Mazda CX-3 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Jednym z najmniejszych obecnie kompaktowych crossoverów jest Mazda CX-3. Zapowiedziano nową i zrewidowaną Mazdę CX-3 2021 i możemy spodziewać się, że model ten pojawi się w przyszłym roku w tym samym czasie co wersja wyścigowa. Według najnowszych informacji nadchodzący model w trakcie cyklu dostanie poczęstunek i będzie bardziej atrakcyjny. Ogólnie dzięki językowi Kodo Soul of Motion wszystkie modele tego producenta są rozpoznawane w ruchu.

Niestety, zgodnie z ostatnimi spekulacjami, nowy model będzie miał taki sam układ napędowy, jak obecny. Więc ten dział pozostaje ten sam. Ten mały crossover jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik Skyactiv-G, który jest połączony z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów i trybem sportowym z ręcznym przełączaniem.

Aktualizacje Mazdy CX-3 2021

Na zewnątrz pojawi się poczęstunek, a na Mazdzie CX-3 2021 zobaczymy bardziej atrakcyjne linie . Nie spodziewaj się jednak drastycznych zmian. Jak już wspomniano, nowy model oferuje poczęstunek w trakcie cyklu.


Jednak zdaniem Mazdy, nowa generacja CX-3 odegra większą rolę dzięki rozszerzonej platformie zapożyczonej z modelu Mazda 3. Ogólnie rzecz biorąc, nowy model oferuje większy komfort w środku i sportowy design na zewnątrz. Pod względem wymiarów model ten z roku na rok jest bliżej konkurentów, takich jak Hyundai Kona i Toyota C-HR.

✓ Możesz również sprawdzić:


Model wyścigowy

Model wyścigowy Mazda CX-3 2021 w końcu będzie dostępny i będzie wyglądał bardziej sportowo dzięki połączeniu jakości kosmetycznej i aerodynamicznej. Ponadto model ten obniża się i ma przyciemnione felgi ze stopu metali lekkich, plamy czerwonych i czarnych naklejek, krawędzie wokół chromowanego grilla i tak dalej.

Nowoczesna kabina i więcej pokoi

Wnętrze Mazdy CX-3 2021 jest doskonałe. Pod względem literackim ten mały crossover oferuje kabinę podobną do słynnej i większej Mazdy CX-5. Nadchodząca Mazda CX-3 nadal oferuje dwa rzędy siedzeń z miejscem dla pięciu pasażerów. Nie zabraknie też ulepszeń, a producent doda więcej wyposażenia standardowego.


Podstawowe wyposażenie sportowe obejmuje teraz czarne pokrowce z tkaniny, 7-calowy ekran, sterowanie głosowe, uruchamianie przyciskiem, złącze USB, odchylaną / teleskopową kierownicę, kamerę cofania, tempomat, elektrycznie sterowane szyby / zamki i dostęp bezkluczykowy. Jednak owiewka turystyczna ma symulowane siedzenia skórzane / zamszowe, podczas gdy modele Grand Touring oferują prawdziwy luksus i są wyposażone w wysokiej jakości skórę. Poprawia się bezpieczeństwo i we wszystkich testach możemy spodziewać się wysokich ocen.

Jednak model wyścigowy będzie miał czarne skórzane fotele z czerwonymi kontrastowymi przeszyciami i czerwonymi akcentami w całej kabinie.

Napęd Mazda CX-3 2021

Nowa Mazda CX-3 2021 będzie nadal oferować opcję silnika. Obecny model jest wyposażony w niezawodny 2,0-litrowy silnik Skyactiv G o mocy 148 KM i momencie obrotowym 146 Nm. Jednak niektóre raporty wskazują, że nowy model może mieć pewne zmiany mechaniczne. Rozumiemy przez to, że nowy model dostarczy więcej koni, a nawet nowa skrzynia biegów może być oferowana.

Obecny model ma 6-biegową automatyczną skrzynię biegów z trybem sportowym z ręczną zmianą biegów. Zużycie paliwa również będzie dobre i możemy spodziewać się znacznie lepszych liczb niż wcześniej. Jednak dokładne specyfikacje modelu wyścigowego nie są jeszcze dostępne.

Mazda CX-3 2021 data premiery i cena

Niedawno ogłoszona Mazda CX-3 2021 została przeprojektowana, a pod maską wprowadzono pewne zmiany. Ponadto kabina będzie stylowa, a producent doda więcej funkcji i wysokiej jakości materiałów.

Według niektórych plotek nowy crossover pojawi się w tym samym czasie co wyścigowy model w przyszłym roku. Jednak dokładne ceny nie są obecnie dostępne. Ponadto możemy spodziewać się, że model bazowy będzie mniej więcej taki sam, jak jego poprzednik.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)