Hyundai i20 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Zdjęcia trzeciej generacji modelu Hyundai i20 2021 hatchback „najechały” sieć na  długo przed oficjalną premierą   , dlatego producent bez wahania opublikował prawie wszystkie informacje o modelu dzień później. Jak się okazało, oprócz zaktualizowanego wyglądu, samochód otrzymał znacznie ulepszone wnętrze z zaawansowaną elektroniką i zmienionym zakresem silników, które mieściły jednostki z miękkim nadwoziem hybrydowym.

Odważna konstrukcja nadwozia

Twórcy nadali nowemu hatchbackowi wygląd zewnętrzny w stylu Sensuous Sportiness („zmysłowy sportowy”). Przednia część okazała się dość agresywna – z obecnością ostrych kątów reflektorów, dużej kraty z grubej siatki i sportowego zderzaka z trójkątnymi niszami po bokach.


Pod kątem bocznym nowość pokazuje precyzyjne proporcje i dynamiczny profil w kształcie klina. Części ciała mają paski z żebrami, linia progu bliżej tylnych wzniesień, klamki przednich i tylnych drzwi znajdują się na różnych poziomach. Kanał zaktualizowanego Hyundai i20 2021 pokazuje spektakularne światła z grafiką w kształcie litery Z i potężnym zderzakiem z charakterystycznym dyfuzorem.


Wymiary modelu zmieniły się nieznacznie po zmianie generacji. Długość zwiększona o 5 mm (do 4040 mm), szerokość o 30 mm (do 1764 mm), rozstaw osi o 10 mm (do 2580 mm). Tylko wysokość stała się mniejsza – zmniejszyła się o 24 mm (do 1450 mm). Zaletami zaktualizowanego modelu hatchback są 17-calowe felgi aluminiowe, podczas gdy wcześniej maksymalna średnica koła wynosiła 16 cali. W przypadku pięciu drzwi zakres emalii nadwozia został poszerzony o kolory Intense Blue, Aurora Grey, Aqua Turquoise i Brass. Podstawowe kolory nadal można łączyć z kontrastującym czarnym dachem Phantom Black.

Wnętrze i wyposażenie

Wnętrze Hyundai i20 2021 zostało kompleksowo przebudowane. Samochód trzeciej generacji otrzymał zupełnie nowy panel przedni z poziomymi liniami na całej szerokości, nowoczesną kierownicę wielofunkcyjną i zmodyfikowane karty drzwi. Wyrafinowane wnętrze zapewnia miękkie podświetlenie LED. Tapicerka ma dwa schematy kolorów – czarny i czarno-szary.


✓ Możesz także sprawdzić:

Ekrany multimedialne są wizualnie połączone w jedną jednostkę, która znajduje się w strefie najlepszego widoku. W „starszych” wariantach wyposażenia zainstalowany jest tandem składający się z dwóch wyświetlaczy o przekątnej 10,25 cala, w pierwszych wersjach rozmiar ekranu centralnego jest zmniejszony do ośmiu cali. Deklarowane funkcje obejmują bezprzewodowe połączenie smartfonów za pośrednictwem interfejsów Apple CarPlay i Android Auto, technologię Hyundai Bluelink z szeregiem podłączonych usług samochodowych oraz zdalny dostęp za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Lista opcji obejmuje bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych i wysokiej jakości głośniki Bose z 8 głośnikami, w tym subwoofer. Zwykły system bezpieczeństwa SmartSense ma rozszerzony zestaw asystentów, w tym ogranicznik prędkości ISLA, linię śledzenia wzroku LFA, monitorowanie martwego pola BCA oraz zaawansowaną funkcję FCA zapobiegającą zderzeniom z przodu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów.

Wnętrze i20 2021 stało się bardziej zachęcające ze względu na zwiększony rozstaw osi i zmianę proporcji nadwozia, szczególnie dla pasażerów w tylnym rzędzie, którzy mają więcej miejsca na nogi. Ponadto poprawił się widok do tyłu, ponieważ w szybach bocznych znajdują się dodatkowe okna. Objętość bagażnika rośnie – teraz mieści 351 litrów bagażu zamiast poprzednich 326 litrów (+25 litrów).

Dane techniczne Hyundai i20 2021

Zakres silników hatchbacka został dostosowany. Silnik 1,4 litra (100 KM) jest wykluczony z zakresu, pozostawiając tylko dwa silniki. „Junior” to 1,2-litrowa kappa o mocy ssania i mocy 84 KM. i 118 Nm. Jest on połączony tylko z 5-biegową manualną skrzynią biegów.

Turbotroyka 1.0 T-GDI jest nadal oferowany w dwóch opcjach doładowania – 100 i 120 HP. (172 lub 200 Nm). Jednak obie wersje są teraz uzupełnione o 48-woltowy układ hybrydowy. Jest on jednak dostępny tylko jako opcja dla wersji dla 100 członków. Elektryfikacja zmniejsza zużycie paliwa i emisję węgla o około 3-4 procent. Z dodatkiem hybrydowym firma z silnikiem turbo jest robotem 7DCT lub inteligentną mechaniką iMT, która oddziela silnik od skrzyni biegów po zwolnieniu medalu pedału przyspieszenia. Jeśli nie ma dodatku elektrycznego, instalowany jest zwykły 6MKPP lub ten sam „robot” DTT.

Cena i data wydania

Opcje i ceny na rok modelowy Hyundai i20 2021 zostaną ogłoszone nieco później, sprzedaż samochodów pojawi się tego lata.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)