Lexus UX 300e 2021: dane techniczne, cena, data wydania

W zeszłym tygodniu wprowadzono na rynek całkowicie elektryczny Lexus UX 300e 2021 marki. Model ten oparty jest na platformie nowej Toyoty TNGA GA-C, którą można również znaleźć pod benzynową hybrydą UX i niedawno zaktualizowanym crossoverem Toyota C-HR. Jednak zmiany w wyglądzie zewnętrznym są równie minimalne, a nowy model oferuje prawie taki sam wygląd jak zwykły model.

Zasadniczo wprowadzono kilka drobnych zmian, a wersja całkowicie elektryczna otrzymała subtelnie zmienioną kratkę, nowy system podświetlenia i bardziej aerodynamiczny przedni zderzak z niższymi wlotami powietrza.

Widok zewnętrzny Lexusa UX 300e 2021

Projekt nadchodzącego Lexusa UX 300e 2021 będzie prawie taki sam, jak zwykłego modelu. Zmiany zewnętrzne są zatem minimalne. Czasami jednak drobne zmiany mają duży wpływ na wygląd. W tym przypadku jednak tak nie jest. Przód tego SUV-a ma ten sam kształt i linie. Drobne przekąski można również zobaczyć na opływowej kratce i zderzaku.


Widzimy dolne wloty powietrza i te same światła przeciwmgielne, co model podstawowy. Według producenta, model ten jako pierwszy wprowadzi zaawansowane, aktywne generatory hałasu, które przy niższych prędkościach emitują dźwięk ostrzegawczy, aby ostrzec pieszych.

Wnętrze

Te nowe Lexus UX 300e 2021 wykazuje bardzo dobrze wyposażona kabina. Ten model będzie zawierał wyłącznie materiały wysokiej jakości i będzie bardziej zorientowany na kierowcę. Podobnie jak modele Lexus UX, wersja w pełni elektryczna będzie miała ten sam układ. UX 300e 2021 oferuje dwa rzędy siedzeń i miejsca dla pięciu pasażerów.


✓ Możesz także sprawdzić:


Za nim jest dużo miejsca na nogi i nad głową. Ponadto standardowe wyposażenie jest bogate, a model ten obejmuje teraz adaptacyjny tempomat, cyfrowy zestaw wskaźników i ekran informacyjno-rozrywkowy obsługujący łączność Apple CarPlay. Lexus zastosował również dodatkowe pochłanianie dźwięku, aby wytłumić zewnętrzne włamania, takie jak hałas wiatru, uderzenie żwiru i hałas opon.

Szczegóły silnika Lexus UX 300e 2021

Dzięki zmodyfikowanej platformie TNGA GA-C Toyoty, najnowszy Lexus UX 300e 2021 ma akumulator litowo-jonowy 54,3 kWh, który znajduje się pod podłogą oraz silnik elektryczny na przednią oś. Dzięki takiemu połączeniu pierwszy w pełni elektryczny model marki dostarcza 201 koni i obsługuje szybkie ładowanie. Ponadto za pomocą ładowarki o mocy 50 kW ładowanie akumulatora do 80% zajmuje 40 minut. Jeśli ładujesz go standardową ładowarką 6,6 kW, trwa to w zasadzie około siedmiu godzin.

Zgodnie z oficjalnymi danymi testowymi, nadchodzący w pełni elektryczny UX 300e będzie w stanie przejechać około 300 mil na jednym ładowaniu. Przyspieszenie jest przyzwoite i ten model rozpędza się od 0 do 100 km / hw 7,5 sekundy. Dzięki tej liczbie UX 300e stoi za modelami takimi jak Hyundai Kona Electric, Kia e-Niro i nadchodzące Volvo XC40 Recharge.

Szacunkowa data wydania i koszty

Nowy Lexus UX 300e 2021 to w pełni elektryczny SUV oferujący świetny design i jeszcze lepszą kabinę. Według najnowszych informacji model ten trafi do sklepów w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku. Cena wciąż pozostaje tajemnicą, ale wkrótce możemy spodziewać się więcej informacji.

 

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)