Mazda CX-7 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Po spektakularnym roku sprzedaży japoński producent samochodów zaprezentuje zupełnie nową wersję Mazdy CX-7 2021 . Liczne spekulacje sugerują, że nadchodzący CX-7 2021 będzie oferował bardziej stylowy wygląd i świetną kabinę. W dużej mierze dzięki językowi projektowania Kodo używanemu obecnie przez większość Mazdy, możemy spodziewać się świetnego wyglądu.

Jeśli nie wiesz, ten słynny SUV średniej wielkości został wycofany pod koniec 2012 roku, a następnie spekulowano na temat jego powrotu. Jednak dzieje się to teraz i producent oficjalnie potwierdził te twierdzenia.

Mazda CX-7 2021 Nowy design

Po pierwsze, projekt Mazdy CX-7 2021 został zmieniony dzięki nowemu językowi projektowania Kodo. Możemy więc spodziewać się podobnej konstrukcji do mniejszego CX-5 i większego CX-9. Zasadniczo nowy CX-7 przejmie większość wskazówek z tych dwóch modeli.


To powiedziawszy, możemy spodziewać się dobrze znanej tradycyjnej kratki i dobrze zaprojektowanego panelu przedniego z tym samym reflektorem LED co CX-5. Według najnowszych doniesień, nowa Mazda CX-7 z 2021 roku będzie miała 190 cali długości i rozstaw osi 110 cali.

Zmiana kabin

Wnętrze Mazdy CX-7 z 2021 roku staje się bardziej atrakcyjne niż wcześniej. Dodatkowo nowy model zachowa ten sam modny i nowoczesny design. Jak być może już wiesz, Mazda jest znana na świecie jako jedna z nielicznych firm oferujących doskonały język projektowania. Podobnie jak Mazda CX-5, nowy model będzie miał stylowe i przestronne wnętrze. Wyraźnie widać, że wiele funkcji i notatek przejął zdecydowanie mniejszy model CX-5.


✓ Możesz również sprawdzić:


Nawet podstawowy model będzie wyposażony w wiele standardowych funkcji. Funkcje zdecydowanie przejęte przez CX-5 obejmują Apple CarPlay, Android Auto, radio SiriusXM, Bluetooth, ładowanie bezprzewodowe, nawigację i nie tylko. Model Grand Touring to najdroższy sprzęt, w skład którego wchodzi system nagłośnienia Bose z 10 głośnikami z Centerpoint 2 i AudioPilot 2, komenda głosowa dla systemu Infotainment, 7-calowy kolorowy ekran dotykowy, system bezkluczykowego dostępu zdalnego, skórzana kierownica i poniższe oferują więcej luksusowych udogodnień.

Mazda CX-7 2021 Pod maską

Zmieniona Mazda CX-7 2021 z pewnością będzie dostępna z dwoma opcjami silnika. W zasadzie możemy spodziewać się jedynie niewielkich zmian w tym dziale. Podstawowy układ napędowy będzie wykorzystywał 2,5-litrowy układ napędowy, który zapewnia 225 koni mechanicznych i 310 funtów na stopę. Silnik ten będzie korzystał z tej samej sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów, co jego poprzednik i będzie wykorzystywał układ przednich kół.

Inną alternatywą jest jednostka SkyActive-D, która jest oferowana jako opcjonalny układ napędowy. Ten model jest napędzany 2,2-litrowym układem napędowym, który może generować 175 koni mechanicznych i 310 funtów-stóp momentu obrotowego.

Cena i data wydania

Nowa Mazda CX-7 2021 to średniej wielkości SUV, że dostanie jakieś przekąski. Po wielu spekulacjach nadchodząca Mazda CX-7 będzie kosztować między modelami CX-5 i CX-9.

Ponadto obecna Mazda CX-5, która została zaktualizowana w zeszłym roku, zaczyna się od 26 500 USD, podczas gdy większa CX-9 kosztuje 31 000 USD. Według plotek, nowa Mazda CX-7 może kosztować 28 000 euro lub więcej. Nowy SUV Mazdy CX-7 średniej wielkości będzie w stanie konkurować z większością SUV-ów z tego samego segmentu jeszcze w tym roku.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)