Lexus RX350 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Następna generacja Lexus RX350 2021 jest w pracach i mamy kilka ekskluzywnych zdjęć. RX to popularny wśród właścicieli SUV ze względu na doskonały wygląd, wysoką jakość wykonania i wyjątkowe wartości przy odsprzedaży. Tak jak poprzednio, będzie wiele dostosowań.

Gama SUV RX obejmuje modele RX350, RX350L, RX450h i RX450hL. Dostępne są również warianty F-Sport. Ponadto każdy z tych modeli oferuje niepowtarzalny wygląd i długą żywotność. Wariant hybrydowy to również najlepszy wybór, ale nie przystępny cenowo jak podstawowy model RX350.

Wygląd zewnętrzny Lexusa RX350 2021 zapewnia trwałość

Lexus RX350 2021 jest odświeżany z nowymi materiałami i producent doda wygląd odważniejsze. Nie oczekuj najpierw żadnych większych aktualizacji, ponieważ zostaną wprowadzone drobne zmiany. Lexus użył tej samej odważnej kraty w kształcie wrzeciona i dodał więcej chromowanych materiałów.


Jednak grill wrzecionowy ma lepszy wzór niż wcześniej, a przedni zderzak wygląda mocniej dzięki większym wlotom. Kolejną najbardziej widoczną zmianą są odnowione reflektory LED i nowo zaprojektowane tylne światła LED. Przyciemnione słupki C pozostają i wyglądają tak samo jak wcześniej. Jak już wspomniano, dostępne będą również modele RX L, które są o 4,3 cala dłuższe od standardowego dwurzędowego RX.

Wnętrze Lexusa RX350 2021

Wewnątrz możemy spodziewać się jedynie wysokiej jakości materiałów i technologii. Według najnowszych wiadomości RX350 2021 będzie miał tego samego poprzednika przypominającego kabinę. Model podstawowy jest dostępny jako dwurzędowy fotel, podczas gdy RX350L oferuje więcej miejsca w środku i obejmuje trzy rzędy. Lexus Safety System + 2.0 jest nadal standardem i obejmuje centrowanie pasa ruchu, wykrywanie rowerzystów i obsługę znaków drogowych.


✓ Możesz także sprawdzić:


Środkowa deska rozdzielcza zawiera więcej wysokiej jakości materiałów, a 8-calowy ekran dotykowy jest standardem. Jednak wybór górnych paneli umożliwia kupującym uzyskanie większego urządzenia z dzielonym ekranem o przekątnej 12,3 cala. Funkcja Android Auto i Apple CarPlay są również standardem.

bezpieczeństwo

Standardowe funkcje bezpieczeństwa obejmują automatyczne hamowanie awaryjne, adaptacyjny tempomat, wycieraczki przedniej szyby z czujnikami deszczu, automatyczne światła drogowe i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu z systemem ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu.

Specyfikacje układu napędowego Lexus RX350 2021

Tak jak poprzednio, Lexus RX jest napędzany dwoma silnikami. Te nowe Lexus RX 350 2021 modele mają silnik V6 3.5 litra z 295 KM. Silnik ten wykorzystuje zwykłą benzynę i jest dostępny z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i przełącznikami łopatkowymi zamontowanymi na kierownicy. Większa wersja RX 350L wykorzystuje tę samą konfigurację, ale traci pięć koni mechanicznych z powodu pojedynczej rury wydechowej. Hybrydowy RX 450h i większy RX 450hL będą ponownie dostępne. Oba modele wykorzystują napęd na wszystkie koła i są napędzane 3,5-litrowym silnikiem V6 oraz akumulatorowo-elektrycznym układem napędowym.

Modele RX 450h i RX 450hL mają moc 308 KM. Ponadto ten silnik jest ekonomiczny i oceniany na 31 mpg w mieście. Uciąg jest nadal całkiem niezły, a wszystkie powyższe modele mogą kosztować maksymalnie 3500 funtów.

Data wydania i cena

Data premiery nowego SUV-a nastąpi w 2020 roku. Lexus RX 350 2021 będzie oferować bardziej atrakcyjny wygląd i nowe technologie. Jednak cena powinna pozostać niezmieniona. Podstawowy model, który jest standardowo wyposażony w FWD, zaczyna się od 42 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)