Jaguar I-Pace 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Samochód elektryczny  Jaguar I-Pace 2021  istnieje na rynku dopiero od dwóch lat, ale w tym czasie wprowadził już kilka ulepszeń. Na przykład ostatniej zimy przeprowadzono aktualizację oprogramowania, dzięki której kurs można nieznacznie zwiększyć o jedno obciążenie. Przygotowano poważniejszy pakiet aktualizacji, który wpływa na projektowanie, elektronikę i wyposażenie techniczne.

Systemy audio-informacyjne

Jedną z najważniejszych innowacji było pojawienie się w arsenale zaawansowanego centrum medialnego „IP” Pivi Pro, które znamy z najnowszego Defendera. Kompleks ma 10-calowy ekran dotykowy i wydajny procesor, który aktualizuje system tak szybko, jak to możliwe. Zintegrowana nawigacja rozpoczyna się za kilka sekund i ma przejrzysty interfejs użytkownika, który umożliwia szybkie wprowadzanie miejsc docelowych i proste skalowanie mapy, jak na smartfonie. System może wyszukiwać najbliższe stacje ładowania, a najlepsze opcje są wybierane na podstawie pojemności i cen.

Zestaw Pivi Pro zawiera również kartę SIM 4G, dwa modemy eSIM oraz specjalną taryfę za bezpłatny dostęp do szeregu usług internetowych. Dwa urządzenia mogą łączyć się jednocześnie przez Bluetooth (pakiet smartfonów z Apple CarPlay / Android Auto jest dostępny w standardzie). Wraz ze standardowymi multimediami zaktualizowano również 12,3-calowy cyfrowy schowek – ma teraz różną grafikę ze zoptymalizowanym wyświetlaniem danych o poziomie naładowania akumulatora i rezerwie mocy.


Zaawansowane wyposażenie

Zaktualizowane opcje elektrycznego crossovera Jaguar I-Pace 2021 w roku modelowym obejmują:

  • Smartfony do ładowania bezprzewodowego;
  • Poprawiona widoczność we wszystkich kierunkach;
  • Elektroniczne lusterko wsteczne ClearSight;
  • Ulepszona klimatyzacja z funkcją jonizacji i filtracji powietrza (drobne cząstki są zatrzymywane);
  • Ulepszone głośniki surround Meridian 3D (dwa kolejne zainstalowane głośniki, więc ich łączna liczba osiągnęła 16).

✓ Możesz także sprawdzić:Wygląd

W projekcie zaszły niewielkie zmiany. Standardowy model jest teraz wyposażony w kratkę Atlas Grey. Dostępne są również pakiety dekoracyjne Bright Pack i Black Pack. Paletę kolorów nadwozia uzupełniono kolorami Caldera Red, Portofino Blue i Eiger Grey. Zakres felg został poszerzony o nowe 19-calowe opcje, które staną się podstawą na niektórych rynkach (wcześniej rozmiar 18 był minimalny).

technologia

Brak zmian w zasilaczu. Crossover jest nadal wyposażony w dwa silniki elektryczne, które wytwarzają łącznie 400 KM. i 696 Nm. Akumulator jest również taki sam – przy 90 kWh. Jednak twórcy wyposażyli samochód elektryczny w mocniejsze urządzenie pokładowe o mocy 11 kW, które można podłączyć do sieci trójfazowej. Ładowanie akumulatora zajmuje 8,6 godziny, a stare źródło 7 kilowatów zajęło około 12 godzin. Ładowanie z zewnętrznego terminala o mocy do 100 kW jest oszczędzane.

Przebieg elektrycznego crossovera w cyklu WLTP wynosi nadal 470 km. Przyspiesza do 100 km / hw 4,8 sekundy.

Cena i data wydania

Zmodyfikowany crossover Jaguar I-Pace 2021 jest już w cenie 60 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)