Mazda CX-30 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Mazda buduje jedne z najlepszych SUV-ów w branży i stale się rozwija. Zupełnie nowa Mazda CX-30 2021 to miejsca w zeszłym roku pomiędzy małymi modelami samochodów CX-3 i CX-5 w asortymencie marki. Mazda wprowadza na nowy rok modelowy swój pierwszy w pełni elektryczny pojazd MX-30, oparty na modelu CX-30. Jednak Mazda CX-30 2021 ma ograniczoną liczbę zmian w dostępności wyposażenia i kilka nowych funkcji.

Po wprowadzeniu na rynek w zeszłym roku modelowym CX-30 będzie dostępny w sprzedaży z tymi samymi osiągami i wyglądem, z dodatkowymi standardowymi funkcjami oraz dostępnymi nowymi felgami i kolorami.

Mała Mazda CX-30 2021 jest bardziej sportową alternatywą dla modeli takich jak Honda HR-V, Chevy Trax, Subaru Crosstrek i Ford Ecosport. Model oferowany do sprzedaży w kabinie o ekskluzywnym designie i jakości wykonania. W standardzie dostarczane jest również zaawansowane wyposażenie bezpieczeństwa. Potężny układ napędowy jest również jego mocną stroną, a jednocześnie zapewnia kontrolowane i wyrafinowane zachowanie podczas jazdy.


Mazda CX-30 2021: design

Kiedy Mazda CX-30 2021 zadebiutowała, kiedy zadebiutowała Mazda CX-30 2021, było zamieszanie , że może zastąpić podobnego rozmiaru i nazwany CX-3, ale model wypełnia lukę między CX-3 a szybko sprzedającym się CX-5 w SUV-ie. – Rząd marki. Podczas gdy kompaktowy samochód CX-3 oparty jest na Mazdzie2, CX-30 dzieli większość wyposażenia z Mazdą3. CX-30 ma 3,3 cala większy rozstaw osi niż CX-3, podczas gdy ogólnie jest 4,7 cala dłuższy.

CX-30 2021 pozostaje strukturalnie i optycznie takie same, podczas gdy nowe koła i kolor próbki powinny być oferowane. Model ma podobne płynne linie i krzywe, co strukturalnie podobny hatchback Mazda3. CX-30 wykorzystuje szerszą kratkę w kształcie tarczy niż CX-3. Posiada również dodatkowe panele nadwozia.


✓ Możesz również sprawdzić:

Nowy CX-30 będzie dostępny w większości wersji z 18-calowymi kołami, podczas gdy podstawowa wersja otrzyma jednostki 16-calowe. Mazda będzie oferować dodatkowe projekty kół i opcje kolorystyczne na nowy rok modelowy.

Wewnętrzny:

Kabina CX-30 jest prosta i elegancka. Model ma atrakcyjną linię z krzywymi zorientowanymi na kierowcę oraz łatwymi w użyciu i zrozumiałymi kontrolkami.


Każda Mazda jest znana z doskonałej jakości wykonania, a CX-30 nie jest wyjątkiem. Deska rozdzielcza jest pokryta miękkimi w dotyku materiałami, a każdy górny panel jest stopniowo lepiej wyściełany.

Mazda CX-30 2021 ma również fotele podporowe. Ładowność jest nieco powyżej średniej na 20,2 stóp sześciennych za trzecim rzędem.

Ekwipunek:

Kolejny CX-30 powinien powrócić z tym samym asortymentem sprzętu, podczas gdy dostępność urządzeń się zmieni.

Podstawowy model CX-30 ma aluminiowe felgi, oświetlenie LED, materiałowe osłony, bezkluczykowy zapłon itp. Na poziomie technicznym podstawowy model ma 8,8-calowy ekran dotykowy, funkcje Apple Car Play i Android Auto, Bluetooth, dwa USB. Połączenia itp.

Do podstawowego wyposażenia należą także systemy bezpieczeństwa aktywnego, w tym ostrzeganie przed kolizją z funkcją hamowania awaryjnego, adaptacyjny tempomat i system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu.

CX-30 następnej klasy przełącza się na symulowane skórzane wnętrze i ma dwustrefową automatyczną klimatyzację. Prawie górne wykończenie obejmuje podgrzewane siedzenia, system dźwiękowy Bose i wyjątkowe akcenty wykończenia.

Wysokiej jakości CX-30 oferowany jest do sprzedaży ze skórzaną tapicerką, wyświetlaczem head-up, adaptacyjnym oświetleniem, elektryczną klapą tylną itp.

Mazda CX-30 2021: osiągi

Mazda CX-30 2021 powinien zachować ten sam silnik pod maską bez nowych opcji na następny rok modelowy.

2,5-litrowy rzędowy 4-cylindrowy silnik zapewnia 186 koni mechanicznych i 186 Nm momentu obrotowego. Moc pochodzi z sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów, a napęd na wszystkie koła jest dostępny we wszystkich konfiguracjach. Napęd na wszystkie koła ma tryb terenowy.

Mazda CX-30 oferuje doskonałą jakość jazdy i precyzyjne sterowanie. Zużycie paliwa wynosi 25 mpg w mieście, 33 autostrady z napędem na przednie koła. Wersja z napędem na wszystkie koła obsługuje 24 mpg w mieście i 32 autostrady.

Całkowicie elektryczny model MX-30 oparty na CX-30 jest napędzany silnikiem elektrycznym 141 KM o wydajności 195 funtów na stopę. Wykorzystuje małą baterię 35,5 kWh z oczekiwanym zasięgiem około 124 mil.

Mazda CX-30 2021: wydanie, cena

Mazda CX-30 2021 ma być dostępny pod koniec roku. Cena powinna mieć tylko ograniczone korekty na całym obszarze. Aktualna wersja jest dostępna od 20 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)