Lexus IS 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Lexus w pełni zaprezentował nowy sedan Lexus IS 2021 . Model 4. generacji jest skoordynowany z koncepcją Driving Signature, która obiecuje jeszcze więcej sportu i jazdy, w połączeniu z wysokim poziomem bezpieczeństwa i zaawansowanymi funkcjami multimedialnymi.

Cechy nadwozia nowego Lexusa IS 2021

Zachowując poprzednią platformę, kompaktowy sportowy sedan Lexus otrzymał zupełnie inny zakres osiągów. Charakteryzuje się zwiększoną sztywnością, którą zapewnia powszechne stosowanie stali wysokowytrzymałych, obecność dodatkowych przekładek dystansowych w najbardziej eksploatowanych miejscach oraz wzrost ilości miejsc zgrzewania. Jednocześnie wiele mniej krytycznych części jest wykonanych z aluminium, co nieco upraszcza projekt.

Zewnętrzne części nadwozia modelu nowej generacji są prawie w całości oryginalne, przez co samochód czwartej generacji różni się znacznie od zewnątrz od swojego poprzednika. Chociaż ogólny styl został zachowany, przednie reflektory w kształcie strzałek i masywna krata w kształcie klepsydry nadal nadają sedanowi drapieżnego wyglądu, gdy patrzy się z przodu. Jednak tył stał się nieco bardziej muskularny ze względu na rozwinięty obszar barków nad nadkolami tylnych kół. Niezbędna ulga wynika z zastosowania nowych technologii tłoczenia z warstwą. Latarnie z efektownymi liniami w kształcie litery L pośrodku dodają surowego uroku.


Specjalna konstrukcja to F Sport. Tę wersję łatwo rozpoznać po bardziej agresywnych zderzakach, unikalnym zdobieniu osłony chłodnicy i spojlerze na pokrywie bagażnika. „Ef-sport” nadal stosuje szerokie tylne opony.

Wraz z przejściem na nową generację sedan Lexus IS nieco urósł. Rozstaw osi nie uległ zmianie (2800 mm), ale długość, szerokość i wysokość nadwozia zwiększyły się odpowiednio o 30, 30 i 5 mm. W rezultacie model ma teraz wymiary 4710 x 1840 x 1435 mm. Nominalny rozmiar kół to 18 do 19 cali (poprzednio średnica podstawy była 17.). Lista opcji kolorystycznych obejmuje nowe kolory Iridium, Cloudburst Gray, Matador Red Mica, Infrared i Greek Water.


✓ Możesz także sprawdzić:

Wewnętrzny

Wnętrze nowego Lexusa IS 2021 jest zasadniczo takie samo jak przed reformą. Główną różnicą jest wyświetlanie centrum multimedialnego, które jest wyświetlane w górnej części konsoli (wcześniej ekran był zintegrowany). Jego rozmiar to 8,0 lub 10,3 cala w zależności od konfiguracji. System multimedialny obsługuje integrację Apple CarPlay / Android Auto i Amazon Alexa.


Limuzyna jest również wyposażona w dwustrefową klimatyzację ze sterowaniem dotykowym, elektryczną regulację przednich siedzeń (dziesięć ustawień dla kierowcy i osiem dla pasażera z przodu), panoramiczny dach z przesuwanym dachem, łatwy dostęp do wnętrza SmartAccess oraz uruchamianie silnika za naciśnięciem przycisku oraz pierwszorzędnej wersji akustycznej Mark Levinson (835-) z 15 głośnikami i 1800 watów z 17 głośnikami). Standardowa skórzana tapicerka oferuje do wyboru trzy kolory: czarny, karmelowy i czerwony, opcjonalnie dostępny jest także czerwony odcień oraz dwukolorowa czarno-biała kolorystyka.

Szereg systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System + jest zawartych w podstawowej konfiguracji modelu. Potrafi inicjować automatyczne hamowanie (jest funkcja rozpoznawania pieszych i rowerzystów), utrzymywać pas ruchu, zmieniać pas za pomocą kierunkowskazu oraz monitorować samochody na skrzyżowaniu. Dołączony adaptacyjny tempomat utrzymuje bezpieczną odległość od pojazdów i wznawia ruch pojazdu po krótkim zatrzymaniu.

Dane techniczne Lexus IS 2021

„Czwarty” Lexus IS 2021 jest oferowany do sprzedaży w następujących modyfikacjach:

  • IS 300 – 2,0-litrowy silnik turbo (244 KM, 350 Nm), 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów Sport Direct Shift, napęd na tylne koła;
  • IS 300 AWD – V6 3,5 (263 KM, 320 Nm), 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów, napęd na wszystkie koła;
  • IS 350 – silnik V6 3.5 (315 KM, 380 Nm), 8АКПП, napęd na tylne koła;
  • IS 350 AWD – ta sama jednostka V6 3,5 (315 KM, 380 Nm), 6AKPP, napęd na wszystkie koła.

Hybrydowa wersja modelu pojawi się później. Najszybsza z zaprezentowanych już modyfikacji – Lexus IS 350 z napędem na tylne koła – przyspiesza do 97 km / hw 5,6 sekundy. Pakiet Dynamic Handling jest dostępny przy zamawianiu wariantu IS 350 w wersji F Sport. Obejmuje instalację adaptacyjnego zawieszenia, lekkich felg BBS i mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu Torsen z tyłu. Wyświetlany jest również inny tryb jazdy Sport S +.

Cena i data wydania

Zmodernizowany nowy Lexus IS 2021 pojawi się na najważniejszym rynku jesienią 2020 roku. Podstawowa cena wyniesie 39 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)