Ford Focus RS 2021: Informacje techniczne, cena, data wydania

Prawdopodobnie nie wiesz, że Focus jest bardzo popularny w Europie. Według statystyk firma sprzedaje model co 135 sekund. Nie ma wątpliwości, że nadchodzący nowy Ford Focus RS 2021 przyciągnie wiele uwagi, ponieważ będzie to najszybsza wersja. Zrób kolejny krok nad wersją ST.

Do istniejącego silnika należy dodać silnik elektryczny, aby stworzyć kombinację hybrydową. Celem jest zaoferowanie ponad 400 koni od głównego konkurenta Volkswagen Golf R. Załóżmy również, że Mercedes ma model AMG A45 S, który jest odpowiedni dla około 415 koni i może być konkurencyjny.

Szczegóły projektu Ford Focus RS 2021

Konstrukcja nieco bardziej agresywna niż wersja ST, najkrótsza byłaby konstrukcja RS. Powinno to przynieść sportowy układ wydechowy, zmodyfikowaną kratkę, uderzający dyfuzor, bardziej agresywne zderzaki i prawdopodobnie felgi aluminiowe wykonane z lekkich materiałów.


Powiadomienie wewnętrzne

Die Kabine muss einen Schritt weiter gehen als die ST-Version. Das könnte ein Lenkrad mit flachem Boden und einige Recaro-Sportsitze bedeuten. Der neue RS wird auch an mehreren Stellen hervorgehoben, um die sportliche Seite hervorzuheben.


System hybrydowy Ford Focus RS 2021 MIld

Oczywiście największą uwagę w modelu wyposażenia sportowego stanowi silnik. Obecny model dostarcza około 350 koni, a nowy powinien dostarczyć 400 koni. Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że dzięki hybrydowej kombinacji. Podstawą pozostaje 2,3 l silnik EcoBoost z 4 cylindrami i 345 koni. Historia staje się interesująca, gdy mocujemy silnik elektryczny do tylnej osi. Firma GKN produkuje silnik elektryczny eTwinster dla nowej hybrydy RS. Podstawowym zadaniem jest dynamiczne sterowanie i oczywiście napęd na wszystkie koła.


✓ Możesz także sprawdzić:

Spekuluje się, że ten silnik elektryczny zwiększy wydajność ponad 400 koni. Pamiętaj, że obecny RS przyspiesza od 0 do 100 km / h przez fantastyczne 4,7 sekundy. W zależności od wzrostu wydajności zobaczymy, jak bardzo ta liczba maleje. Prędkość maksymalna wynosi już 266 km / h, a to prawdopodobnie nieznacznie przyspieszy.

Data wydania i cena Ford Focus RS 2021

Zakłada się, że oficjalny transport zakończy się pod koniec 2020 roku. Może to oznaczać pokaz samochodowy w Los Angeles lub wcześniejszy w Europie. Obecnie nie ma rozmów cenowych, ale nie ma wątpliwości, że będzie to coś takiego jak Volkswagen Golf R.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 głos, im mittleren: 5 von 5)