Lexus LC 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Lexus ogłosił wprowadzenie na rynek zaktualizowanego sportowego coupe Lexus LC 2021 . Zmodernizowany samochód różni się od swojego poprzednika lżejszym nadwoziem, różnymi ustawieniami zawieszenia, wyposażeniem i funkcjami systemu multimedialnego.

Ulepszenia techniczne Lexus LC 2021

Twórcy skupili się na poprawieniu konfiguracji podwozia samochodu sportowego. Zamontowano dolne wahacze wykonane z aluminium, wydrążone amortyzatory o zwiększonej średnicy oraz sprężyny śrubowe wykonane z nowego materiału o dużej wytrzymałości. Wraz z zastosowaniem lżejszych kół w rozmiarze 21, można było zmniejszyć masy nieresorowane o 10 kg.

Nawet inżynierowie Lexusa próbowali uczynić podwozie wygodniejszym. Nowa kalibracja zwiększa skok przedniego zawieszenia i zwiększa sztywność zderzaków odbicia i tylnych stabilizatorów. Aby ułatwić panowanie nad pojazdem na zakrętach, wprowadzono zaawansowany system stabilizacji z funkcją Active Cornering Assist, który hamuje wewnętrzne koła z siłą zależną od wartości przyspieszenia poprzecznego.


✓ Możesz także sprawdzić:

Ta innowacja techniczna nie kończy się na tym. Podczas aktualizacji 10-biegowy algorytm zmiany biegów został „automatycznie” poprawiony. W benzynowej wersji Lexusa LC 500 skrzynia opóźnia teraz zmianę biegów, gdy przepustnica jest otwarta w 50-70% (tzw. „Strefa aktywna”). Jednocześnie hybryda LC 500h doświadczyła zmian w mechanizmie przejścia do poziomu obniżania przy opuszczaniu krzywej. Teraz transmisja resetuje transmisję do drugiej, a nie trzeciej, jak poprzednio.


Coupe z napędem pozostał nienaruszony. Benzynowa modyfikacja Lexusa LC jest nadal wyposażona w 5,0-litrowy silnik V8, który jest zasysany o mocy 477 KM. i 540 Nm. Wersja hybrydowa zachowała instalację, która składa się z silnika V6 3.5 i dwóch silników elektrycznych. Razem zapewniają doładowanie o mocy 359 KM. i 475 Nm. LC 500 przyspiesza do 100 km / hw 4,7 sekundy, LC 500h w 5,0 sekund.


Innowacje w konstrukcji i wyposażeniu Lexus LC 2021

Niewiele zmieniło się na zewnątrz sportowego auta, chyba że dostępne są nowe 20-calowe koła w kolorze ciemnego grafitu. Ponadto do gamy emalii do ciała dodano dwa nowe odcienie Cadmium Orange i Nori Green Pearl.

Bardziej widoczne są wewnętrzne metamorfozy. Najpierw dokonano przeglądu opcji skórzanego wykończenia. Wzór Rioja Red został zastąpiony tapicerką Flare Red, a biały kolor został wykluczony z oferty. Kolejna aktualizacja dotyczyła standardowego kompleksu multimedialnego z 10,3-calowym ekranem. Wsparcie dla interfejsu Android Auto i integracja z asystentem głosowym Amazon Alexa zostały ogłoszone na rok modelowy 2021.

Utrzymany w Lexusie i poprawiono bezpieczeństwo coupe. Standardowo auto wyposażone było w zestaw Lexus Safety System + asystentów elektronicznych. Obejmuje śledzenie linii znakowania, ostrzeganie o zderzeniach czołowych z ochroną pieszych, tempomat radarowy i inteligentne sterowanie reflektorami. Do grupy asystentów należy także monitoring stref „ślepych”.

Cena i data premiery Lexusa LC 2021

Sprzedaż nowych egzemplarzy Lexusa LC 2021 rozpocznie się w języku niemieckim do końca 2020 roku. Cena samochodu wyniesie co najmniej 93 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)