Hyundai Elantra 2021: dane techniczne, cena, data wydania

Hyundai zaprezentował zaktualizowanego sedana Hyundai Elantra 2021 w ramach światowego wydarzenia specjalnego. Jest to siódma generacja najpopularniejszego i najbardziej znaczącego modelu marki, który w ciągu 30 lat znalazł 13,8 miliona klientów. Następna generacja samochodu różni się zasadniczo od poprzedniej wersji. Nowość otrzymała różne proporcje i zupełnie inną konstrukcję nadwozia, nabyła nowoczesny sprzęt pokładowy i ostatecznie otrzymała modyfikację hybrydową.

Nowa koncepcja projektu

Pod przykrywką „siódmej” Hyundai Elantra ucieleśniał świeżą filozofię dynamiki parametrycznej i bawił się wokół tematu trzech linii, które zbiegają się w jednym punkcie. Taki styl implikuje mnóstwo niestandardowych powierzchni i fasetowanych kształtów, które zdaniem producenta powinny wywołać silniejszą reakcję emocjonalną od klientów.


Przednim odbiciem nowego „parametrycznego” projektu była szeroka kaskadowa kratka z komórkami w postaci kamieni szlachetnych i wbudowanymi wskaźnikami. Niewłaściwy radiator tworzy wraz z sąsiednimi blokami optycznymi pojedynczą strukturę, która określa nową „twarz” sedana.


Ciekawe metamorfozy wystąpiły również w profilu i bocznych ścianach korpusu modelu. Sylwetka samochodu przypominała czterodrzwiowe coupé, ale teraz podobieństwo to wzrosło. A wszystko z powodu wydłużonej niskiej maski, która odepchnęła kabinę i wydłużoną kopułę dachu i pozostawiła bardzo krótki „ogon” ogona. Muszę powiedzieć, że zmienione proporcje nadały dynamice Elantrze, a efekt ten wzmacniają mocne linie na bocznych ścianach.

✓ Możesz także sprawdzić:

Cóż, wiadomość o nowości jest szczególnie interesująca dla technologii oświetlenia H-tail, która rozciąga się cienkim paskiem na całej szerokości ciała i tworzy logo H. Konfiguracja zderzaka z dużą fasetowaną powierzchnią tablicy rejestracyjnej odpowiada ogólnemu stylowi, który harmonijnie komponuje się z wyglądem sedana. Coupé jest wzmocnione czarną wstawką na dolnej krawędzi tylnej szyby.

Dostosowanie profilu wpłynęło na ogólne wymiary Hyundai Elantra. Długość modelu wzrosła o 56 mm (4676 mm), szerokość o 26 mm (do 1826 mm) i rozstaw osi o 20 mm (do 2720 mm). Zmniejszyła się tylko wysokość – zamiast 1435 stała się 1414 mm. Koła mają 15-17 cali wysokości.

Wnętrze i wyposażenie

Czterodrzwiowe wnętrze zostało gruntownie przeprojektowane, a teraz strefa kierowcy jest osobnym kokpitem. Ekran centrum multimediów jest przymocowany do wizjera deski rozdzielczej. Jego rozmiar wynosi 8 lub 10,25 cala, w zależności od wersji. Sama klapa w „podstawie” jest analogowa, w drogich wariantach sprzętowych – wirtualna, w formacie wyświetlacza o przekątnej 10,25 cala. Nowy produkt jest standardowo wyposażony w bezprzewodowe interfejsy samochodowe Apple CarPlay / Android, obsługę Bluetooth, przyciski sterowania dźwiękiem na kierownicy i kamerę cofania z dynamicznym oznaczaniem.

Lista opcjonalnych urządzeń Hyundai Elantra w 2021 r. Obejmuje system komunikacji Blue Link, bezprzewodowe ładowanie urządzeń, oświetlenie wewnętrzne w 64 kolorach oraz wysokiej jakości głośniki Bose z 8 głośnikami. Również w najlepszych wersjach są funkcje rozpoznawania poleceń głosowych i cyfrowy klucz cyfrowy, za pomocą którego można otworzyć samochód i uruchomić silnik za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie (za pomocą technologii NFC).

Podstawowe wyposażenie asystentów elektronicznych obejmuje unikanie zderzeń czołowych, śledzenie pasa z funkcją centrowania na pasie, monitorowanie statusu kierowcy i automatyczne sterowanie reflektorem. Ponadto zapewniają kontrolę nad martwymi punktami i bocznym ruchem z tyłu, inteligentny „rejs”, asystenta podczas jazdy autostradą, unikanie kolizji podczas cofania oraz ostrzeganie przed niebezpieczeństwem podczas wychodzenia z samochodu.


Hyundai Elantra technologia limuzyny 7. generacji

W domu model otrzymuje dwa klasyczne silniki ICE: 1,6-litrowy silnik benzynowy z silnikiem wolnossącym (123 KM) i silnik gazowy 1,6-LPI (120 KM). Na rynek amerykański został ogłoszony silnik 2.0 MPI o mocy 149 KM. i 179 Nm. Wszystkie trzy jednostki są połączone z wariatorem.

Najważniejszą innowacją w sprzęcie technicznym był pojawienie się modyfikacji hybrydowej. Wersja Elantra Hybrid do elektrowni składa się z silnika 1.6 GDI, silnika elektrycznego o mocy 32 kW i robota 6-biegowego. Całkowita moc tego układu wynosi 141 KM. i 264 Nm. Akumulator litowo-jonowy o skromnej pojemności 1,32 kWh ukryty jest pod tylną kanapą. Akumulatora nie można ładować z gniazdka elektrycznego, a gdy silnik jest wyłączony, może zapewnić bardzo niefortunny przebieg. Ale jest zużycie paliwa – średnie zużycie hybrydowej Elantry nie przekracza 4,7 litra na 100 km.

Struktura wydajności sedana została zoptymalizowana, a ustawienia podwozia zmieniły się równolegle. Wraz z niższym środkiem ciężkości powinno to poprawić obsługę. Jednocześnie tradycyjny „pasek” jest nadal zainstalowany z tyłu wszystkich wersji. Jedynym wyjątkiem jest hybryda, która otrzymała niezależne tylne zawieszenie.

Cena i data wydania

Elantra 2021 dostępne będą jesienią. Na rynek Korei Południowej samochody będą produkowane w fabryce w Ulsan, a firma z Alabamy zaopatruje amerykańskich klientów. Dokładna konfiguracja i ceny zostaną pokazane później.

Zdjęcie Hyundai Elantra 2021

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)