Infiniti QX80 2021: wersja w pełni elektryczna, data wydania

Marka premium, Infiniti, wypuści kolejny model QX80 2021 . Cały asortyment QX wygląda naprawdę imponująco, a nowe modele QX otrzymają liczne ulepszenia. Nadchodzące Infiniti QX80 2021 pojawi się w przyszłym roku. Tym razem Infiniti uruchomi nowy system elektryczny o nazwie „ePower”.

W prawdziwym tego słowa znaczeniu, każdy producent samochodów na świecie zwraca się ku napędom elektrycznym. Ogólnie rzecz biorąc, system ten został bardzo dobrze przyjęty przez klientów. Jednak QX80 otrzymuje inne aktualizacje. Na początku ten luksusowy SUV ulegnie zmianom wizualnym, a wnętrze będzie jeszcze wyższej jakości.


Atrakcyjny wygląd zewnętrzny

Pełnowymiarowy SUV zdecydowanie zwraca uwagę na drodze. Jego rozmiar jest idealny dla większych rodzin, a dłuższe wycieczki nie stanowią problemu. Infiniti QX80 2021 otrzyma niektóre zewnętrzne ulepszeń później następny rok. Na początek ulepszona kratka jest najbardziej widoczną zmianą. Przedni zderzak został przeprojektowany i wygląda bardziej agresywnie. Reflektory wyglądają bardzo atrakcyjnie, a technologia LED jest dostępna w standardzie.

QX80 SUV działa na standardowych 20-calowych aluminiowych kołach. Nowe i opcjonalne 22-calowe koła wyglądają bardzo wysokiej jakości. W ofercie są również opony całoroczne. Infiniti wprowadzi również nowe kolory nadwozia. Ten model pozostanie w dużej mierze wymiarowy. Oznacza to, że Infiniti QX80 ma 209 cali długości i 79 cali wysokości.


✓ Możesz także sprawdzić:

Wnętrze to tylko luksus

Nie musimy zagłębiać się w luksus kabiny. Infiniti jest znane z doskonałej aranżacji wnętrz. Nadchodzący Infiniti QX80 2021 będzie również oferował mnóstwo przestrzeni wewnętrznej. Fotele ze sztucznej skóry są bardzo wygodne i dostępne w pikowanym wzorze. Ponadto oświetlenie otoczenia i wentylowane przednie fotele są standardem. Dash jest wykonany z plastiku, więc niektóre części nadal wyglądają tanio. Niemniej jednak jest to wnętrze premium z dużą ilością standardowego wyposażenia. Infiniti pożyczył kilka wskazówek od odrzutowego samolotu.


Będą trzy wnętrza, więc kabinę można bardzo dostosować. Drewniane i chromowane listwy zapewniają luksus od wewnątrz, zwłaszcza drewniane akcenty wokół środkowej konsoli. Do QX80 2021 otrzymuje nowy system informacyjno-rozrywkowy i dodatkowe środki bezpieczeństwa. Układ może pomieścić siedmiu pasażerów. Układ z ośmioma siedzeniami jest również opcjonalny. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać miejsce w drugim rzędzie.

Potężne specyfikacje V8, przekładnia, zużycie paliwa

Pod maską nowy Infiniti QX80 2021 będzie nadal pracował z tym samym silnikiem V8 o pojemności 5,6 litra. To urządzenie jest dobre na 400 koni mechanicznych i moment obrotowy 415 funtów / stopę. Dzięki tym dużym liczbom pełnowymiarowe SUV-y osiągają prędkość maksymalną 100 km / hw 7,8 sekundy. Dostępna jest 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów zapewniająca płynną jazdę. Niemniej jednak potężny V8 znany jest z niskiego zużycia paliwa. Dostarcza 14 mpg w mieście i 20 mpg na autostradzie. Doprowadziło to do spekulacji na temat układów napędowych diesla. Tak się jednak nie stanie. Infiniti wciąż ma coś do zaoferowania w 2021 r.

Infiniti QX80 2021 ePower

Hiroto Saikawa, dyrektor generalny Nissana, oficjalnie potwierdził, że prawie cała gama produktów Infiniti zostanie zelektryfikowana przed 2022 r. Wszystkie modele powinny uzyskać działanie w pełni elektryczne, a Infiniti QX80 2021 nie jest inaczej. System całkowicie elektryczny nosi nazwę „ePower”. Jest to nietypowy typ systemu, a nie wariant wtyczki. Silnik benzynowy służy do ładowania akumulatora i nie zapewnia energii elektrycznej (zdjęcie poniżej).

Innym prawdopodobnym rezultatem jest układ napędowy VC Turbo. Infiniti ogłosiło to w swojej najnowszej koncepcji podczas Detroit Auto Show. Koncepcja Q Inspiration przedstawiła silnik VC Turbo, zaawansowany czterocylindrowy silnik o zmiennej kompresji. Choć jest to oficjalne, wciąż czekamy na wszystkie szczegóły.

Ceny i data przyjazdu

Dzięki niewielkiej liczbie aktualizacji nowy Infiniti QX80 2021 kosztuje tyle samo, co obecny model. Jeśli wiesz, cena zacznie się poniżej 65 000 euro. Pamiętaj, że jest to pełnowymiarowy SUV klasy premium, więc cena nie jest tak przystępna. QX80 ePower z pewnością będzie kosztować znacznie więcej, ponad 75 000 euro.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)