Lexus LX 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Pojawiły się nowe zdjęcia nadchodzącego Lexusa LX 2021 , a trochę poczęstunku. Model ten oparty jest na legendarnej już Toyocie Land Cruiser i oferuje atrakcyjny wygląd oraz liczne zmiany we wnętrzu.

Co ciekawe, kilka aktualizacji wprowadzi również pod maską. LX570 nadal jest napędzany 5,7-litrowym silnikiem V8. Jednak raporty mówią, że nowy silnik zostanie użyty w nadchodzącym modelu LX600. Ten model spekulacyjny będzie wykorzystywał 3,5-litrowy układ napędowy V6 z dwiema turbosprężarkami. Oczekuje się, że premiera nowej generacji Lexusa LX nastąpi na początku 2020 roku.

Lexus LX 2021 Zewnętrzny poczęstunek

Pojawiają się nowe zdjęcia Lexusa LX 2021 , na pierwszy rzut oka widać poczęstunek na zewnątrz. SUV Lexus LX wygląda bardziej wyraziście, a większość zmian dotyczy przodu i tyłu.


Jak już wspomniano, LX bazuje na popularnym modelu Toyoty Land Cruiser. Jednak po kilku wiadomościach następna generacja LX znajdzie się na nowej platformie ciężarówek TGNA. Panel przedni został jakoś zmieniony i dostępna jest nowa kratka, podobnie jak światła przeciwmgielne. Z tyłu producent stosuje lepsze optycznie tylne światła, które rozciągają się na całą szerokość nadwozia LX. Ponadto widzimy nowy chromowany podwójny układ wydechowy, który nadaje bardziej sportowy wygląd.

✓ Możesz także sprawdzić:


Projekt wnętrz i właściwości

Lexus LX 2021 Model jest aktualizowany. Producent wymieni przestarzałe technologie i materiały na nowe. Jednak niektóre funkcje są zachowane. Odświeżoną kabinę zdobią piękne skórzane i atrakcyjne drewniane dekoracje. Deska rozdzielcza jest również nowa, a według najnowszych informacji Lexus LX otrzyma ogromny 12,3-calowy ekran.


Nawigacja, wysokiej jakości system audio i czterostrefowa automatyczna klimatyzacja są standardem. Opcjonalnie otrzymujesz 11,6-calowy system rozrywki z dwoma ekranami, portami USB w drugim rzędzie oraz dodatkowymi elementami sterującymi klimatyzacją i systemem audio.

Nowy Lexus LX 2021 jest ogromny SUV, który oferuje przestronne kabiny. Ten model ma 34,6 stóp sześciennych przestrzeni ładunkowej za tylnym siedzeniem. Jeśli wybierzesz model 8-miejscowy, maksymalna przestrzeń ładunkowa po złożeniu siedzeń wynosi 83,1 stopy sześciennej.

Specyfikacje układu napędowego, prędkość holowania

Nowy Lexus LX 2021 to solidny i elegancki SUV wyposażony w mocny 5,7-litrowy silnik V8. Ten silnik jest również dostępny w niektórych modelach Dodge i Chrysler. Dzięki nowej architekturze ciężarówki i zastosowaniu lżejszych materiałów ten SUV oferuje więcej mocy niż wcześniej.

Według najnowszych doniesień, nowy Lexus LX będzie miał moc 416 KM i 442 lb-ft zamiast 383 KM. Dzięki temu silnikowi model LX może uciągnąć maksymalnie 7000 funtów.

Cena i data premiery Lexusa LX 2021

Data premiery Lexusa LX 2021 powinna przypadać na 2020 rok. Ten nowy SUV został przeprojektowany i wygląda bardziej sportowo. Dzięki temu nadchodzący model jest gotowy do konkurowania z takimi modelami jak Audi Q7, Cadillac Escalade, Infiniti QX80, Mercedes-Benz GLS-Class czy Volvo XC90.

Cena wersji 2-rzędowej / 5-miejscowej wynosi 86 500 USD, a 3-rzędowej / 8-miejscowej LX zaczyna się od 90,00 euro. Jak już wspomniano, będzie wiele konfiguracji. Na przykład pakiet sportowy, który wygląda bardziej agresywnie i jest wyposażony w eleganckie rowery, kosztuje dodatkowe 6920 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)