednym z najbardziej luksusowych w segmencie średniej wielkości. Ze sportowymi fotelami możesz oczekiwać wyjątkowego komfortu w środku.

McLaren GTX 2021 pod maską

Nowy McLaren GTX 2021 oferuje imponującą wydajność oprócz wielkiego projektu. Kluczem do tego twierdzenia jest to samo źródło zasilania, co model Urus. Ten model będzie dostępny z 4,0-litrowym silnikiem benzynowym V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 600 KM i 565 lb-ft momentu obrotowego. Jeśli porównamy go z modelem Urus, to o 41 koni mniej i 58 koni mechanicznych więcej niż model Aston Martin DBX.

Według producenta nowy McLaren GTX 2021 będzie jednak lepiej przyspieszał niż wszystkie powyższe modele. Będzie w stanie rozpędzić się od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 3,1 sekundy, pozostawiając Urusa 3,2 sekundy w tyle. Maksymalna prędkość została oceniona na 203 mil na godzinę. Ponadto nowy GTX jest standardowo wyposażony w napęd na wszystkie koła i połączony z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów.

McLaren GTX 2021 – data i cena wydania

McLaren pokazał w zeszłym tygodniu zupełnie nowy SUV GTX 2021 . Oprócz ekstremalnego wyglądu zewnętrznego, producent zapowiada, że ​​nadchodzący model będzie napędzany 4,0-litrowym silnikiem benzynowym V8 z dwiema turbosprężarkami o mocy 600 KM. Ogólnie sprzedaż rozpocznie się w przyszłym roku z ceną wywoławczą około 200 000 EUR lub nieco powyżej.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)