Jaguar XE 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Dzięki zrównoważonemu stosunkowi wydajności, wydajności i stylu nowy Jaguar XE 2021 ma na celu destabilizację uznanych graczy wśród małych luksusowych sedanów sportowych.

Nowe funkcje nowego XE 2021 obejmują przyjazny dla użytkownika interfejs kierowcy, wybaczającą jazdę, ekonomiczne silniki Diesla i odurzające silniki V6, specjalną platformę i lekkie nadwozie. Data premiery jest ustalona na tegoroczną wiosnę.

Jaguar w przekonujący sposób powrócił do luksusowego spektrum pod nowym właścicielem. Wielokrotnie pokazywał, w jaki sposób może wzmocnić swój tradycyjny urok bez narażania nowoczesnego luksusu i atrakcyjności. Zostało to osiągnięte dzięki wprowadzeniu F-Type, który łączy atrakcyjne klasyczne przysmaki z nowoczesnym luksusem i wydajnością.


Wracając do XE, z nowym wyposażeniem i postępami technologicznymi, które model obiecuje zaoferować, jest on katapultowany na najwyższą pozycję sportowego luksusowego sedana. Segment oferuje modele wydajności i luksusowe, takie jak BMW 3 Series 2021 i Audi A4 2021.

Po wydaniu XE wejdzie w nieprzemyślany i ugruntowany segment, który oferuje modele najwyższej jakości. Na przykład Mercedes-Benz C-Class 2021 i BMW 3 Series 2021 ustanawiają ogólny standard wykonania, dynamiki i luksusu w tej klasie. Audi S4 i A4 oferują równie konkurencyjny pakiet usług.


Dostępne owiewki – Jaguar XE

Świeży Jaguar XE na rok 2021 jest wprowadzany na rynek w dwóch modelach: owiewki 20d i 35t.

Zmiany zewnętrzne i zdjęcia wewnętrzne – Jaguar XE 2021

2021 „Baby Jag” to luksusowy pięcioosobowy sportowy sedan napędzany albo nowym czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym, albo wysokowydajnym silnikiem V6. Jaguar mówi również, że XE będzie działać na zupełnie nowym podwoziu.

We wnętrzu nabywcy powinni spodziewać się minimalistycznej, czystej funkcji, którą można obecnie znaleźć w kabinach Mercedes-Benz i Audi. Kabina będzie wyposażona w dużą ilość zamszu i skóry, aby pokryć panele, kluczowe panele dotykowe i siedzenia z aluminium, drewnianą okleiną i błyszczącymi czarnymi akcentami.

Centralny stos, osadzony na 8-calowym ekranie dotykowym, przedstawia bzdury do nawigacji, rozrywki, wszechobecną dźwignię zmiany biegów i gamę konwencjonalnych przycisków Jags do kontroli klimatu.

System multimedialny InControl firmy Jaguar zapewnia również krótsze czasy reakcji i bogatszą grafikę. Obie są mile widzianymi ulepszeniami wyrafinowania Jaguara oraz starym niewytłumaczalnym uczuciem i urokiem.


Dodatkowe funkcje i udogodnienia technologiczne obejmują łączność Wi-Fi, telefon Bluetooth i łączność audio, system nawigacji, system audio meridian premium, integrację aplikacji na smartfonie, wyświetlacz Head-up, kontrolę prędkości, adaptacyjny ksenon – Reflektory i automatycznie przyciemniane lusterka zewnętrzne, klimatyzacja (trójstrefowa) i unikalne akcenty wewnętrzne.

✓ Możesz także sprawdzić:

XE oferuje również szereg najnowszych funkcji bezpieczeństwa i asystentów kierowcy. Niestety, Jaguar zdecydował się na razie trzymać nas w ciemności i nikt tak naprawdę nie wie, jakie funkcje bezpieczeństwa są zainstalowane w X21 XE. Jednak nasze źródła, które są zaznajomione z działaniem Jaguara, wykazały, że oprócz innych oczekiwanych funkcji bezpieczeństwa powinniśmy przynajmniej oczekiwać autonomicznego hamowania awaryjnego, alarmu kolizji do przodu, tylnego alarmu drogowego, półautomatycznych czujników parkowania, adaptacyjnego tempomatu i pasa, systemu ostrzegania przed zjazdem, systemu ostrzegania o zjechaniu z pasa i system monitorowania martwego pola.

Specyfikacja silnika – Jaguar XE 2021

Jak już wspomniano, „Baby Jag” jest dostarczany z dwiema owiewkami, każda z innym silnikiem. Jaguar XE 2021 35t jest wyposażony w 3,0 litrowy V6 z doładowaniem silnika z 340 KM i moment obrotowy 332 funtów.

Ma tę samą kombinację co typ F: ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów z przełącznikami łopatkowymi.

Jaguar powiedział, że 35t przejechał od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 4,9 sekundy i osiągnął maksymalną prędkość 155 mil na godzinę.

Następna jest owiewka Jaguar XE 2021 20d, która wykorzystuje 2,0-litrowy czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 180 KM i momencie obrotowym 318 funtów. Ośmiobiegowa skrzynia biegów jest również standardowym systemem przekładni.

RWD to standardowy tryb jazdy dla obu owiewek, chociaż nabywcy mają opcję AWD.

Jest jeszcze za wcześnie, aby spekulować na temat ocen EPA dla obu modeli, ale eksperci twierdzą, że powinniśmy oczekiwać imponującej oceny około 37 mpg / łącznie.

Cena Jaguar XE 2021 data premiery

Tej wiosny powinniśmy się spodziewać nowego Jaguara XE 2021, przynajmniej dla dealerów z USA. Spodziewaj się, że XE Diesel będzie w sprzedaży za MSRP w wysokości 36 400 euro, a za sedana XE – 34 900 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 mieć rację, im mittleren: 5 von 5)