Mazda CX-5 2021: cena, zdjęcia, dane techniczne

W połowie listopada podczas Los Angeles Auto Show opracowano drugą generację nowego crossovera Mazda CX-5 2021 . W porównaniu z modelem przestylizowanym pierwszej generacji, który również został wprowadzony na rynek dwa lata temu, nowość doczekała się szeregu nowych stylizacji i poważnych ulepszeń wnętrza. Nowa Mazda 6 2021 i nowa Mazda SH-4. Sprzedaż SUV-ów rozpocznie się w lutym 2020 roku na krajowym japońskim rynku motoryzacyjnym.

W Europie, w tym w Rosji, zaktualizowany crossover pojawi się nieco później, mniej więcej w połowie roku. Zwróć uwagę, że model jest globalny. Dlatego jest oferowany niezależnie od rynku z taką samą konstrukcją zewnętrzną i podobnym wyborem części mocy. W tym teście przyjrzymy się nowej Mazdzie СХ-5 2021 we wszystkich szczegółach – przedstawimy zdjęcia, dane techniczne, ceny i funkcje, instrumenty.

Wygląd zewnętrzny i wnętrze Mazdy CX-5 2021

Zmiany w wyglądzie zewnętrznym filtra doprowadziły do ​​niewielkich zmian w ogólnych wymiarach. Dodano długość i wysokość ciała, odpowiednio o 5 i 20 mm. W związku ze zmianami wymiary to 4545 x 1840 x 1690 mm. Rozstaw osi jest jak wcześniej 2700 mm, a prześwit nadal 210 mm.


Nowa Mazda CX-5 2021 organizm ma nie tylko lekki dźwięk, ale również dużo sztywności. Pierwszy, imponujący już indeks skręcania 27 000 Nm / h wzrósł o 15,5%. Osiągnięto to między innymi dzięki dużemu udziałowi stali o wysokiej wytrzymałości, które były używane na tych samych centralnych polach.

✓ Możesz również sprawdzić:


Po premierze w 2011 roku, nowa Mazda CX-5 2021 jest numerem jeden w linii markowych samochodów i stanowi obecnie prawie 25% całej sprzedaży w firmie. Oczywiście wszystkie aktualizacje od jej potomstwa są bardzo japońskie i dotyczą głównie wyglądu zewnętrznego. Bieżąca modernizacja została przeprowadzona właśnie w tym sensie, nawet jeśli innowacje nie okazały się tak małe.

Designerski łuk crossovera próbował nadać więcej wyrazu, zmieniając konstrukcję fałszywej osłony chłodnicy i reflektorów. Przednia optyka stała się węższa, a kratka przekształciła poziome paski w kratkę o drobnych oczkach. Zderzak jest całkowicie przebudowany – zaproponowano nową konfigurację z różnymi wlotami powietrza i sekcjami przeciwmgielnymi. Maska zachowała agresywny teren, który tworzą efektowne żebra opadające w rogi licznika.

Za nim twórcy nadali reflektorom inny kształt i umieścili je w eleganckich elementach LED. Nie przeoczono również zderzaka, który otrzymał kolejny architektoniczny dyfuzor i zmodyfikowane światła przeciwmgielne. Okrągłe dysze rur wydechowych, które były oddalone od siebie po obu stronach, pozostały takie same. Tylna klapa była prawie nienaruszona, miała regularny prostokątny kształt i była pokryta dość szerokim spojlerem.

Profil Nowa Mazda CX-5 2021 uwodzi dynamicznymi proporcjami, które zostały zrewidowane w kierunku większego sportowego charakteru i mocnych doznań. W tym celu usunięto przednie słupki, co było ledwo zauważalne 35 mm temu. Jednocześnie elegancka kopuła dachu, dobrze zaprojektowana podszewka, nadmuchiwane boki z eleganckimi vyshtampovkami na bocznych drzwiach są w pełni obsługiwane w stylu poprzednika.


