Lexus RX 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Nadchodzące modele Lexus RX 2021 będą oferować wiele standardowych funkcji. Obie wersje Lexusa RX 350 i RX 450h to najpopularniejsze luksusowe SUV-y średniej klasy w linii Lexus. Ponadto nowe SUV-y są przeprojektowywane, a głównym zadaniem Lexusa jest uczynienie ich bardziej konkurencyjnymi. Możemy więc spodziewać się wielu nowych funkcji i jeszcze więcej jakości i technologii w środku.

Podobnie jak poprzednie modele, nowe są wyposażone w te same opcje silnika. Spodziewaj się jednak lepszych osiągów, a nawet oszczędności paliwa. Model hybrydowy jest nadal najlepszą opcją i oferuje doskonały stosunek ceny do wydajności.

Lexus RX 2021 ma małe przekąski na zewnątrz

Design Lexusa RX 2021 jest wyrzeźbiony i charakterystyczny. Projekt jest unikalny na rynku. Pomimo braku orzeźwienia model ten nadal oferuje tę samą odważną kratkę w kształcie wrzeciona i znakomicie ukształtowane reflektory LED. Producent przyciemnił słupki C, aby uzyskać większy efekt wow i nadać dachowi pływający wygląd.


Modele RX L są tylko 4,3 cala dłuższe od standardowych modeli RX z 2 rzędami, co utrudnia ich identyfikację w ruchu. Model F Sport nabiera pewnej agresji dzięki eleganckim 20-calowym kołom. Częścią tej owiewki jest również adaptacyjne zawieszenie zmienne. System ten służy do monitorowania warunków drogowych i automatycznie dostosowuje amortyzację w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

System bezpieczeństwa wnętrza i Lexus + 2.0

Następna generacja Lexus RX 2021 jest aktualizowana w środku. Generalnie możemy spodziewać się wyższej jakości materiałów i jeszcze bardziej standardowych funkcji. Ten kompaktowy SUV nadal oferuje liczne opcjonalne dodatki. Jak być może już wiesz, standardowe modele RX 360 i RX 450h to dwumiejscowe SUV-y z wystarczającą ilością miejsca dla pięciu osób.


✓ Możesz także sprawdzić:


Wybór rozszerzonej wersji L zapewnia klientom małe, ale funkcjonalne siedzenie w trzecim rzędzie, które zwiększa liczbę pasażerów do siedmiu. Fotele są wykonane z pluszu, a wszystkie wersje zapewniają doskonałą przestrzeń na głowę i nogi z tyłu. Ponadto ładowność jest imponująca – ponad 18 stóp sześciennych za tylnymi siedzeniami. Ta ilość składanych tylnych siedzeń może zostać zwiększona do ponad 56 stóp sześciennych. Ogólny projekt jest wyjątkowy, ale nie tak wyrazisty jak w Audi czy BMW SUV. Lexus RX jest wyposażony w duży 12,3-calowy ekran multimedialny z dzielonym ekranem, elektryczną klapę tylną, 10-kierunkowy fotel kierowcy, 10 poduszek powietrznych, wnętrze ze skóry syntetycznej, dwustrefową klimatyzację, kamerę cofania itp.

Bezpieczeństwo jest doskonałe dzięki systemowi Lexus Safety System + 2.0, który obejmuje automatyczne hamowanie awaryjne, adaptacyjny tempomat, światła drogowe i ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu.

Lexus RX 2021 wykorzystuje różne silniki

Nowy Lexus RX 2021 będzie korzystać z niektórych wersjach silnikowych. Obecny model bazowy 2021 Lexus RX 350 jest wyposażony w 3,5-litrowy silnik V6 o mocy 295 KM. Ten układ napędowy jest również dostępny dla owiewek F-Sport. Ponadto ten sam silnik napędza większą wersję Lexusa RX 350 L z 2021 roku i traci pewne osiągi ze względu na swoją wagę.

Model ten oferuje 290 KM. Hybrid RX 450h to wciąż prawdziwa okazja. Ten model wykorzystuje 3,5-litrowy silnik V6 i jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 123 kW i standardowy napęd na wszystkie koła. Całkowita wydajność systemu to 308 KM. Ponadto większa wersja RX 450h L oferuje te same numery.

Produkcja i koszty

Nadchodzące SUV-y Lexus RX 2021 zostaną zaktualizowane, a producent doda więcej wyposażenia standardowego. Poza drobnymi aktualizacjami cena nowych modeli pozostaje niezmieniona. Model FWD zaczyna się od 42 000 euro, podczas gdy F Sport zaczyna się od nieco poniżej 46 000 euro.

Ponadto większa wersja zaczyna się od trzech rzędów siedzeń RX 350L, nieco poniżej 45 500 euro. Hybrydowy Lexus RX 450h jest wart zainwestowanych pieniędzy, ponieważ oferuje wspaniały pakiet funkcji i zaczyna się od 45 000 USD. Jeśli jednak kupisz większą wersję hybrydy, cena wzrośnie do 48 000 euro. Lexus RX nadal podcina modele takie jak Mercedes-Benz GLE i BMW X5.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)