Mazda CX-9 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nadchodząca Mazda CX-9 2021 pojawi się w Niemczech jeszcze w przyszłym roku. Ten crossover wkrótce wejdzie do produkcji we wspólnym zakładzie Toyoty. Jest to model z siedmioma pasażerami i trzema rzędami siedzeń. W przeciwieństwie do obecnego modelu, nowy CX-9 wprowadza mniej zmian i ulepszeń.

Jednak pewne ulepszenia zostaną uzyskane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Mazda zapewni nowe kolory nadwozia i niewielkie modyfikacje. Wewnątrz CX-9 otrzyma wiele zaawansowanych technicznie aktualizacji. Pod względem osiągów Mazda zachowa wszystko w nienaruszonym stanie.


Przeprojektowanie Mazdy CX-9 2021

Zupełnie nowa Mazda CX-9 2021 będzie nadal wyglądać jak model CX-5. Jest to jednak elegancki crossover SUV z dłuższą maską i cieńszymi reflektorami. Model prezentuje się bardzo atrakcyjnie i nowocześnie. W przypadku CX-9 2021 jest wyposażony w nieco większą kratkę. Tylną część podkreśla para stosunkowo świeżych rur wydechowych.


✓ Możesz również sprawdzić:

Poziome tylne światła zapewniają sportowy wygląd. Mazda wprowadzi niewielkie modyfikacje do swojego nadchodzącego crossovera. Zmieniony zostanie kształt świateł, a producent wprowadzi nowe kolory nadwozia. 18-calowe koła są standardem, a możesz zdecydować się na opcjonalne 20-calowe felgi. Elektryczna pokrywa bagażnika to kolejna opcjonalna funkcja, która jest standardem w najwyższej klasy wariantach wyposażenia.


Projekt i ładowność Mazdy CX-9 2021

Najnowszy crossover Mazdy jest kontynuowany od wewnątrz z tym samym układem siedzeń. Mimo to Mazda CX-9 2021 pozostaje modelem trzyrzędowym z siedmioma siedzeniami. Wymiarowo ten crossover SUV jest w dużej mierze zachowany. Z tego powodu wnętrze jest takie samo jak w obecnym modelu. Komfort jest gwarantowany, ale trzeci rząd jest zalecany tylko dla dzieci. Konsola środkowa wygląda na szeroką i standardowo ma 7-calowy ekran dotykowy. Mazda opcjonalnie oferuje większy wyświetlacz i wiele innych udogodnień premium.

Przestrzeń ładunkowa ma 38,2 stóp sześciennych, a siedzenia w trzecim rzędzie są złożone na płasko. Nowy crossover jest wyposażony w podstawowe podkładki z tkaniny i kamerę cofania. Wariant wyposażenia Touring jest dostępny z 8-calowym ekranem dotykowym. Wersja Grand Touring jest bardziej premium. Jest wyposażony w wiele standardowych funkcji i dodatkowe środki bezpieczeństwa. Obejmują one adaptacyjny tempomat, monitorowanie martwego pola i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu.

Napęd Mazda CX-9 2021

Nadchodząca Mazda CX-9 2021 będzie nadal napędzana tą samą gamą silników. Ten crossover jest standardowo wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra. Ten silnik benzynowy jest wyposażony w turbosprężarkę i zapewnia moc 277 KM oraz moment obrotowy 310 lb-ft. W standardzie 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Do standardowego wyposażenia należy również napęd na przednie koła. Napęd na wszystkie koła jest opcjonalny.

Dzięki FWD silnik ten dostarcza 22 mpg w mieście i 28 mpg na autostradzie. Konfiguracja AWD obniża zużycie paliwa, ale nie drastycznie. Crossover CX-9 może ciągnąć do 3500 funtów.

Cena i data wydania

Cena nowej Mazdy CX-9 2021 kosztuje 31000 euro. To ta sama cena, co cena obecnego modelu. Liczba ulepszeń jest zbyt mała, więc cena jest w dużej mierze zachowana.

Jednak CX-9 może otrzymać znaczące aktualizacje w 2022 roku. Ten crossover będzie dostępny w wielu konfiguracjach. Do dealerów trafi w drugiej połowie 2020 roku.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)