Panel przedni znalazł zupełnie nową konfigurację w nowatorskiej japońskiej kabinie. Wyświetlacz systemu multimedialnego znajduje się teraz na górze, a nie na środku konsoli. Rolę głównego systemu informacyjno-rozrywkowego przejmuje zaawansowany system MZD Connect z 7-calowym ekranem dotykowym, integracją ze smartfonem, funkcją głośnomówiącą, nawigacją, dostępem do sieci społecznościowych i przechowywaniem danych w chmurze. Wentylatory nowej wersji nowego panelu Mazdy CX5 2021 zostały wyrównane i otrzymały różne kontury i piękne ramki. Muszę powiedzieć, że w tej formie wydają się one dużo ciekawsze niż przed reformą.

Fotel kierowcy SUV-a znacznie się zmienił dzięki ulepszonemu zestawowi wskaźników i zmodernizowanej kierownicy. Jeden z trzech okrągłych obszarów „urządzenia” jest zarezerwowany dla 4,6-calowego kolorowego ekranu komputera trasującego, na którym wyświetlane są rzeczywiste dane. Drobne zmiany wpłynęły na tunel między pasażerami, który poszerzył się i nieco powiększył, aby ułatwić obsługę elementów sterujących. W rezultacie dźwignia automatycznej skrzyni biegów była o 60 mm wyższa, a mechaniczna 40 mm.

Projekt wnętrza Mazda CX-5 2021

Jakość i faktura nowatorskich materiałów do dekoracji wnętrz spełnia najwyższe wymagania. W zależności od wyposażenia, pokrowiec może być wykonany z tkaniny lub skóry (używana jest skóra biała i czarna). Profil przedniego siedzenia, który jest przymocowany z tyłu, minimalizuje zmęczenie podczas długich podróży. Tylne łóżko nowej Mazdy СХ-5 2021 stało się jeszcze wygodniejsze dzięki dwustopniowej funkcji regulacji nachylenia. Skrzyżowany bagażnik zmieniał się nieznacznie z pokolenia na pokolenie i teraz zwiększa swoją objętość, która teraz może pomieścić 505 litrów (łącznie z pojemnikiem pod podłogą).

Systemy elektroniczne dostępne po modernizacji nowej Mazdy CX-5 2021 obejmują system wspomagający G-Vectoring Control, ekran projekcyjny, elektryczną klapę tylną oraz szereg systemów bezpieczeństwa i-Activsense (tempomat).

Dane techniczne Nowa Mazda CX-5 2021 drugiej generacji

Nie miało to większego wpływu na część techniczną SUV-a. Gama silników obejmuje również silniki benzynowe 2.0 i 2.5 z serii Skyactiv-G oraz wysokoprężny 2.2 Skyactiv-D. Pracujesz z „mechaniką” w 6 krokach lub „automatycznie”. Napęd na przednią oś. Alternatywnie oferowany jest napęd na wszystkie koła i-Activ AWD, który redystrybuuje część trakcji podczas poślizgu.

Podwozie nowej generacji nowej Mazdy CX-5 2021 jest zbudowane według zwykłego schematu: przedni i tylny multidźwigni McPhersona. Inżynierowie dokonali drobnych zmian konstrukcyjnych i zainstalowali większą średnicę przed zębatką i cichymi blokami hydraulicznymi. Powinno to zredukować strukturę nadwozia i pomóc zredukować drgania przenoszone do kabiny na zakrętach.

Jego udział w innowacjach zyskał dzięki układowi kierowniczemu i hamulcowemu. Mechanizm kierowniczy, wyposażony w elektryczny wzmacniacz, jest teraz sztywniejszy, a mechanizmy hamowania (wszystkie cztery tarcze) utrzymują samochód w miejscu, nawet po zwolnieniu pedału hamulca.

Pakiety i ceny Mazda CX-5 2021

Rosyjskie ceny i pełne zestawy nowej generacji Mazdy CX-5 2021 są coraz bliżej premiery.

Zdjęcie Nowa Mazda CX-5 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)